Jak przygotować się na święta oraz Sylwestra, by olśnić swoim wyglądem?

Grudzień to miesiąc, w ciągu którego z pewnością czeka nas wiele rodzinnych spotkań czy wyjść ze znajomymi. Szczególnie końcówka roku obfituje w różnego typu okazje do świętowania. Aby jednak czuć się na nich komfortowo oraz elegancko, warto zadbać o swój wygląd. W tym artykule przedstawimy więc sposoby na to, jak przygotować się na wigilię oraz sylwestra, by olśnić swoim wyglądem.

Po pierwsze: pielęgnacja włosów

Już dziś powinnyśmy zacząć szczególnie dbać o swoje włosy. Odpowiednio nawilżone oraz wypielęgnowane kosmyki będą bowiem pięknie błyszczeć oraz wyglądać na zdrowe. Wystarczy regularnie nakładać na nie odżywcze maski oraz wcierać olejki, które dodatkowo zapobiegną ich elektryzowaniu się. Na kilka dni przed uroczystością lub ważnym spotkaniem, warto zafarbować widoczny odrost bądź siwe pasma. Aby zrobić to w domowym zaciszu, wystarczy wybrać wysokiej jakości farby. Blond, połyskujący brąz czy odcienie rudości z pewnością sprawią, że nasze włosy będą zwracały na siebie uwagę. Ważne jest jednak to, by podczas takiego zabiegu przestrzegać wszystkich zaleceń producenta kosmetyku. W innym wypadku możemy niestety jedynie zaszkodzić naszym kosmykom, a nie poprawić ich wygląd.

Po drugie: efektowna stylizacja włosów

Na co dzień lepiej unikać częstego stylizowania włosów na gorąco. Na specjalne okazje możemy jednak zrobić wyjątek. Odpowiednio przygotowana fryzura podkreśli bowiem nasz osobisty urok oraz będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji. Jeśli zależy nam na samodzielnym wystylizowaniu kosmyków, warto pomyśleć nad zakupem profesjonalnych urządzeń. Pomocna może okazać się falownica do włosów bądź prostownica Babyliss Pro. Dzięki nim wyczarujemy wspaniałe stylizacje oraz upięcia.

Najprostsze fryzury, jakie możemy wykonać w domu używając falownicy oraz prostownicy to zdecydowanie:

  • proste włosy z lekko podkręconymi końcówkami,
  • eleganckie fale z wysoko podpiętą grzywką,
  • kok z wypuszczonymi zadziornymi kosmykami tuż przy twarzy.

Oczywiście możliwości jest o wiele więcej. Warto więc odpowiednio wcześnie przemyśleć swoją stylizację, a w razie konieczności wykonać „fryzurę próbną”.

Po trzecie: błyszczące paznokcie

Dłonie zawsze będą wizytówką każdej kobiety. Należy więc je szczególnie pielęgnować, a na wyjątkowe okazje zadbać o modny manicure. W okresie świąteczno-sylwestrowym na paznokciach powinno się przede wszystkim dużo dziać. Wskazane są więc wszelkie ozdoby, błyskotki, a nawet brokat. Dobrym rozwiązaniem będą również tzw. paznokcie syrenki, czy stylizacja wykonana przy użyciu specjalnego opalizującego pyłku. Wcierając go w lakier, uzyskujemy mieniącą się na wiele barw połyskującą taflę. Jego aplikacja jest bardzo prosta, dlatego poradzi sobie z nią nawet mało doświadczona osoba. Przygotowanie takich paznokci nie wymaga także zbyt wiele czasu, dlatego jest to dobra alternatywa dla zabieganych kobiet, które marzą o szybkim, ale efektownym manicurze.