Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs jest skutecznym sposobem na podkreślenie urody i oprawy oczu. Osoby zainteresowane zabiegiem, szczególnie jeśli korzystają z usługi po raz pierwszy, często zastanawiają się, jak po wykonanym zabiegu dbać o przedłużone rzęsy. Natomiast mało kto wie, że równie ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu.  Jeśli planujesz pierwsze w swoim życiu przedłużenie rzęs i zastanawiasz się, od czego zacząć,   ten artykuł dostarczy ci niezbędnej wiedzy. Zgromadziliśmy serię wskazówek, które pomogą optymalnie zadbać o rzęsy przed samym zabiegiem.

Dokładne oczyszczanie twarzy i rzęs

Przed zabiegiem przedłużania rzęs konieczne jest dokładne usunięcie makijażu. Dla prawidłowego aplikowania przedłużeń, wymagana jest czysta i sucha powierzchnia. Makijaż, zwłaszcza tusz do rzęs, pozostawia tłuste resztki, które mogą osłabić przyczepność kleju. Pozostałości kosmetyków mogą także zawierać bakterie i inne zanieczyszczenia, które zwiększają ryzyko infekcji (to właśnie z tego powodu coraz więcej stylistek stosuje podczas zabiegu przedłużania szczoteczki do rzęs w probówce).

Odżywianie rzęs

Na kilka tygodni przed zabiegiem eksperci zalecają odstawienie preparatów stymulujących wzrost rzęs (na przykład odżywek). Mogą one spowolnić naturalny cykl odnowy rzęs, utrudniając tym samym ich wymianę. 

Po zaprzestaniu stosowania preparatów, rzęsy zaczną się naturalnie regenerować. Doświadczone stylistki polecają też nie zakładać przedłużeń na rzęsy, które są w fazie intensywnego wypadania. Kluczowe jest odczekanie odpowiednio długiego czasu po odstawieniu preparatu, co zwiększy trwałość nowych przedłużeń.

Farbowanie rzęs henną

Na kilka dni przed zabiegiem przedłużania nie powinno się nakładać na rzęsy henny. Henna może zmieniać kolor rzęs, co komplikuje dobranie odpowiedniego odcienia przedłużeń. Stosowanie henny bezpośrednio przed zabiegiem może prowadzić do nie jednolitego wyglądu lub problemów z dopasowaniem koloru. Ponadto, pozostałości henny mogą wpływać na przyczepność kleju, co skraca trwałość przedłużonych rzęs.

Mycie włosów

Mycie włosów przed zabiegiem jest wskazane, gdyż przez 48 godzin po zabiegu nie należy moczyć rzęs. Lepiej więc umyć włosy i wykonać fryzurę przed wizytą, gdyż po zabiegu przedłużenia, robienie porządku na głowie może być bardzo skomplikowane.

Unikanie kofeiny

W dniu zabiegu warto zrezygnować z picia kawy i innych napojów energetycznych. Kofeina może powodować drgania powiek, co utrudnia aplikację przedłużeń i wydłuża czas zabiegu. Może również powodować nadmierne łzawienie i podrażnienie oczu, co utrudnia pracę stylistki. Picie napojów energetycznych przed zabiegiem przedłużania rzęs może być niekorzystne i to z kilku powodów:

  • pobudzenie i drgania mięśni;
  • zwiększone ryzyko podrażnień;
  • dehydratacja.

Kofeina i tauryna zwiększają też wrażliwość skóry, a więc po ich zażyciu, podczas zabiegu przedłużania rzęs, klient może odczuwać duży dyskomfort.

Informacje dla stylistki

Jeśli masz jeszcze pozostałości przedłużeń z poprzedniego zabiegu, poinformuj o tym stylistkę. W takim przypadku musi ona  zaplanować nieco więcej czasu na twoją stylizację.

Przedłużanie rzęs to skuteczny sposób na osiągnięcie pięknych i długotrwałych efektów, które podkreślą urodę oczu. Jeśli chcesz być w pełni zadowolona z zabiegu, pamiętaj o tym, że jedynie odpowiednie do niego przygotowanie gwarantuje satysfakcjonujący rezultat. Konieczne jest stosowanie wyłącznie kosmetyków wysokiej jakości i hipoalergicznych, a wynik będzie bardzo imponujący.