Imprezy tematyczne – jak urządzić niezapomniane przyjęcie?

Większości z nas imprezy tematyczne kojarzą się z karnawałem. To właśnie w tym okresie najchętniej przebieramy się w okazałe stroje i spędzamy radośnie czas ze znajomymi czy bliskimi. Coraz częściej jednak również wyprawiając klasyczne przyjęcie, decydujemy się na wybór tematu przewodniego i liczymy na to, że nasi goście będą równie zaangażowani, jak my. Jednak jak zabrać się za organizację takiej imprezy oraz jakie klimaty przyjęć są najbardziej popularne? Podpowiadamy!

Imprezy tematyczne – planowanie i organizacja

Decyzja o wyprawieniu przyjęcia tematycznego podjęta, jednak co dalej? Na początku należy przede wszystkim wymyślić temat przewodni. Najlepiej skupić się na tym, co lubimy my oraz nasi goście. Może wspólnie marzycie o wycieczce w jakieś konkretne miejsce lub jesteście fanami danego serialu? W takiej sytuacji na pewno wszyscy będą zachwyceni np. imprezą w stylu Hollywood. Kolejnym krokiem, oprócz zaproszenia znajomych, jest oczywiście poinformowanie wszystkich, w jaki sposób mają przygotować się do przyjęcia. Ważne jest to, by zaznaczyć na jaki strój oraz dodatki liczymy. W razie potrzeby warto również zapytać kilka osób, czy będą w stanie pomóc nam np. z przygotowaniem posiłków czy ozdób.

Impreza w stylu Hollywood

Hollywood to jedna z najpopularniejszych dzielnic Los Angeles. Kojarzy się ona z bogactwem, kinem, sławą oraz rozrywką. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na zorganizowanie przyjęcia, którego tematem przewodnim jest właśnie ta część LA. Aby urządzić taką niezapomnianą imprezę, wystarczy przebrać się za światowej sławy gwiazdę kina czy popularnego muzyka. W sklepach z akcesoriami imprezowymi można znaleźć tekturowe maski przedstawiające wizerunki znanych postaci. Będą one idealnym uzupełnieniem całego stroju i z pewnością rozbawią każdego z gości. Dodatkowo, organizując Hollywood party, warto kupić złote talerzyki w kształcie gwiazdek, bogato zdobione kubeczki czy pudełka na popcorn. Dekorując mieszkanie, należy pomyśleć o różnego rodzaju balonach, girlandach czy nawet fotościance, przy której powstaną niezapomniane zdjęcia.

Impreza hawajska

Organizując imprezę w stylu hawajskim wcale nie trzeba wysypać całego mieszkania piaskiem, by poczuć klimat tych wyjątkowych wysp. Oczywiście, jeśli mamy warunki, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować mini plażę np. w łazience czy jednym z pokoi. Na ogół wystarczą jednak odpowiednie dodatki i dekoracje. Najlepiej sprawdzą się kolorowe kwiatowe girlandy, ozdobne łańcuchy czy balony w kształcie palmy. Zamiast krzeseł można ustawić leżaki lub rozłożyć na podłodze koce plażowe. Dodatkowo obowiązkowo należy zadbać o drinki z palemką lub ozdobną słomką oraz odpowiedni strój. Kobiety mogą zdecydować się kwiatowy naszyjnik, biustonosz w kształcie muszelek czy hawajską spódnicę. Mężczyźni z pewnością będą wyglądać odpowiednio, zakładając plażowe szorty i rzemyki z muszlami.

Star Wars party

Fani „Star Wars” z pewnością będą zachwyceni przyjęciem, którego tematem przewodnim jest ten właśnie film. Aby poczuć się jak bohaterowie ekranizacji, wystarczy udać się do wypożyczalni strojów lub sklepu i wybrać najlepiej pasujący do nas kostium. Do tego warto kupić kolorowe miecze świetlne, papierową zastawę z motywem „Gwiezdnych Wojen” oraz dekoracje i figurki przedstawiające najważniejsze postacie. Kosmiczna zabawa gwarantowana!

Inne przykładowe tematy przewodnie

Czasem ciężko zdecydować się na jeden konkretny temat przewodni imprezy. Na szczęście w Internecie możemy znaleźć wiele ciekawych inspiracji oraz pomysłów. Wśród najpopularniejszych przyjęć tematycznych są m.in.

  • Hipis Party,
  • Lata 20., 30., itd.,
  • Pirackie Party
  • Octoberfest,
  • Disco Party,
  • Pin-up Party,
  • Nerd Party,
  • Kasyno Party.

Warto jednak pamiętać, by starać się dobrać temat przewodni tak, by większość gości była zachwycona i zadowolona z pomysłu.