Dziewczęce plecaki do liceum i podstawówki – jakie wzory są najmodniejsze?

Przed przekroczeniem progów szkoły pierwszego dnia roku szkolnego, każdy uczeń skrupulatnie przygotowuje się do rozpoczęcia nowego semestru. Zazwyczaj już w połowie wakacji rodzice są proszeni przez dziecko oraz nastolatka, o zabranie go na zakupy, na których skompletowana zostanie wyprawka szkolna. Wówczas uczeń pragnie kupić nowy, modny piórnik wraz z pełnym wyposażeniem, zeszyty do każdego przedmiotu, wygodne buty do chodzenia w nich po szkole oraz plecak, który pomieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, zabierane każdego dnia do szkoły. Zwłaszcza dziewczynki zwracają szczególną uwagę na to, by plecak spełniał wszystkie kryteria świata mody. Jeśli więc nie chcemy, by nasza córka, niezależnie od tego czy uczęszcza do szkoły podstawowej, czy też liceum, została wyśmiana prze rówieśników z powodu posiadania niemodnego plecaka, powinniśmy zakupić taki, który jest w danym sezonie na topie. Z jakiego plecaka młoda uczennica będzie zadowolona? Podpowiadamy!

Jaki powinien być plecak zabierany do szkoły podstawowej?

Z racji tego, że plecaki szkolne towarzyszom pociechom podczas przemierzania codziennej drogi do szkoły i z powrotem, powinny lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Dlatego też wybierając plecaki do szkoły warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Im większy plecak, tym większa waga będzie go charakteryzowała. Dlatego też, w pierwszej kolejności powinniśmy pomóc skompletować dziecku wyprawkę szkolną, by móc później zakupić odpowiedniej wielkości plecak dla małej uczennicy. Jednakże oprócz rozmiaru, ważna jest także ilość przegródek, do których można zapakować piórnik, zeszyty oraz klucze od domu czy mieszkania. Warto także zwrócić uwagę na względy estetyczne. Dowiedz się jakie są najmodniejsze wzory plecaków dla dziewczynek.

Zbyt ciężki plecak? Sprawdź, jak ulżyć plecom ucznia, czytając opracowany przez nas artykuł!

Modne plecaki dziewczęce

Plecak szkolny dla dziewczynki, która uczęszcza do szkoły podstawowej, powinien charakteryzować się mnóstwem kolorów. Mogą znajdować się na nim podobizny ulubionych księżniczek pochodzących z ekranizacji Disney’a. Szalenie modnym wzorem jest ten przedstawiający jednorożce. Magiczne, mityczne stworzenia, nie z tego świata, wyglądają niezwykle ciekawie i pobudzają wyobraźnię dziecka. Warto także rozważyć kupno plecaka z wizerunkiem zwierzątka domowego, takiego jak mały kotek czy szczeniaczek. Wielu rodziców mogą zainteresować także plecaki Coolpack na kółkach, które pozwolą dziecku na ciągnięcie za sobą plecaka, zwłaszcza w sytuacji, gdy znajduje się w nim dużo rzeczy, a jego waga jest dość duża.

Cechy plecaka dla nastolatki

Zazwyczaj każda nastolatka posiada swój własny, sprecyzowany styl, który pokazuje na każdym kroku. Można go zauważyć w sposobie ubierania się czy patrząc na makijaż. Niektóre młode damy ubierają się skromie, inne znów wolą wyzywającą odzież. Podobnie jest z makijażem. Jedne chcą rzucać się w oczy, ale są też takie, które wolą pozostać w cieniu. Także dodatki takie jak plecak, torebka czy kolczyki, powinny trafiać w gust nastolatki. Z pewnością rodzice nie powinni samodzielnie kupować plecaka dla ich dorastającej córki, gdyż mogą wybrać niewłaściwy wzór lub model i narazić się na konieczność zwrotu lub wymiany. Najlepiej więc, gdy nastolatka sama wskaże na model plecaka, który najbardziej się jej podoba. Młodzież w wieku licealnym nie przykłada zbyt dużej uwagi do tego, ile przegródek posiada plecak oraz jakiej jest wielkości. Dlatego też rodzice powinni zasugerować nastolatce wybór plecaka, który posiada kryte zamki oraz co najmniej dwie kieszenie – małą i dużą. Jednak jaki wzór plecaka wybrać dla uczennicy szkoły średniej?

Najmodniejsze plecaki dla nastolatek

Wybierając odpowiedni plecak dla dorastającej dziewczyny, warto kierować się jej stylem ubioru. Dzięki temu możemy określić, czy preferuje dodatki o neutralnych kolorach jak szary lub czarny, czy też nie widzi świata za typowo dziewczęcym kolorem, jakim jest różowy. Jeśli wybieramy samodzielnie plecak dla nastolatki, najlepiej zdecydujmy się na taki, który jest pozbawiony wszelkich wzorów. Wówczas zminimalizujemy ryzyko nie trafienia w gust licealistki. W przypadku, gdy jednak doskonale znamy preferencje młodej damy dotyczące ubioru i wybieranych dodatków, możemy zdecydować się na plecak ozdobiony motywem kwiatowym lub ciekawymi i modnymi naszywkami. Zapewne większość nastolatek marzy o posiadaniu plecaka przypominającego worek, jednakże nie jest to odpowiedni dodatek dla nastolatków uczęszczających do liceum. Tego typu plecak świetnie sprawdzi się podczas wyjść na imprezy czy wycieczki. Do szkoły jednak warto wybrać klasyczny model z zamkami, do którego zmieści się wiele książek i dodatków niezbędnych uczniom podczas lekcji.