Cytaty o życiu i szczęściu – 90 sentencji, które mogą odmienić Twoje życie

Czy miałeś tak, że czytając książkę lub oglądając czyjąś wypowiedź słowa napisane lub wypowiedziane przed autora poruszyły nie tylko Twoje serce, ale i Twoją duszę? Domyślam się, że było kilka takich sytuacji. W szczególności jeśli jesteś fanem książek. Niektórzy mają niesamowity styl pisania i umieją doskonale ubrać emocje w słowa, które przemawiają do czytelnika. 

Możesz się śmiać, ale krótkie cytaty mogą zmienić sens i postrzeganie życia. W tym artykule przedstawię Ci 90 cytatów o szczęściu i życiu. 

Złote myśli i cytaty o życiu 

Cytatów o życiu można znaleźć naprawdę dużo. Przecież to główny temat filmów, seriali, piosenek i oczywiście książek. Może i pod względem popularności temat miłości je przebija, ale dalej jest w TOP. W tej sekcji przedstawię Ci pozytywne cytaty oraz te, które nie napawają radością – ponieważ, jak to w życiu bywa, nie zawsze układa się po naszej myśli. 

Cytaty o życiu – pisarze/pisarki 

Najczęściej mądre cytaty i złote myśli można znaleźć w książkach – zarówno w tych sprzed wieków, jak i współczesnych. Zagłębiając się i skupiając na lekturze można odkryć cudowne perełki. 

Cytaty o życiu – sławne osobowości, ludzie show biznesu, filozofowie, inni  

Złote myśli i cytaty o szczęściu 

Skończyliśmy sekcję cytatów o życiu. Mam nadzieję, że chociaż kilka z nich zainspirowało Cię do działania, lub pokazało inny obraz naszej egzystencji. Teraz przejdźmy do szczęścia. Cytaty o szczęściu są popularne, ponieważ każdy człowiek dąży do realizacji swoich marzeń i spełniania w życiu. Dlatego mądre cytaty o szczęściu jak i złote myśli można znaleźć w wielu książkach i filmach. Oto kilka z nich.

Cytaty o szczęściu –  pisarze/pisarki 

Cytaty o szczęściu – sławne osobowości, ludzie show biznesu, filozofowie, inni 

Teraz przejdziemy do specjalnej sekcji poświęconej cytatom Oscara Wilde’a o życiu i szczęściu. Był irlandzkim pisarzem, filozofem i poetą. Wiele osób może go kojarzyć z jego niesamowitej powieści “Portret Doriana Graya”, w którym ukazuje piękno i skupia się przede wszystkim na pokazaniu estetyzmu (którego był przedstawicielem).

Oscar Wilde to najwybitniejszy przedstawiciel estetyzmu – tworzenie „sztuki dla sztuki”. Jego powieść „Portret Doriana Graya” jest uhonorowaniem sztuki i prawdziwego piękna.

Jest jednym z moich ulubionych XIX wiecznych autorów, który pokazuje piękno nie tylko rzeczy dobrych, ale także i złych. Możesz pomyśleć, że jestem stronnicza, jeśli chodzi o tego autora, ale mam nadzieję, że i Tobie spodobają się jego złote myśli i cytaty z książek. 

To już wszystko, co mam dla Ciebie w tym artykule. Mam nadzieję, że znalazłeś tu piękne sentencje o życiu i szczęściu. Zainspirowały Cię do działania? Czasami nawet kilka słów może zmienić pogląd na świat. Aby pokazać dwie strony medalu pokazałam Ci cytaty o życiu i szczęściu czasami przepełnione żalem a czasami radością. Zachowaj w swojej pamięci niektóre życiowe cytaty z tego artykułu.