Jak ustawić zegarek Casio G Shock?

G-Shocki to zegarki, które od dawna cieszą się ogromną popularnością. Zarówno damskie, jak i męskie modele zaskakują interesującym i wyróżniającym się designem oraz wytrzymałą budową, odpowiedzialną za przyznawany mu przez wielu tytuł niezniszczalnego zegarka. Wraz ze wzrostem popularności tych znanych czasomierzy, coraz częściej pojawia się pytanie: „jak ustawić zegarek G Shock?„. Nie jest to trudne zadanie, a w jego wykonaniu pomoże Ci poniższy poradnik. Zapraszam do lektury!

Zanim omówimy ustawienie zegarka G Shock, poznaj bliżej tę wyjątkową serię czasomierzy!

Jeśli zastanawiasz się, jak ustawić zegarek G Shock, a jesteś jeszcze przed zakupem czasomierza z tej serii, na pewno chętnie dowiesz się o niej coś więcej. Mogę zapewnić Cię, że ustawienie zegarka G Shock nie jest trudnym zadaniem, a po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie samodzielnie przejść przez ten proces. Nie powinien to więc być element, który przesądzi o tym, czy kupisz ten model, czy z niego zrezygnujesz. Rosnąca popularność G Shocków udowadnia, że zyskują sobie one coraz większą rzeszę fanów. Nie można się temu dziwić – w końcu znane są na całym świecie, a do tego przez wielu uznawane są za najbardziej wytrzymałe zegarki. Brzmi jak coś dla Ciebie?

Poza zaawansowanym technologicznie designem i autorskim systemem antywstrząsowym, możesz spodziewać się od zegarków z tej serii interesującego i przyciągającego wyglądu. To dodatki, dzięki którym Twoje stylizacje nabiorą charakteru. Bogactwo kolorów i wzorów na pewno przypadnie Ci do gustu!

Jak ustawić zegarek G Shock? Podstawowe informacje

Ustawienie zegarka G Shock może wydawać się nieco skomplikowane, jednak w rzeczywistości przebiega ono po prostu w inny sposób niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ten zegarek bazuje na strefach czasowych, tym, czy w miejscu, w którym przebywasz, obowiązuje czas letni, a także systemie godzinowym 12H lub 24H.

Ma to swoje plusy, bo zmiana czasu w przypadku przebywania na stałe w Polsce wystarczy, że co pół roku włączysz i wyłączysz czas letni, aby zegarek wskazywał odpowiednią godzinę – w przypadku włączenia tej opcji do czasu strefowego zostanie dodana jedna godzina. Podróżujesz? W tym wypadku konieczne będzie zmienienie strefy czasowej na odpowiednią.

Jak ustawić zegarek G Shock
Jak ustawić zegarek G Shock? Kilka prostych kroków i gotowe! Zacznij od uruchomienia menu poprzez przytrzymanie przycisku ADJUST.

Przypominam tylko, że wszystkie informacje o zmianie czasu i konfigurowaniu G-Shocka znajdziesz w instrukcji od producenta, którą powinieneś otrzymać przy zakupie. Pamiętaj, że bazowanie na tych wskazówkach zawsze jest najbardziej bezpieczną opcją.

Niewątpliwym plusem tego typu konfiguracji G-Shocka jest to, że gdy kilkukrotnie przejdziesz przez ustawienia, z pewnością nauczysz się, co oznaczają poszczególne przyciski, jak sterować menu i z biegiem czasu w przyszłości nie będziesz potrzebował już żadnych wskazówek. Bardziej obszerne informacje na temat ustawienia zegarka, znajdziesz także na https://nowoczesny.pl/jak-ustawic-zegarek-g-shock-tlumaczymy-krok-po-kroku/. Przejdźmy więc teraz do ustawienia czasu w zegarku G-Shock krok po kroku.

G Shock – ustawianie godziny i daty krok po kroku

Pierwszym krokiem do zmiany czasu w G-Shocku jest oczywiście przejście do menu, w którym możliwe jest ustawienie poszczególnych parametrów. Wciśnij i przytrzymaj przez około 3 sekundy przycisk ADJUST – znajduje się on po lewej stronie. W zależności od posiadanego przez Ciebie modelu zegarek poinformuje Cię, że możesz puścić przycisk sygnałem dźwiękowym lub pokazaniem na ekranie migającej nazwy strefy czasowej.

Przełączanie między strefami jest możliwe za pomocą przycisków FORWARD oraz REVERSE – znajdują się one po prawej stronie koperty. Jeśli chcesz ustawić strefę czasową dla Polski nie szukaj jednak skrótu nazwy naszego kraju, a wybierz BER (Berlin), gdyż to ta sama strefa czasowa. Ten i każdy kolejny wybór zatwierdzisz za pomocą przycisku MODE po lewej stronie.

g shock ustawianie godziny
Jeśli interesuje Cię zegarek G Shock, ustawianie godziny jest funkcją, którą musisz poznać!

Kolejnym etapem jest włączenie lub włączenie czasu letniego. Wybierz ON (włączenie) lub OFF (wyłączenie), a następnie naciśnij MODE, aby zatwierdzić. Później pora na na wybranie czasu 12- lub 24-godzinnego, ustaw wybrany podział czasu i zaakceptuj przyciskiem MODE.

Następnie na ekranie zobaczysz możliwość ręcznego ustawienia godziny – przełączaj między godzinami, minutami i sekundami za pomocą przycisków sterowania znajdujących się po prawej stronie koperty. Po zatwierdzeniu w taki sam sposób ustawisz datę.

Dodatkowo w tym menu na samym końcu producent daje możliwość zmiany długości podświetlenia ekranu z zakresu między LT1 a LT3 (1,5-3 sekundy). Na koniec pozostaje tylko wyjście z menu konfiguracji – wciśnij przycisk ADJUST, który znajduje się po lewej stronie u góry. I gotowe! Nie musisz dłużej zastanawiać się, jak ustawić zegarek G Shock. Wszystkie wybrane ustawienia zostaną w ten sposób zapisane.