Jak się odmłodzić za pomocą koloru włosów?

Na pewnym etapie przychodzi taki moment, że chcemy sobie odjąć minimum kilka lat. Czy da się osiągnąć taki efekt za pomocą koloru włosów? Owszem, przeczytaj jak to zrobić i poczuj się młodsza. Rozjaśnianie włosów to sposób na odjęcie sobie lat.

Jaśniejsze włosy? Odejmują lat 

Na pewno zastanawiasz się, jak fryzura wpływa na nasz wygląd. Ma ogromne znaczenie w wyglądzie całej twarzy i może z powodzeniem odjąć nam lat. Przede wszystkim, ważny jest tutaj kolor włosów i jego odcień. Pamiętaj o tym, że jaśniejsze włosy odejmują lat. Tak samo jak rozjaśnianie włosów. Czy wiesz od czego zacząć rozjaśnianie włosów? Przede wszystkim trzeba na kilka tygodni wcześniej zacząć pielęgnację włosów, aby przygotować je na tak intensywny zabieg. Jaśniejsze włosy na całej długości lub tylko na końcówkach, dają doskonały efekt wizualny i dodają twarzy młodzieńczego wyglądu i blasku. Jeśli chcesz zrobić to łagodnie, to zastosuj najpierw domowe metody. Kosmyki jaśniejsze o jeden lub dwa tony lub pojedyncze jaśniejsze pasemka potrafią naprawdę odświeżyć wygląd. Twarz wygląda wtedy subtelniej i na szczuplejszą. Kolory z blond pasemkami takie jak ombre lub sombre, pasują nawet paniom o ciemnej karnacji, choć należy wtedy wybrać ciepły odcień blondu, aby finalny efekt nie był jednak przesadzony i  mało naturalny. 

Domowe sposoby na jaśniejsze włosy 

Na szczęście można najpierw spróbować domowych sposobów na rozjaśnianie, takich jak cytryna, miód i rumianek. Najbadziej znany jest sposób, gdzie stosuje się sok z cytryny. Wystarczy zmieszać sok z jednej cytryny i sześć łyżeczek wody, a następnie nałożyć na włosy tuż po umyciu i zawinąć je w ręcznik. Po upływie pół godziny można spłukać włosy. Tak samo działa miód akacjowy, którego dwie łyżki rozpuszcza się w pół litra ciepłej wody. Taka mikstura musi wytworzyć piankę na górze i wtedy jest gotowa do użycia, a mianowicie wystarczy w niej wypłukać włosy.  Ostatnia z substancji, która nawet jest najbadziej skuteczna, to rumianek, który połączony z ciepłą wodą daje doskonałą płukankę do rozjaśniania włosów. Spróbuj domowych sposobów i zobacz jaki jest efekt, a może się okazać, że nie potrzebujesz rozjaśniacza chemicznego. 

Na czym polega rozjaśnianie włosów za pomocą środków chemicznych?

Jest to proces, który wymaga dokładności i pewnej wprawy. Można go wykonać w domu, ale pod warunkiem, że przestrzega się kroków wskazanych w instrukcji i podanego czasu. Najpierw przez dwa tygodnie odżywia się włosy za pomocą masek regeneracyjnych. Gdy wybierzemy odpowiedni rozjaśniacz, najlepiej wzbogacony naturalnymi olejkami roślinnymi, należy przygotować mieszankę i od razu ją użyć. Po użyciu należy jak najdokładniej spłukać ją z włosów. Następnie od razu należy użyć specjalnej odżywki, która zacznie regenerować nasze zniszczone zabiegiem rozjaśniania pasma. Od tej pory należy o nie szczególnie dbać, tak aby mogły się szybko zregenerować po zabiegu. Włosy poddawane częstym zabiegom rozjaśniania mogą być zniszczone, dlatego należy z umiarem stosować ten zabieg.