Akcesoria do szafy, dzięki którym zapomnisz o bałaganie

Podczas przeprowadzania remontu i wymiany mebli, często decydujemy się na szafy wnękowe na wymiar. Takie rozwiązanie sprawia bowiem, że jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Dodatkowo możemy spersonalizować wygląd frontów czy uchwytów meblowych. Niekiedy jednak podczas codziennego użytkowania okazuje się, że w szafie brakuje miejsca bądź panuje w niej duży bałagan. Co zrobić w tej sytuacji? Sprawdź nasze niezawodne propozycje!

Wiszące organizery na poręcz

Nowoczesne szafy Indeco jesteśmy w stanie zaprojektować wedle własnych potrzeb oraz preferencji. Nieraz jednak okazuje się, że wybraliśmy zbyt długą poręcz do wieszania ubrań. Jeśli więc mamy sporą ilość wolnej przestrzeni w tym miejscu, a brakuje nam skrytek na inne akcesoria, warto kupić specjalny wiszący organizer. Najczęściej mocuje się go na metalowej poziomej rurce przy pomocy wszytych do materiału rzepów. Wyglądem przypomina tekstylne półki ułożone jedna pod drugą. Przeważnie składa się z 3-6 takich skrytek. W każdej z nich jesteśmy w stanie umieścić najróżniejsze przedmioty. Mogą to być zarówno ubrania, jak i buty czy torebki. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy sporą ilość dodatkowego miejsca oraz możemy zapanować nad panującym w szafie bałaganem.

Roleta dzień noc – w jakich pomieszczeniach warto ją umieścić i dlaczego?” – przeczytaj nasz artykuł, aby uzyskać odpowiedź na powyższe pytanie!

Organizer na torebki i akcesoria

Chyba każda kobieta wie, jak uciążliwe bywa przechowywanie w szafie torebek czy innych akcesoriów. Umieszczone w niewłaściwym miejscu mogą się szybko zniszczyć bądź odkształcić. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup specjalnego organizera na galanterię. Większość modeli składa się ze specjalnych haczyków, na których możemy zawiesić torebki, plecaki czy inne dodatki z „uszami”. Dzięki temu nie ma konieczności upychania ich wśród innych niezbędnych rzeczy. Jeśli jednak nadal boimy się, że tak przechowywane akcesoria nie będą całkowicie bezpieczne, możemy zdecydować się na drugi wariant organizera. Jest on dedykowany typowo do torebek i składa się z 6-10 przegródek otoczonych przezroczystym materiałem zabezpieczającym. Każda torba ma więc swoje własne miejsce, a my możemy spać spokojnie, bez obaw o ich stan.

Worki próżniowe na odzież sezonową

Przechowywanie odzieży sezonowej jest bardzo ciężkie. Nawet skrupulatnie złożone ubrania zajmują sporą ilość miejsca i sprawiają, że w naszej szafie panuje chaos. Odzież, której nie założymy na siebie przez kilka najbliższych miesięcy, dobrze jest więc spakować do specjalnych worków próżniowych. Po ich wypełnieniu wystarczy jedynie za pomocą odkurzacza odessać nadmiar powietrza i gotowe. Taki pakunek potrafi zmniejszyć swój rozmiar nawet dwu- lub trzykrotnie, dzięki czemu oszczędzimy bardzo dużą ilość tak potrzebnego w szafie, szczególnie kobiecej, miejsca do przechowywania.

Dodatkowe przegródki w szufladach i szafkach

Problem związany z ograniczoną ilością miejsca do przechowywania może nas dotknąć nie tylko w przypadku szafy. Kuchnie na zamówienie również nie raz okazują się zbyt małe. W takiej sytuacji najlepiej kupić specjalny organizer do szuflady czy też szafki. Na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych modeli. Z pewnością wybierzemy więc coś, co pomoże utrzymać nam w kuchni ład i porządek. Jednymi z ciekawszych propozycji są np. przegródki do układania pokrywek, piętrowe konstrukcje na garnki czy też klasyczny wkład do szuflady pozwalający posegregować sztućce i inne niezbędne pomoce kuchenne.