Jak uchronić swój zestaw wypoczynkowy przed domowymi pupilami?

Zwierzęta domowe wprowadzają do naszego życia ogrom szczęścia. Nie ma przecież nic lepszego, niż radość naszego psa czy kota, gdy tylko wrócimy do mieszkania. Jak jednak wiadomo, pupile mogą sprawiać także spore kłopoty. Jednym z nich jest niewątpliwie niszczenie elementów wyposażenia znajdujących się w naszym domu. Największe straty można najczęściej zauważyć na zestawie wypoczynkowym. Jak zabezpieczyć meble przed kotem i psem? Sprawdźmy!

Jak zabezpieczyć meble przed kotem? Postawmy na tkaninę pet friendly

Osoby, które posiadają zwierzęta domowe i planują w najbliższym czasie zakup sofy czy narożnika, powinny obowiązkowo postawić na tkaninę obiciową pet friendly. Takie rozwiązanie oferuje nam niejeden producent mebli tapicerowanych. Czym jednak charakteryzuje się taki materiał? Przede wszystkim specjalnym splotem, który jest niezwykle odporny na zniszczenia. Przetarcia od pazurów przestaną być zatem naszym utrapieniem – to jak zabezpieczyć meble przed kotem nie będzie już zmartwieniem. Dodatkowo w taką tapicerkę nie będzie wbijała się sierść naszego psa czy kota. Zdecydowanie mniej czasu poświęcimy także na czyszczenie takiego zestawu. Obicie jest bowiem plamoodporne, a dodatkowo łatwe do utrzymania w czystości. Tkaniny pet friendly są zatem obowiązkowe, gdy zależy nam na idealnym meblu przy jednoczesnej obecności zwierzaków w mieszkaniu.

Jak zabezpieczyć kanapę przed psem? Stosujmy specjalne spraye ochronne

Są zapewne wśród nas osoby, które posiadają zwierzaki, jednak nie planują w najbliższym czasie zakupu nowego zestawu wypoczynkowego. Jak zabezpieczyć meble przed kotem w takiej sytuacji? Przede wszystkim musimy sprawić, by pupile niechętnie spędzały czas na naszych meblach tapicerowanych. Jednym z najlepszych sposobów na ich lekkie odstraszenie, będzie przede wszystkim specjalny spray. Wystarczy rozpylić go na tapicerce i gotowe. Psy i koty nie będą jej dzięki temu podgryzać. Produkt jest bowiem gorzki w smaku oraz ma specyficzny zapach. My nie będziemy go oczywiście wyczuwać. Pupile będą natomiast stronić od naszych mebli. Uspokajamy jednak – taki spray jest bezpieczny dla naszych milusińskich (i dla nas również) – sposoby na to jak zabezpieczyć meble przed psem muszą przeciez być dla pupili bezpieczne.

Zadbajmy o to, by zwierzak się nie nudził

Niektóre zwierzęta domowe drapią sofę czy narożnik z jednego prostego powodu – po prostu się nudzą i chcą w ten sposób znaleźć sobie rozrywkę, a także zwrócić naszą uwagę. W takim układzie, jak zabezpieczyć kanapę przed psem? Zadbajmy o to, by pies czy kot miał odpowiednią ilość zabawek. Poświęćmy mu także zdecydowanie większą ilość czasu w ciągu dnia. Różnicę powinniśmy zauważyć niemalże od razu.

Porada: mając kota, koniecznie należy kupić dla niego drapak. Jeśli go nie będzie, niestety pupil zrobi go sobie z naszej kanapy.

Jak zabezpieczyć meble przed psem i kotem? Uczmy pupila dobrego zachowania

Jak zabezpieczyć kanapę przed psem czy kotem? Aby nasz zestaw wypoczynkowy zawsze wyglądał idealnie, musimy pamiętać o ciągłym uczeniu swojego pupila dobrych manier. Gdy ten zaczyna obgryzać tapicerkę czy też ją drapać, od razu zwróćmy mu uwagę. Jeśli natomiast spędza z nami czas na zestawie i zachowuje się odpowiednio – należy go jakoś nagrodzić. Oczywiście największe szanse na nauczenie psa czy kota dobrych manier są wtedy, gdy pupile to jeszcze maleństwa. Starsze zwierzaki również da się jednak wytresować. Trzeba tylko chcieć! To jest właśnie nasz klucz do sukcesu.