Jak nosić chokery?

Chokery podbiły serca wielu kobiet. Są one ciekawą alternatywą dla zwyczajnych naszyjników czy eleganckich kolii, pasują do wielu stylizacji i występują w różnych wariantach. Z tego względu każda pani może znaleźć idealną ozdobę na szyję dla siebie. Do jakich ubrań i dodatków będą pasowały najbardziej?

Czym są chokery?

Choker, taki jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Chokery-556.html jest rodzajem krótkiego naszyjnika, który kończy się w połowie szyi lub przy dekolcie. Niegdyś tę ozdobę nosiły głównie nastolatki – popularne były czarne chokery nazywane także „obrożą”. Jednak ta dekoracja przyjmuje także bardziej eleganckie formy. Mogą to być delikatne tasiemki, a także subtelne naszyjniki złożone z łańcuszków i małych zawieszek. Duża ilość wariantów pozwala dopasować choker do okazji, nawet tej bardziej formalnej.

Do czego nosić chokery?

Ze względu na długość naszyjnika, będzie się on prezentował najlepiej w połączeniu z dekoltami okrągłymi lub tymi w stylu łódka oraz woda. Sprawdzi się także w towarzystwie hiszpanki. Nie warto natomiast zakładać go do bluzek ze stójką. Klasyczne czarne chokery typu aksamitka mogą stanowić np. rockowy dodatek do ramoneski, ale także być ozdobą do wieczorowej sukienki. W tym przypadku można zdecydować się na model z dodatkowym łańcuszkiem i zawieszką. Bardziej odważne panie lubiące podkreślać swój styl mogą postawić na noszenie do codziennych stylizacji chokera z ćwiekami. Naszyjniki składające się z łańcuszków i kamieni będą subtelnym dodatkiem do bluzek i sukienek z odkrytymi ramionami. Na wesele czy spotkanie rodzinne odpowiednie będą chokery z prawdziwego srebra lub złota. Można postawić także na modele z podwójnym, a nawet potrójnym łańcuszkiem. Często można spotkać również choker wiązany na kokardkę. Pięknie podkreśla on dekolt i szyję. Dostępne są różne długości – dłuższe warianty można opleść wokół szyi nawet trzy razy, dzięki czemu staną się bardziej wyraziste. Ta ozdoba będzie wyglądała dobrze także na ręku lub na kostce. Decydując się na wyróżniający się naszyjnik, warto dobrać do stylizacji delikatne kolczyki, by jej nie przytłoczyć.

Podsumowanie

Chokery nie są już jedynie domeną nastolatek. Dzięki dużej ilości wariantów, panie w każdym wieku mogą znaleźć model odpowiedni dla siebie. Te naszyjniki świetnie dopełnią codzienne stylizacje, a także podkreślą kreacje przygotowane na większe wyjścia. Obecnie dostępne są w wielu sklepach, dzięki czemu znalezienie idealnego chokera nie powinno stanowić większego problemu. Przed zakupem warto zastanowić się, z jakimi ubraniami będzie wyglądał najlepiej.