Jak ustawić zegarek Casio G-Shock?

G-Shocki to zegarki, które od dawna cieszą się ogromną popularnością. Zarówno damskie, jak i męskie modele zaskakują interesującym i wyróżniającym się designem oraz wytrzymałą budową, odpowiedzialną za przyznawany mu przez wielu tytuł niezniszczalnego zegarka. Wraz ze wzrostem popularności tych znanych czasomierzy, coraz częściej pojawia się pytanie: „jak ustawić G-Shocka?„. Nie jest to trudne zadanie, a w jego wykonaniu pomoże Ci poniższy poradnik. Zapraszam do lektury!

Jak ustawić zegarek Casio G-Shock krok po kroku?

Ustawianie G-Shocka może wydawać się nieco skomplikowane, jednak w rzeczywistości przebiega ono po prostu w inny sposób niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ten zegarek bazuje na strefach czasowych, tym, czy w miejscu, w którym przebywasz, obowiązuje czas letni, a także systemie godzinowym 12H lub 24H.

G-Shock to niezwykle modny zegarek który zaskakuje swoim nietuzinkowym designem. Jego ustawienie nie jest skomplikowane.

Przypominam tylko, że wszystkie informacje o zmianie czasu i konfigurowaniu G-Shocka znajdziesz w instrukcji od producenta, którą powinieneś otrzymać przy zakupie. Pamiętaj, że bazowanie na tych wskazówkach zawsze jest najbardziej bezpieczną opcją.

Niewątpliwym plusem tego typu konfiguracji G-Shocka jest to, że gdy kilkukrotnie przejdziesz przez ustawienia, z pewnością nauczysz się, co oznaczają poszczególne przyciski, jak sterować menu i z biegiem czasu w przyszłości nie będziesz potrzebował już żadnych wskazówek. Bardziej obszerne informacje na temat ustawienia zegarka, znajdziesz także na https://nowoczesny.pl/jak-ustawic-zegarek-g-shock-tlumaczymy-krok-po-kroku/. Przejdźmy więc teraz do ustawienia czasu w zegarku G-Shock krok po kroku.

Ustawienie G-Shocka – uruchomienie trybu zmiany czasu i zmiana strefy czasowej

Pierwszym krokiem do zmiany czasu w G-Shocku jest oczywiście przejście do menu, w którym możliwe jest ustawienie poszczególnych parametrów. Wciśnij i przytrzymaj przez około 3 sekundy przycisk ADJUST – znajduje się on po lewej stronie. W zależności od posiadanego przez Ciebie modelu zegarek poinformuje Cię, że możesz puścić przycisk sygnałem dźwiękowym lub pokazaniem na ekranie migającej nazwy strefy czasowej.

Przełączanie między strefami jest możliwe za pomocą przycisków FORWARD oraz REVERSE – znajdują się one po prawej stronie koperty. Jeśli chcesz ustawić strefę czasową dla Polski nie szukaj jednak skrótu nazwy naszego kraju, a wybierz BER (Berlin), gdyż to ta sama strefa czasowa. Ten i każdy kolejny wybór zatwierdzisz za pomocą przycisku MODE po lewej stronie.

Jak ustawić zegarek Casio G-Shock? Wystarczy, że poznasz funkcje poszczególnych przycisków!

Konfiguracja czasu w G-Shocku – wybór czasu letniego, czasu 12-godzinnego lub 24-godzinnego, ustawienie godziny

Kolejnym etapem jest włączenie lub włączenie czasu letniego. Wybierz ON (włączenie) lub OFF (wyłączenie), a następnie naciśnij MODE, aby zatwierdzić. Później pora na na wybranie czasu 12- lub 24-godzinnego, ustaw wybrany podział czasu i zaakceptuj przyciskiem MODE.

Następnie na ekranie zobaczysz możliwość ręcznego ustawienia godziny – przełączaj między godzinami, minutami i sekundami za pomocą przycisków sterowania znajdujących się po prawej stronie koperty. Po zatwierdzeniu w taki sam sposób ustawisz datę.

Dodatkowo w tym menu na samym końcu producent daje możliwość zmiany długości podświetlenia ekranu z zakresu między LT1 a LT3 (1,5-3 sekundy). Na koniec pozostaje tylko wyjście z menu konfiguracji – wciśnij przycisk ADJUST, który znajduje się po lewej stronie u góry. I gotowe! Wszystkie wybrane ustawienia zostaną w ten sposób zapisane.