Akcesoria do mycia samochodu – na jakie warto się zdecydować?

Polski klimat nie sprzyja utrzymywaniu karoserii w czystości. Nieustanne zmiany pogody, deszcz, śnieg czy zanieczyszczenia sprawiają, że blacha pokryta jest zaciekami i kurzem. Dzisiaj przedstawię Ci akcesoria do czyszczenia samochodu, które znacznie ułatwią dbanie o auto. Dobrze dobrany preparat myjący, ale i odpowiednie akcesoria spowodują, że zaoszczędzisz sporo czasu.

Akcesoria do mycia samochodu – mycie zewnętrzne

Sam dbasz o czystość swojego samochodu? Na pewno posiadasz gąbkę o dużej powierzchni, która świetnie spienia roztwór myjący. Polecam Ci również teleskopową szczotkę myjącą na długim kiju, która sprawi, że z łatwością wymyjesz nawet dach auta. Wiem, że szczotki samochodowe oskarża się o rysowanie karoserii… zapewniam Cię, nic takiego się nie stanie, jeżeli wybierz szczotkę od sprawdzonego producenta. Taką, której włosie jest delikatne, ale sensownie rozmieszczone, przez co brud schodzi z dużą łatwością.

Polecam Ci również rękawicę myjącą z naturalnej wełny. Podobnie jak opisana wyżej szczotka, jest ona bezpieczna dla karoserii. Świetnie chłonie wodę wraz z szamponem, a przez to, że można założyć ją na rękę, jest po prostu bardzo wygodna w użyciu.

Pamiętaj również o akcesoriach, które mogą być dopasowane do Twoich potrzeb. Chcesz wyczyścić koła wraz z felgami? Wybierz do tego specjalną szczotkę o stożkowym kształcie MEGUIAR’S Ultra-Safe Wheel Spoke Brush. Za jej pomocą na pewno dostaniesz się do ciężko dostępnych zabrudzeń.

Aby maksymalnie ułatwić sobie zadanie, postaw na odpowiednio dobrane preparaty. Co mam na myśli? Jeżeli substancja czyszcząca dopasowana jest do zabrudzenia, zdecydowanie szybciej można się go pozbyć. Istnieje wiele płynów, które przeznaczone są do mycia felg, opon czy szyb. Te do opon nie dość, że szybko likwidują błoto i piasek, dodatkowo pogłębiają czerń opon. Bardzo polecam Ci również czernidło do plastiku, które pięknie podbija czerń, nabłyszcza ciemne powierzchnie, a co więcej, sprawia, że takie elementy jak uszczelki, opony starzeją się wolniej i mają niejaką warstwę ochronną.

Akcesoria do czyszczenia samochodu – sprzątanie wnętrza samochodu

Mycie samochodu w środku jest dosyć proste, bowiem sprawdzają się tutaj domowe metody. Do czyszczenia kokpitu, a także ogólnie pojętej tapicerki, najlepsze są szmatki z mikrofibry. Świetnie radzą sobie z kurzem i nie pozostawiają smug. Polecam Ci także specjalnie preparaty – są bardzo wydajne, a oprócz tego, że myją, pielęgnują powierzchnie. Co kryje się pod hasłem pielęgnacja? Zapewnienie długotrwałej żywotności tapicerki i kokpitu, a także ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi czy termicznymi.