Jadalnia dla dużej rodziny – o czym warto pamiętać?

Jadalnia to pomieszczenie, które powinno znaleźć się w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie w tym miejscu jesteśmy w stanie spożyć posiłek w gronie najbliższych, czy też porozmawiać ze sobą oraz nieco się zrelaksować. Aranżując jadalnię dla dużej rodziny musimy jednak pamiętać o kilku ważnych elementach. Przede wszystkim należy zadbać o stół drewniany rozkładany oraz komplet krzeseł. Jak jednak wybrać najlepsze meble oraz co jeszcze możemy umieścić w jadalni? Sprawdź!

Stół do jadalni dla dużej rodziny

W jadalni dla dużej rodziny, należy umieścić przede wszystkim duży stół drewniany. Nowoczesny rozkładany design oraz specjalna konstrukcja sprawią, że nasz mebel będzie atrakcyjny wizualnie oraz bardzo praktyczny. Podczas zakupów, warto jednak dokładnie sprawdzić wymiary blatu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, takich jak np. konieczność umieszczenia mebla w innym miejscu, niż chcieliśmy. Stoły drewniane powinny być wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Najlepiej sprawdzi się oczywiście drewno dębowe bądź bukowe. Decydując się na taki element wyposażenia możemy być pewni, że pozostanie on w stanie niemalże nienaruszonym przez kilka kolejnych lat.

Chcesz wiedzieć dlaczego rolety dzień noc w domku jednorodzinnym to dobry wybór? Przeczytaj nasz artykuł!

Komplet wygodnych i praktycznych krzeseł

Aranżując jadalnię dla całej rodziny, musimy także pamiętać o wygodnych oraz praktycznych krzesłach. Przede wszystkim warto zdecydować się na zakup kompletu składającego się z odpowiedniej ilości siedzisk. Najlepiej, by miejsc siedzących było tyle samo co członków rodziny. Dzięki temu zawsze będziemy mogli spożyć posiłek wspólnie. Krzesła oraz stół powinny być wykonane z tego samego materiału. Na siedziskach mogą, ale nie muszą, znaleźć się wygodne i miękkie podkładki. Wielbiciele stylu glamour oraz elegancji, powinni natomiast przemyśleć zakup specjalnych pokrowców na krzesła.

Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Podczas planowania jadalni dla całej rodziny, nie można zapomnieć o dzieciach. Maluchy niestety nie zawsze będą w stanie usiąść na klasycznym krześle. O wiele lepiej jest więc kupić specjalne siedziska dla pociech w różnym wieku. Jeśli pomieszczenie, w którym aranżujemy jadalnię jest duże, nie musimy martwić się gabarytami takiego dziecięcego mebla. W sytuacji, gdy konieczne jest oszczędzanie każdego centymetra kwadratowego, lepiej zdecydować się na zakup krzesełek składanych. Aby zadbać o bezpieczeństwo maluchów, warto również odpowiednio zabezpieczyć rogi stołu. Kwadratowy czy prostokątny blat najlepiej więc obłożyć specjalnymi miękkimi nakładkami. Możemy również od razu zdecydować się na stół owalny. Okrągłe kanty są bowiem znacznie bezpieczniejsze dla dzieci.

Ciekawe i oryginalne dekoracje

W jadalni nie może oczywiście zabraknąć także ciekawych ozdób oraz dekoracji. Na ścianie najlepiej umieścić piękne rodzinne zdjęcia. Fotografie możemy zamieścić w antyramie bądź specjalnych ozdobnych ramkach. Tuż obok wspólnych pamiątek, warto zawiesić również oryginalny zegar. Do jadalni świetnie sprawdzi się model, w którym wskazówki zostały zastąpione sztućcami. Nad stołem dobrze jest umieścić źródło światła. Obecnie najmodniejsze klosze to te wykonane z metalowych lakierowanych prętów. W jadalni możemy zadbać także o kwiaty, świece dekoracyjne bądź nowoczesne obrazy.