Jak optycznie wyszczuplić twarz? Poradnik

Piękna szczupła twarz z wyraźnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi to marzenie większości kobiet. Niestety, nie każda z nas może pochwalić się takim wyglądem. Często szukamy więc różnych rozwiązań, które pozwolą nieco skorygować nasz owal. Wałek do masażu twarzy czy inne akcesoria do pielęgnacji z pewnością pomogą poprawić wygląd twarzy. Niezastąpiony może okazać się jednak prawidłowo wykonany makijaż. Podpowiemy więc dzisiaj, jak optycznie wyszczuplić twarz make-upem. Sprawdź!

Jak optycznie wyszczuplić twarz makijażem?

Bronzer przede wszystkim

Wiele kobiet boi się używać bronzera. Naprawdę warto się jednak do niego przekonać. Aby z jego pomocą optycznie wyszczuplić twarz, wcale nie potrzebujemy dużych zdolności. Wystarczy, że nauczymy się aplikować go na najważniejsze punkty. Niewątpliwie należą do nich zagłębienia pod kośćmi policzkowymi, linia żuchwy oraz nos. Osoby początkujące powinny wybrać bronzer o delikatnym jasnym odcieniu oraz skośny pędzel. Po nałożeniu kosmetyku na aplikator, warto lekko usunąć nadmiar produktu, poprzez uderzenie rączką pędzla o swój palec. Następnie należy jedynie zaaplikować bronzer we wcześniej wymienione miejsca. Aby nie pojawiły się nieestetyczne plamy, warto zacząć od zewnętrznej części twarzy i podążać ku jej środkowi.

Źródło: https://oristyl.pl/proste-konturowanie-twarzy-na-sucho/

Nie zapomnij o rozświetlaczu

Dużą rolę przy konturowaniu twarzy odgrywa również rozświetlacz. W drogeriach kosmetyki te dostępne są najczęściej w dwóch wersjach kolorystycznych. Srebrny odcień sprawdzi się u kobiet posiadających zimny typ urody. Panie o ciepłej karnacji powinny natomiast zainwestować w złoty kosmetyk. Z jego pomocą jesteśmy w stanie wykonać strobing krok po kroku, czyli konturowanie przy użyciu jedynie rozświetlenia. Wystarczy, że nałożymy produkt na szczyty kości policzkowych, czoło, brodę oraz nos. W Polsce bardziej popularne jest jednak klasyczne konturowanie. Warto więc po nałożeniu bronzera, zaaplikować nad nim odrobinę rozświetlacza. Dzięki temu skupimy uwagę właśnie na kościach policzkowych, a wszystkie inne obszary twarzy nieco się „schowają”.

Pamiętaj o brwiach

Wizażyści nieraz powtarzają, że w codziennym makijażu nie możemy zapomnieć o brwiach. Podkreślając włoski znajdujące się nad oczami, sprawimy, że nasza twarz optycznie nieco się wyszczupli. Stworzymy bowiem dwa punkty przyciągające wzrok oraz uwagę osób, które na nas spoglądają. Obszary, które chcemy ukryć, nie będą dzięki temu aż tak widoczne. Podkreślone brwi stworzą także „ramę” oka, dzięki której makijaż nieco się uwydatni.

Nie bój się kociego oka

Efekt kociego oka na powiece jest modny od kilku sezonów. Z jego pomocą jesteśmy jednak w stanie nie tylko pięknie podkreślić oczy, ale także delikatnie wysmuklić całą twarz. Wykonując taki makijaż należy pamiętać, by wszystkie kosmetyki aplikować ku górze, tworząc tym samym smukłą linię zakończoną tak zwaną „jaskółką”. W ten sposób „wyciągniemy” cały owal, a przy okazji po raz kolejny odwrócimy uwagę od tego, co chcemy ukryć.

Porada: kocie oko nie musi być wykonane w ciemnych barwach. Jeśli mamy jasną karnację, o wiele lepiej sprawdzą się kosmetyki o delikatniejszej tonacji.

Źródło: http://www.vitalogy.pl/uroda,makijaz,508,kocie-oko-w-szesciu-krokach.htm

Jak optycznie wyszczuplić twarz – inne sposoby

Fryzura ma znaczenie

Włosy mają bardzo duży wpływ na wygląd naszej twarzy. Kobiety, które chcą delikatnie wysmuklić owal, powinny zrezygnować z bardzo krótkich i przesadnie długich kosmyków. Najlepiej, by pasma sięgały np. do łopatek, a włosy były uniesione u samej nasady. Dodatkowo nie warto mocno ich kręcić. Im intensywniejsze loki, tym nasza twarz staje się optycznie okrąglejsza. O wiele lepiej postawić więc na naturalnie wyglądające fale. Wskazane są także różnego typu cieniowania oraz „pazurki” delikatnie okalające owal.

fale na włosach

Walcz od środka

Nasza twarz może wydawać się pełniejsza, jeśli w organizmie nagromadziła się zbyt duża ilość wody. Warto więc zwracać uwagę na to, co jemy. Lepiej zrezygnować ze słonych i słodkich przekąsek oraz fast foodów. Niezmiernie ważne jest również wypijanie min. 2 litrów płynów dziennie. Najlepsza będzie oczywiście woda, jednak warto sięgać także po różnego typu herbaty czy napary.