Jak wprowadzić do wnętrza szczyptę stylu glamour?

W stylu glamour gustują głównie kobiety. Okrągłe lustro, delikatnie pozłacane lub pokryte srebrem elementy czy meble na stylowych nóżkach mogą sprawić, że wnętrza będą wyglądały naprawdę elegancko. Jednakże nie musimy urządzać całego pomieszczenia według standardów stylu glamour. Aby wnętrze wyglądało luksusowo, wystarczy umieścić w nim kilka drobnych bądź nieco większych elementów, które będą kojarzone właśnie z takim stylem aranżacji. Jakie ozdoby i dekoracje sprawią, że nasze pomieszczenia zyskają finezyjny charakter?

Biżuteryjne dodatki i akcesoria

Styl glamour jest znany z bogatych zdobień i pozłacanych bądź srebrnych akcesoriów. Złota lampa udekorowana subtelnymi kryształkami lub niewielkimi diamentami z pewnością zachwyci każdego. Żyrandole nie muszą wyglądać staromodnie, aby kojarzone były z burżuazyjnym stylem glamour. Nowoczesne lampy doskonale mogą odzwierciedlać bogactwo charakterystyczne dla wnętrz urządzonych w typowo kobiecym stylu. Efektowne kinkiety na cienkich pozłacanych nóżkach z pewnością będą wzbudzały podziw gości. Również liczne lustra w posrebrzanej ramie doskonale odzwierciedlą sztukaterię, z jakiej słynie świat glamour.

Nietuzinkowe meble

Jeśli chcemy, aby styl glamour był obecny w naszych wnętrzach, jednak tylko w niektórych elementach, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się stolik na smukłych nóżkach przypominających zarysem literę „S”. Możemy również wybrać witryny i komody na podobnych nóżkach, które dodatkowo będą wyposażone w subtelne żłobienia na frontach drzwiczek. Równie istotne są klameczki, dzięki którym możemy otworzyć szafki. Powinny odbiegać wyglądem od prostych, nowoczesnych uchwytów. Zazwyczaj są wykonane z pozłacanego tworzywa i sprawiają wrażenie mosiężnych. Styl glamour możemy również zauważyć w okrągłych oparciach krzeseł obitych miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem.

Pikowane zestawy wypoczynkowe

Jednym z najpopularniejszych elementów, dzięki którym z łatwością można rozpoznać styl glamour, są pikowane meble. Zamiast witryn i szafek możemy zainwestować w stylową kanapę na nóżkach o delikatnym kolorze obicia. Ważne jednak, aby było ono pikowane. Często takie zestawy wypoczynkowe posiadają na oparciu ozdobną ramę, która posiada dekoracyjne żłobienia. Do kanapy warto dokupić fotele z kompletu bądź pikowane pufy. Takie meble nie tylko będą zachwycały nieszablonowym wyglądem, ale także relaks na nich będzie niezwykle komfortowy.

Kolory charakterystyczne dla stylu glamour

W typowo kobiecych wnętrzach oczywiście możemy liczyć na odcienie pastelowego różu oraz przewagę bieli. Jednak nie są to jedyne kolory, jakie możemy wykorzystać w tego typu pomieszczeniach. Równie pięknie będzie prezentowała się barwa czarna połączona ze srebrnymi lub lustrzanymi elementami. Styl glamour stanie się również widoczny w pomieszczeniach w całości pokrytych złotem. Obecnie wnętrza urządzane w takim stylu mogą także być pokryte farbą w kolorze antracytowym.