Na co zwrócić uwagę, wybierając hotel tylko na jedną dobę?

Kiedy mamy już zaplanowaną datę wyjazdu i jest to wyjazd tylko dwudniowy, np. weekendowy, warto szczególnie dużą uwagę poświęcić na wybór odpowiedniego hotelu. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż służbową, zwiedzanie miasta czy po prostu wypoczynek, upewnijmy się co do poniższych kwestii, które w tym wypadku mogą mieć spore znaczenie.

Lokalizacja hotelu

Przed rezerwacją pokoju, warto sprawdzić w Google Maps dokładne położenie obiektu. Jeśli jedziemy w podróż służbową najlepiej jeśli będzie usytuowany blisko miejsca spotkania czy konferencji, jeśli na krótki wypoczynek – blisko plaży, jeziora lub lasu, a jeśli będzie to wycieczka ze zwiedzaniem – w samym centrum miasta, do którego się wybieramy. Warto wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas frazę np. „Hotel Kraków centrum„, “hotel blisko Warszawy” czy “hotel pod Łodzią”. Jeśli planujemy poruszać się komunikacją miejską, dobrze jest sprawdzić w jakiej odległości znajduje się najbliższy przystanek autobusowy, a jeśli własnym samochodem, czy hotel posiada bezpłatny dla gości parking oraz łatwy dojazd.

Szukasz noclegu w centrum Krakowa? Wejdź na https://www.bwkrakow.pl i zarezerwuj pokój we wspaniałym Hotelu Best Western!

Restauracja hotelowa oraz bar

Bardzo rozsądną opcją, podczas tak krótkiego wyjazdu, jest wybór hotelu, takiego jak Best Western Kraków, który w cenie pokoju oferuje także śniadanie i/lub obiadokolację. Zaoszczędzimy w ten sposób czas na szukanie w pobliżu miejsc z jedzeniem. Świetnie jeśli w hotelu znajdziemy również bar, jeśli nie planujemy wieczorem oddalać się od noclegu. Dobrze jest przed wyjazdem poszukać opinii dotyczących oferowanego przez obiekt jedzenia oraz godzin, w których można z tej opcji skorzystać, aby nie zapłacić za coś, z czego ostatecznie i tak nie skorzystamy.

Stoisz przed wyborem idealnego hotelu w Krakowie? Poznaj 7 kryteriów, jakimi kierują się turyści z całego świata!

Cena za dobę i godziny meldowania

Mimo, iż cena hotelu, który nas interesuje może wydawać się wysoka, warto pamiętać, iż wybieramy się tam tylko na jedną noc, więc cena się nie mnoży. W takim wypadku często opłaca się zapłacić trochę więcej, a mieć pewność, że na miejscu zastaniemy pełen komfort oraz dodatkowe atrakcje, np. basen czy SPA, a także restaurację itp. Wtedy, mimo iż w pierwszej chwili zapłacimy więcej, zaoszczędzimy na tych właśnie dodatkach, których musielibyśmy szukać poza obiektem. Warto sprawdzić, czy jest to hotel dla firm, ponieważ zazwyczaj są one świetnie przystosowane dla gości przyjeżdżających tylko na jedną dobę. Istotną informacją są także ustalone przez dany hotel godziny zameldowania i wymeldowania. Poszukajmy opcji, w której doba hotelowa będzie najdłuższa lub która najlepiej wpasuje się w plan naszego wyjazdu.