Co zrobić, gdy naelektryzowana sukienka przykleja się do nóg?

Niektóre materiały, z których wykonywana jest odzież, mają tendencję do mocnego elektryzowania się. Takie ubrania stają się bardzo niewygodne, a my tracimy chęci do ich noszenia. Największy problem pojawia się wtedy, gdy sukienka przykleja się do nóg, uniemożliwiając w ten sposób komfortowe poruszanie się. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Poznaj nasze niezawodne triki.

Sukienka przykleja się do nóg – co zrobić?

Lakier do włosów

Jeśli sukienka przykleja się do nóg, jednak nie mamy czasu na to, aby się przebrać, warto wypróbować trik z lakierem do włosów. Wystarczy, że popsikamy nim materiał od wewnętrznej strony. Należy jednak pamiętać, by rozpylić spray z odległości około 30 centymetrów. W ten sposób nie pojawią się na tkaninie plamy ani zacieki. Dodatkowo dobrze jest również delikatnie popsikać rajstopy. Stosując tą metodę możemy być pewne, że wyjście w pięknej sukni nie będzie dla nas uciążliwe.

Płyn antystatyczny

W sklepach dostępny jest również specjalny spray antystatyczny. Aby ubranie się nie elektryzowało, należy rozpylić go na materiale podczas prasowania. W momencie styczności odzieży z żelazkiem, wszystkie ładunki zostaną rozproszone. Co ciekawe, produkt ten radzi sobie także z tkaninami syntetycznymi, które mają największe skłonności do przyklejania się do nóg. Preparat jest również bezpieczny dla skóry, dlatego nie należy martwić się o jakiekolwiek podrażnienia czy zaczerwienienia wywołane jego zastosowaniem.

Dzianina dresowa – czym jest i co ją charakteryzuje? – Przeczytaj artykuł i sam się przekonaj!

Metalowy wieszak

Kobiety od wielu lat radzą sobie z elektryzowaniem się ubrań na parę sposobów. Jednym z najstarszych trików jest przesuwanie metalowego wieszaka po odzieży. Czynność ta jest pracochłonna, jednak efekty z pewnością nas zadowolą. Takie „pocieranie” sprawi, że ładunek elektrostatyczny zostanie przeniesiony na wieszak, a my będziemy mogły cieszyć się idealną kreacją i zapomnimy o problemie.

Pranie w płynie

Aby zapobiec elektryzowaniu się ubrań warto również za każdym razem dodawać do prania płyn do płukania. Najlepiej wybrać ten w wersji antystatycznej. Dzięki temu nasz problem zniknie, a my będziemy mogły bez obaw zakładać to, na co tylko mamy ochotę. W przypadku syntetycznych tkanin, najlepiej prać je w ten sposób, a dodatkowo prasować używając wspomnianego wcześniej sprayu.

Alternatywne zastosowanie płynu do tkanin

Jeśli natomiast przed samym wyjściem zauważyłyśmy, że sukienka przykleja nam się do nóg, warto zastosować alternatywny sposób z płynem do płukania tkanin. Należy wtedy nałożyć odrobinę detergentu na rękę i wsmarować go w rajstopy bądź wewnętrzną stronę odzieży. Warto jednak smarować jedynie grube ubrania, gdy mamy pewność, że płyn nie przesiąknie na wierzchnie warstwy i nie stworzy mało estetycznych plam.