5 książek, które otrzymają swoją adaptację w 2022 roku

Mimo powszechnego wierzenia książki dalej są bardzo popularne i chętnie czytane, szczególnie przez młodzież. Wiąże się to z wieloma nowymi autorami na rynku, którzy tworzą ciekawy świat oraz historie, które przekonują czytelników. 

Dlatego też wiele z tych książek doczekało się swojej adaptacji, co na pewno jest wielkim osiągnięciem i radością dla każdego autora. Coraz częściej można zobaczyć filmy i seriale, które powstały na podstawie książki. 
Jakie adaptacje książkowe czekają nas w 2022 roku? Oto kilka z nich!

1. Cień i Kość sezon 2 (org. Shadow & Bone)

Pierwszy sezon serialu Cień i Kość okazał się ogromnym sukcesem. Wielu fanów obawiało się, że serial nie trzymał się wydarzeń z książki, jednak jak się okazało, nie trzeba było się niczym martwić. 

Cień i Kość (org. Shadow and Bone), to trylogia napisana przez Leigh Bardugo. Trylogia opowiada o magicznym świecie griszów, którzy posiadają różne moce. Główną bohaterką jest Alina Starkov, która posiada nadzwyczajną moc przywoływania słońca. Wiele osób uważa ją za świętą, ponieważ czekali na osobę z taką mocą przez wiele lat. 

Z racji sukcesu pierwszego sezonu, niedługo później został ogłoszony kolejny sezon serialu produkowanego przez platformę Netflix. Zobaczymy w niej adaptację drugiej części trylogii, która nosi tytuł Oblężenie i Nawałnica.

Dokładna premiera kolejnego sezonu nie jest jeszcze znana, ale może to nastąpić pod koniec tego roku lub dopiero w 2023 roku. Dlaczego?

Mimo że pierwsze odcinki zostały wyemitowane w kwietniu 2021, pracę nad kolejnym sezonem mają zacząć się dopiero w lutym tego roku na Węgrzech (tak samo jak sezon 1). Wszystko przez sytuację z pandemią coronavirusa. 

Jeśli chodzi o kolejny sezon, najwięcej emocji wywołuje, kto zagra Nikolaia, czyli jedną z najbardziej lubianych postaci w całej serii. Fani mają już swoich faworytów do tej roli, jednak nie ma jeszcze oficjalnej informacji na ten temat

Jednak jak powiedział Ben Barnes, który gra postać Zmrocza (org. Darkling) w serialu, podczas jednego z conventów, aktor do tej roli został już wybrany. 

Fanom pozostało tylko wyczekiwać oficjalnego zwiastuna, a także daty premiery kolejnego sezonu. 

https://twitter.com/shadowandbone_/status/1401933217305747472
Post umieszczony na oficjalnym koncie serialu Shadow & Bone na twitterze z ogłoszeniem zapowiadającym 2 sezon serialu.

2. Dwór Cierni i Róż (org. A Court of Thorns and Roses)

Dwór cierni i róż to seria książek, których autorką jest Sarah J. Maas. Początkowo miała to być trylogia, ale potem ukazały się również dodatki do książek. Dwór cierni i róż należy do kategorii young adult i fantazy

Można powiedzieć, że jest to przetworzona wersja znanej wszystkim bajki Piękna i Bestia. Główna bohaterka serii Feyre uśmierca wilka i spotka się z bestią o imieniu Tamlin, który chce, żeby dziewczyna odkupiła swoje grzechy i udała się z nim do magicznego świata. 

Jest to bardzo znana seria, która zbiera różne recenzje. Niektórzy ją uwielbiają, a inni nie przepadają za tego typu historiami. 

Adaptacja serii książek ma rozpocząć się w 2022 roku, a producentem będzie Ronald D. Moore, który podpisał umowę z dystrybutorem filmów Hulu. Ronald D. Moore to znany scenarzysta i producent, który był dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy.

Jak podaje IMDBPro produkcja serialu telewizyjnego ruszyła 24 października tego roku, jednak nie jest to potwierdzona informacja. 

Aktorzy, którzy wcielą się w postaci z serii, nie są jeszcze znani, ale miejmy nadzieję, że niedługo pojawią się konkretne informacje na ten temat. 

3. Dom smoka/Ogień i Krew (org. House of the Dragon/Fire & Blood) – prequel do Gry o Tron 

Ogień i Krew to książka stworzona przez autora popularnej serii książek Gra o Tron George R.R Martin, gdzie wydarzenia rozgrywają się 300 lat przed zdarzeniami z oryginalnej serii. 

Książka ta opowiada o słynnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył żelazny tron. Następnie przedstawione są kolejne pokolenia z rodu Targaryenów. Walczą oni o utrzymanie władzy, a także żelaznego tronu. 

Ogłoszenie tej serii, która także będzie tworzona przez HBO, a dokładnie HBO Max wzbudziło ogromne zainteresowanie fanów serialu, szczególnie dlatego, że oryginalna seria zakończyła się w 2019 roku. 

Prequel będzie miał 10 odcinków, a jego premiera jest zaplanowana na 2022 roku. Jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. 

W główne role wcielą się między innymi: Matt Smith, Paddy Considine czy Milly Alcock. 

5 października ukazał się oficjalny teaser zwiastujący serial telewizyjny. 

Oficjalny teaser zapowiadający prequel Gry o Tron.

4. Bridgerton sezon 2 

Kolejny serialem wyprodukowanym przez platformę Netflix, który podbił serca wielu osób, jest serial Bridgerton. 

Pierwszy sezon powstał na podstawie książek Julii Quinn, która stworzyła w serię aż 8 książek. 

Akcja serialu, jak i książek dzieje się w Anglii w 1813 roku. Rodzina Bridgerton chce zaaranżować ślub najstarszej córki. Jednak ona nie chce nikogo poślubić. Dlatego też wchodzi w układ z przystojnym księciem Hastings i udają zakochaną w sobie parę.

Pierwszy sezon okazał się ogromnym sukcesem, dlatego też w produkcji jest kolejny sezon. W nim będziemy śledzić losy najstarszego brata głównej bohaterki Anthoniego. 

W marcu tego roku rozpoczęła się produkcja drugiego sezonu, ale oficjalna premiera nie jest jeszcze znana. Jednak pewne jest, że można się jej spodziewać w 2022 roku. 

5. Nasz Ostatni Dzień (org. They Both Die at the End)

Nasz Ostatni Dzień, to książka napisana przez popularnego autora z gatunku young adult Adama Silverę. Jest on znany ze wzruszających książek o ciekawej tematyce. 

Nasz Ostatni Dzień umieszony jest w świecie, gdzie ludzie dostają powiadomienie jeden dzień przed śmiercią, aby wykorzystali go naj najlepiej potrafią. Takie powiadomienie dostaje młody chłopak Mateo. Podczas nocnej przechadzki spotyka Rufusa, który także dostał taką samą wiadomość. Postanawiają więc spędzić swój ostatni dzień razem. 

Jak podał na swoim Instagramie sam Silvera, jego książka ma być serialem telewizyjnym. Aktorzy, który odegrają główne postaci nie są jeszcze znani, ale wszyscy fani z niecierpliwościa czekają na ogłoszenie nazwisk. 

Pierwotnie producentem serii miała być stacja HBO Max, jednak teraz prawa do produkcji ma Drew Comins of Creative Engine Entertainment. 

Wszyscy fani, którzy czytali te książki, na pewno są podekscytowani i z niecierpliwością czekają na ich ekranizację. Oczywiście każdy liczy na ich dokładną adaptację, ponieważ nie ma chyba nic gorszego niż źle zekranizowana książka, a z takimi przypadkami mieliśmy do czynienia wiele razy.