Jaki kształt koperty i kolor tarczy zegarka wybrać?

Kupując nowy zegarek, oprócz funkcjonalności, zastanawiasz się nad tym, jak powinien wyglądać. Każdy z nas ma przecież inny gust i każdemu podobają się inne rzeczy. Preferencje to jednak nie jedyny aspekt, który powinniśmy brać pod uwagę, gdy wybieramy idealny zegarek.

Równie ważna jest również praca, którą wykonujemy na co dzień oraz styl, w jakim się ubieramy. Nikt nie chce przecież popełnić modowego faux pas! W świecie biznesu jest to szczególnie istotne. Jaki więc kształt koperty i kolor tarczy zegarka wybrać? Podpowiadamy! 

Jaki kształt koperty zegarka wybrać?

Świat zegarków nie próżnuje, podobnie jak każdy inny przemysł związany z modą. Projektanci prześcigają się, kto wymyśli oryginalniejszy i ciekawszy kształt koperty zegarka.

Wciąż jednak pozostają te, które widujemy w wielu sklepach już od wielu, wielu lat – zegarki z tarczą kwadratową, prostokątną i okrągłą. To trzy podstawowe kształty zegaraków, które znajdziemy np. w sklepie https://happytime.com.pl/.

Pierwsze, na co musisz uwagę, to który kształt najbardziej pasuje do Twojego nadgarstka. Dobrze jest przymierzyć, czy wymarzony kształt nie wygląda na Twojej ręce zbyt topornie lub odwrotnie – nie sprawia wrażenia zbyt małego i niewidocznego.

Kolejna sprawa to przeznaczenie zegarka – to, kiedy zamierzasz go nosić i do jakich ubrań. Weź pod uwagę zarówno stopień elegancji, jak i kolorystykę odzieży, którą wybierasz najczęściej. To bardzo ważne w kontekście całej stylizacji.

Pamiętaj, że zegarek ma ją podkreślać, być jej kwintesencją i dodatkiem idealnym – nie ma wyróżniać się na tle garnituru czy koszuli, ale je uzupełniać. 

Za najbardziej uniwersalny kształt tarczy zegarka uważa się kształt okrągły. Jest na pewno najpopularniejszy i najbardziej ponadczasowy. Jeśli więc stoisz przed wyborem swojego pierwszego zegarka, nie mając w kolekcji żadnego innego, warto na początek postawić na okrągłą tarczę.

Tego typu zegarek założysz zarówno do pracy, jak i na weekendowe wyjście. Nieważne, czy w Twoim biurze obowiązuje dress code, czy nie, zegarek z okrągłą tarczą zawsze się sprawdzi – oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni model. Obecnie na rynku jest ich cała masa!

Przykładem mogą być tu zegarki Daniel Wellington, które znajdziesz w ofercie https://happytime.com.pl/marka/daniel-wellington. Wybór musisz dopasować do siebie. 

Zegarek z prostokątną czy kwadratową tarczą jest na pewno mniej uniwersalny, ale za to bardziej nowoczesny. Często prostokątne tarcze bywają bardzo eleganckie, dlatego również pasują do garnituru. Nie popełnisz więc modowej gafy, zakładając zegarek z prostokątną tarczą na spotkanie biznesowe czy ważną dla Ciebie uroczystość.

Pamiętaj jednak, że tego typu zegarek jest bardziej stylowym, niż klasycznym dodatkiem. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcję ma pełnić Twój gadżet i wtedy podjąć decyzję. 

Jaki kolor tarczy zegarka wybrać? 

Kiedy zdecydowałeś się już na kształt koperty zegarka, pora wybrać odpowiedni kolor. To równie istotny aspekt! Zwłaszcza, jeśli zegarek zamierzasz nosić na ręku na co dzień. O jakich zasadach powinieneś pamiętać? 

Po pierwsze, jeśli Twój zawód wymaga dress codu, zapomnij o kolorowych tarczach. W świecie biznesu liczy się wyłącznie klasyka. Stawiaj więc na białe, czarne, granatowe czy brązowe tarcze – nierzucające się w oczy i pasujące do każdej stylizacji.

Kolorowymi zegarkami możesz się nacieszyć w weekendy, idąc na spacer czy na zakupy. Garnitur wymaga bardzo tradycyjnych rozwiązań i neutralnych kolorów. 

Po drugie, najbardziej eleganckie i klasyczne zegarki na co dzień, posiadają białe tarcze. Czarne sprawdzą się bardziej na wieczór. To są jednak niuanse – nieistotne w ogólnym rozrachunku. Ważne, by odpowiednio ocenić, na jaki kolor tarczy oraz kształt koperty możemy sobie pozwolić.