Jakie kolczyki do okrągłej twarzy wybrać? Poradnik

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy najlepiej skomponują się z łagodnymi rysami? Dobieraj biżuterię świadomie, a stanie się Twoją najlepszą modową przyjaciółką! Poznaj zasady doboru kolczyków dla okrągłej buzi i sprawdź swoją kolekcję – może to już czas, by zaktualizować ją o modele stworzone dla Ciebie? Przeczytaj!

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy i… każdej innej?

Zacznijmy od najważniejszego. Gdzie kupujesz swoją biżuterię i z czego jest wykonana?

Uszy to delikatne miejsce. W przeciwieństwie do bransoletki czy naszyjnika, kolczyk znajduje się w przekłuciu – a nawet dobrze wygojone, to wciąż przekłucie. Ozdoba godzinami pozostaje w kontakcie z obrębem twarzy, toteż reakcje alergiczne stwarzają wyjątkowo duże zagrożenie. By uniknąć potencjalnych nieprzyjemności, wybieraj materiały hipoalergiczne. Należy do nich:

Zachęcamy do tego, by miejscem zakupu kolczyków była renomowana hurtownia biżuterii lub salon jubilerski. W takich miejscach masz pewność, że wybrana przez Ciebie biżuteria będzie zdrowa. Rzecz leży bowiem nie tylko w materiale wykonania, ale również wykończeniu. Miejsce dbające o jakość nie pozwala sobie na sprzedawanie biżuterii z toksycznymi farbami czy klejami – a to niestety zdarza się, gdy kupujemy ozdoby na ulicy.

Jeżeli chcesz sprawić sobie jakościową biżuterię w korzystnej cenie, najlepszym wyborem będzie hurtownia z biżuterią ze stali chirurgicznej. Stal jest świetnym materiałem – wytrzymałym, nieuczulającym, lekkim, a przy tym bardzo przystępnym cenowo. Nie rdzewieje, nie czernieje, a jej estetyka udanie naśladuje szlachetne metale. Nieco droższą, równie dobrą opcją jest tytan.

Jakie zadanie mają kolczyki do okrągłej twarzy?

Okrągła twarz cechuje się bardzo zbliżoną szerokością i wysokością. Jest krótka – niskie czoło, drobny podbródek – więc podstawowym zadaniem kolczyków jest optyczne wydłużenie jej do formy owalnej. Dobrze dobrane kolczyki sprawią, że szczęka wyda się mocniej zarysowana, a odległość między szczęką a podstawą szyi większa niż w rzeczywistości.

Mile widziane przez kobiety z okrągłą twarzą jest również wyszczuplenie szczęki. Policzki osób o krągłej twarzy są pełne (dzięki temu posiadaczki buzi w tym kształcie wyglądają znacznie młodziej), a dobór kolczyków ma zrównoważyć proporcje.

Podstawowa zasada doboru kolczyków

Jeżeli masz okrągłą twarz, według modowych reguł powinnaś wybierać kolczyki długie, o pociągłym kształcie. Im dłuższe, tym lepsze! Mogą kończyć się nawet przy linii ramion. Takie kolczyki obramowują twarz w taki sposób, że wizualnie ulega ona wydłużeniu. Ponadto konstrukcja kolczyków wizualnie zwęża linię szczęki, naturalnie szeroką przy okrągłych buziach.

Tą zasadą – długie i cienkie – warto się kierować przez całą przygodę z biżuterią. Oto jakie kolczyki do okrągłej twarzy pasują wprost idealnie – te nadrabiające długość buzi o ograniczające jej szerokość.

kolczyki dla okrągłej twarzy czerwone chwosty
Kolczyki do okrągłej twarzy mogą mieć nieograniczoną długość.

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy – złote czy srebrne?

W tej kwestii nie ma reguły. Kształt twarzy decyduje tylko o ogólnym kształcie, nie warunkuje kolorystyki ozdoby. Decydując między złotym i srebrnym metalem kieruj się własnymi preferencjami, typem urody oraz barwami występującymi na kreacji.

Jakich kolczyków NIE nosić do okrągłej twarzy?

Istnieją pewne rodzaje kolczyków, które osoby z okrągłą twarzą mogą unikać, aby nie podkreślać okrągłości twarzy i zamiast tego dążyć do zrównoważenia proporcji. Oto kilka rodzajów kolczyków, które nie służą osobom o okrągłej twarzy.

No dobrze – a co zrobić, jeśli jesteś fanką krótkich ozdób? Spokojnie! Chociaż nie są to podręcznikowe kolczyki do okrągłej twarzy, je także da się ograć w stylizacji. Czytaj dalej!

Kolczyki dla okrągłej twarzy w idealnych formach

Długie kolczyki to temat-rzeka. I bardzo dobrze – dzięki temu mamy w czym wybierać! Które motywy biżuteryjne doskonale sprawdzą się jako ozdoba okrągłej twarzy? Zainteresuj się zwłaszcza kolczykami:

jakie kolczyki do okrągłej twarzy - przykład podłużnych kolczyków
Długi łańcuszek i delikatna zawieszka na końcu – to świetne kolczyki do okrągłej twarzy. Źródło: strona sklepu Gal-art.

Jakie oryginalne wzory są dla Ciebie stworzone?

Lubisz niestandardowe motywy kolczyków? W porządku – bez większego kłoptu znajdziesz takie, które doskonale spiszą się jako kolczyki dla okrągłej twarzy. Pomyśl o takich przyozdobionych wzorami z:

Skoro znasz już najważniejsze reguły tego, jakie kolczyki do okrągłej twarzy wypadają najkorzystniej, bez problemu dopasujesz motyw dla siebie. Faworyzuj długie wzory o umiarkowanej objętości wszerz – na rynku jest ich co niemiara. Na co dzień po prostu unikaj form krótkich i okrągłych.

Weź pod uwagę fryzurę!

Jako kobieta z okrągłą twarzą, masz do wyboru naprawdę różnorodne kolczyki. By dopasować je wprost doskonale, zastanów się nad swoją fryzurą. Jaka nosisz na co dzień, a jak wolisz się czesać na wielkie wyjścia? Twoja kolekcja biżuterii dziennej oraz wieczorowej może się znacznie różnić!

kolczyki do okrągłej twarzy wyszczuplające
Lubisz mocne kolczyki? Pomyśl o czymś w tym stylu – długość wyszczuplająca linię szczęki, z objętościowym akcentem dopiero na wysokości szyi.

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy pasują bezbłędnie? Takie o cienkiej, wydłużonej formie, które pomogą wizualnie wysmuklić linię szczęki. Okrągła twarz bardzo lubi się z kolczykami z łańcuszków, łezkami, kształtem litery V, długimi chwostami i pojedynczymi piórami. Na co dzień, gdy noszenie długich ozdób jest niewygodne, wybieraj sztyfty oraz krótkie kolczyki zdobione geometrycznymi kstałtami niezbliżonymi do okręgu.

Pamiętaj, że to tylko ogólne wskazówki, a najważniejsze jest, aby wybrać kolczyki, które Ci się podobają i które pasują do Twojego stylu. Moda rządzi się swoimi prawami… a ustalasz je tylko Ty!