Jak nakładać pyłki i brokaty na paznokcie?

Pyłki do paznokci – jak je aplikować?

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Z tego też powodu panie tak chętnie i tłumnie wybierają się do salonów kosmetycznych, by oddać dłonie, a w szczególności swoje paznokcie w ręce specjalistek. To właśnie one tworzą na nich niesamowite zdobienia i stylizacje, które potem panie mogą dumnie nosić przez następne tygodnie.

Niemniej jednak coraz popularniejsze stało się wykonywanie manicure hybrydowego we własnym zakresie, a panie chętnie kupują lampy UV lub LED, a także niezbędne akcesoria w postaci lakierów, pyłków i brokatów, by spróbować swoich sił w stylizacji paznokci.

Okazuje się, że często to właśnie dodatki sprawiają najwięcej problemów z ich aplikacją. Tak więc jak nakładać brokaty na paznokcie i efekty do paznokci? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Pyłki do paznokci są świetnym elementem dekoracyjnym, który co więcej świetnie komponuje się z wiosennymi, neonowymi lakierami hybrydowymi. Dzięki nim można wykreować niesamowite efekty do paznokci, które staną się świetną ozdobą całych dłoni.

Niemniej jednak jak nakładać pyłki na paznokcie? Otóż pierwszym i podstawowym krokiem jest wykonanie odpowiedniego manicure hybrydowego, a także użycie do tego odpowiednich akcesoriów. Pyłki do paznokci nanosi się zawsze na warstwę dyspersyjną przy pomocy palca.

Oczywiście na dłoniach muszą znaleźć się rękawiczki, by również uchronić naszą skórę przed zabrudzeniami. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, można pokryć całą płytkę paznokcia pyłkiem, ale można również wykorzystać do tego specjalne aplikatory, zakończone gąbeczką, które pozwolą nie tylko precyzyjnie zaaplikować dany pyłek na paznokcia, ale również pomogą w zaaplikowaniu go na konkretne partie i stworzenie niesamowitych efektów.

Jeśli decydujemy się jednak na nałożenie pyłku na paznokcie, to przede wszystkim trzeba zadbać o to, by manicure był możliwie jak najbardziej trwały. Wówczas konieczne jest postawienie na wysokiej jakości top coat, a nawet na dry top coat, który po utwardzeniu w lampie nie będzie wymagał już dodatkowego przecierania i zapewni jednolitą i gładką powierzchnię.

Jak nakładać brokaty na paznokcie?

Kolejnym niezwykle popularnym zdobieniem na paznokciach jest brokat. Tego typu akcesorium jest prawdziwie wyjątkowym zdobieniem, które pozwoli na wykreowanie na paznokciach niesamowitych efektów. Oczywiście nałożenie brokatu przez specjalistkę w zakresie stylizacji paznokci wydaje się niezwykle prostym procesem, jednak jego nałożenie, by uzyskać pożądane zdobienie, wymaga odpowiedniej wprawy i akcesoriów.

Tak więc, najczęściej nakłada się brokat w manicure hybrydowym najczęściej na całą płytkę paznokcia. W ten sposób można uzyskać chociażby jeden z najmodniejszych efektów tego sezonów- efekt syrenki.

Wówczas jak można nałożyć brokat na manicure hybrydowy? Otóż ponownie trzeba nałożyć brokat na warstwę dyspersyjną, na uprzednio utwardzony lakier hybrydowy. Brokat najlepiej nakładać obsypując nim dokładnie paznokieć, szczególną uwagę zwracając na jego brzegi. Kolejno nadmiar pyłku najlepiej jest usunąć przy pomocy drobnego pędzelka.

Warto wspomnieć, że brokat można również nakładać przy pomocy specjalnej gąbeczki lub niewielkiego aplikatora, wówczas można również ozdobić w ten sposób ozdobić poszczególne partie płytki paznokcia, tworząc niesamowite stylizacje, we własnym zakresie i zgodne z własnymi preferencjami.

Przy nakładaniu brokatów na paznokcie, niezwykle ważna jest również jego konsystencja. Na rynku z akcesoriami do zdobienia paznokci można spotkać zarówno brokaty, które mają płynną i wilgotną konsystencję, a także te, które są całkowicie suche i posiadają drobinki w różnych rozmiarach.

W przypadku brokatów płynnych najlepiej jest wykorzystać aplikatory w formie gąbki, gdyż pozwolą one na wykonanie o wiele bardziej precyzyjnej aplikacji i estetyczniejszego zdobienia.

Na sam koniec manicure hybrydowego z brokatem w roli głównej, warto również zabezpieczyć drobinki przy pomocy top coatu, a następnie utwardzić całość w lampie UV lub lampie LED, dzięki temu panie będą mogły cieszyć się samodzielnie wykonanym, oryginalnym manicure.