Biustonosze, które podkreślają atuty kobiecej sylwetki

Bogactwo wzorów, kolorów i fasonów bielizny może przyprawić o zawrót głowy. Jednak, aby pokreślić mocne strony sylwetki i ukryć niedoskonałości, przywracając jednocześnie prawidłowe proporcje, trzeba skupić się na właściwym wyborze stanika.

Prawidłowy dobór stanika

Choć pierwsze staniki zaczynamy nosić już jako nastolatki i towarzyszą nam później przez całe życie, to wiele z pań nosi nieprawidłowo dopasowane staniki. To zaś fatalnie odbija się na kondycji biustu i na ogólnym wyglądzie sylwetki.

Dlatego priorytetem jest dobór odpowiedniego rozmiaru stanika względem obwodu ciała pod biustem i w biuście. Dzięki temu właściwie dopasujemy rozmiar miseczki i obwód biustonosza. Do tego dochodzi odpowiednie wyregulowanie ramiączek.

Trzeba pamiętać, że zbyt luźny obwód nie zagwarantuje odpowiedniego podtrzymania biustu, z kolei za ciasny będzie powodował ucisk i dyskomfort. Za małe miseczki będą dzielić piersi i sprawiać, że biust będzie się z nich wylewać, a za duże będą od nich nieestetycznie odstawać.

Fiszbiny powinny przylegać gładko do klatki piersiowej, miseczki powinny właściwie oddzielać piersi i delikatnie je otulać, a prawidłowo wyregulowane ramiączka mają za zadanie delikatnie unosić biust.

Jeśli stanik jest niewłaściwie dopasowany to tył biustonosza może podchodzić na plecach do góry, ramiączka mogą boleśnie wpijać się w ramiona, albo spadać, fiszbiny mogą odstawać od klatki piersiowej i nachodzić na piersi, a do tego piersi mogą tworzyć wybrzuszenia nad miseczkami.

Te i inne sygnały świadczą o tym, że nosimy źle dopasowane staniki.

Różnorodność modeli

Na szczęście istnieje tak wiele modeli, dostępnych w tak wielu rozmiarach, że każda z pań może znaleźć staniki odpowiednie do swoich potrzeb. Podstawą są precyzyjne wymiary, jednak to nie wszystko. Liczy się także kształt piersi, ich kondycja, a także indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Dlatego warto mierzyć biustonosze, porównując różne rozmiary i fasony lub zdecydować się na pomoc brafitterki. To osoba, która dzięki swojemu doświadczeniu wie jak dokładnie dopasować staniki, tak by ładnie eksponowały biust, by zapewniały komfort podczas noszenia i jednocześnie by nie deformowały ani piersi, ani sylwetki.

Dzięki różnorodności kolekcji bieliźniarskich nie trudne będzie też dopasowanie biustonosza do stylizacji, od codziennych outfitów, przez imprezowe looki, po sportowe staniki, w których można wygodnie i bezpiecznie uprawiać aktywność fizyczną.

Warto poświęcić chwilę, aby dobrać odpowiedni biustonosz, gdyż tylko taki będzie dobrym wsparciem dla biustu. I choć jest to element czasem ignorowany, gdyż nie widać go pod ubraniem, to tak naprawdę stanowi on podstawę damskiej garderoby.