Jak nosić zegarki damskie modnie i stylowo?

Zegarki damskie to dodatki, które w nieodłączny sposób towarzyszą wielu paniom każdego dnia. Nie wszystkie posiadaczki zegarków wybierają je jednak ze względów praktycznych. Czasami funkcjonalność schodzi na dalszy plan, a najważniejsze stają się względy wizualne i to jak czasomierz się prezentuje. Jak nosić zegarki damskie modnie i stylowo? Zapraszamy do lektury!

Jak nosić zegarki damskie? – zabawa modą na pierwszym miejscu

Zanim przybliżymy zasady, którymi możesz się kierować, aby wiedzieć jak nosić zegarki damskie, chcemy zaznaczyć, że największe znaczenie ma tutaj twoja kreatywność. Zazwyczaj nie ma sztywnych zasad, które mówią, że dany model zegarka musi być założony na wybraną okazję, a przypadku innej zupełnie takie połączenie totalnie nie wypada. Jedyne sytuacje tego typu, kiedy powinnaś mocno zwrócić uwagę na to, jaki zegarek damski zakładasz to: oficjalne spotkanie o określonym dress codzie oraz praca, w której obowiązuje konkretny uniform. W innych sytuacjach możesz pozwolić sobie na pewną dowolność, biorąc pod uwagę jednak typ spotkania czy miejsca, w które się udajesz. Pozwala to na zabawę modą i trendami i wykorzystywanie swojej kreatywności! 

Co w sytuacji, kiedy chcesz mieć kilka modeli zegarków, w różnych stylach, ale kwestie finansowe ci na to nie pozwalają? Rozważ zakup czasomierza z wymiennymi paskami. Producenci coraz częściej oferują paski w zupełnie różnych stylach – od skórzanych, przez materiałowe i gumowe, aż po takie w stylu biżuteryjnym. Posiadając dwa czy trzy różne paski, zyskujesz zupełnie nowe możliwości, jeśli chodzi o dopasowywanie zegarka do stylizacji.

Zegarek damski biżuteryjny, na skórzanym pasku, a może smartwatch? Ty wybierasz!

Jak wspomnieliśmy wyżej, moda to powinna być przede wszystkim zabawa, w której wykorzystasz swoją kreatywność. Warto wiedzieć jednak, jak nosić zegarki damskie i jakie modele są aktualnie modne – znajdziesz wśród nich zarówno czasomierze popularne od lat, jak i zupełnie nowe modele. Mamy nadzieję, że będzie to dla ciebie doskonała inspiracja!

Zegarki chętnie wybierane od lat to przede wszystkim modele na skórzanym pasku oraz na bransoletce. Dużo zmieniło się jednak w kwestii wyglądu tych zegarków – producenci ciągle zaskakują nowymi pomysłami, dzięki którym zegarki zdecydowanie się wyróżniają, ale nadal wyglądają elegancko. Warto wspomnieć tutaj np. o modelach na skórzanych paskach w pastelowych, delikatnych kolorach oraz takich utrzymanych w bardzo minimalistycznym stylu z jedyną ozdobą w postaci przepięknej grafiki naniesionej na część tarczy. Te zegarki są bardzo popularne wśród pań, gdyż ciekawie prezentują się w wielu różnorodnych stylizacjach. 

Zegarki w sportowym stylu – masywne, o grubej kopercie – to hit, który cieszy się dobrą sławą nie tylko wśród pań, ale także i panów. Kolekcja G-Shock japońskiej marki Casio to strzał w dziesiątkę, jeśli szukasz zegarka o interesującym wyglądzie. Warto zwrócić uwagę także na mniej klasyczne modele tych czasomierzy – poza czarnym czy białym zegarkiem, dostępnych jest wiele innych ciekawych wzorów i kolorów. Zegarki dla aktywnych, czyli smartwatche, chętnie są noszone także na co dzień, a nie tylko podczas uprawiania sportu. Ich wygląd coraz częściej mało przypomina sportowe zegarki, natomiast jest on elegancki, dzięki czemu czasomierze dobrze prezentują się założone nawet do eleganckiego stroju.

Jak nosić zegarki damskie z inną biżuterią?

Założenie zegarka nie oznacza, że musisz rezygnować z biżuterii. Jeśli wybierasz czasomierz  na bransoletce dostępny na https://happytime.com.pl/zegarki_damskie/tommy_hilfiger, możesz stworzyć z niego zestaw, łącząc go z pozostałymi elementami biżuterii! Na co należy zwrócić uwagę? Zegarek damski powinien być utrzymany w podobnym stylu jak biżuteria. Jeśli na kolczykach czy naszyjniku jest wiele zdobień, warto poszukać modelu czasomierza z podobnymi elementami. Gdy natomiast nosisz bardzo skromne i minimalistyczne dodatki, wybierz delikatny i subtelny zegarek. Kolor zegarka zazwyczaj jest dopasowywany do pozostałej biżuterii, przez co cały zestaw jest złoty, srebrny lub w odcieniach różowego złota. To dobry pomysł szczególnie na oficjalne okazje. Jeśli natomiast chcesz pobawić się modą i dodać akcesoriom swojego charakteru, pomyśl o wymieszaniu ze sobą dwóch kolorów, np. srebra i złota. To połączenie dla bardziej odważnych, ale jego efekt może przerosnąć twoje oczekiwania!