Karnawałowe szaleństwo na paznokciach – jak wykonać olśniewający manicure?

Karnawał to wyjątkowy czas dla wielu z nas. W tym okresie często chodzimy na huczne imprezy oraz różnego typu bale. Jak wiadomo, każda kobieta chce wtedy wyglądać zjawiskowo i olśnić współtowarzyszy. Wybór odpowiedniej kreacji oraz wykonanie idealnej fryzury to tylko niektóre z czynności, o których musimy pamiętać. Niezwykle ważny jest jednak także wygląd paznokci oraz dłoni. Właśnie dlatego podpowiemy, jak wykonać piękny karnawałowy manicure hybrydowy, który zachwyci każdego. Sprawdź!

Po pierwsze: kolor

Okres karnawału kojarzy się nam z mnóstwem przeróżnych kolorów. Licznych barw nie może więc zabraknąć również na naszych paznokciach. Na kilka dni przed imprezą czy balem warto zrobić mały przegląd dotychczas zgromadzonych odcieni bądź dokupić brakujące lakiery hybrydowe. Udając się na zakupy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na hybrydy w odcieniach takich jak czerwień, srebro, złoto, róż czy granat. Są to bowiem bardzo uniwersalne kolory, które będą idealnym uzupełnieniem większości stylizacji. Kupując je, nie musimy więc obawiać się o to, że zostaną wykorzystane jedynie raz. Aktualnie wiele firm stara się regularnie wprowadzać nowe kolekcje lakierów hybrydowych, dlatego z pewnością każda znajdzie coś dla siebie. Polki coraz chętniej decydują się na zakup artykułów do paznokci produkowanych przez polskie firmy. Właśnie dlatego w większości kuferków znajdziemy preparaty m.in. Indigo Nails Lab czy Enjoy! Nails Professional.

Po drugie: błysk

Odpowiedni kolor już wybrany, jednak co dalej? W okresie karnawału warto postawić na chociażby odrobinę błysku. Brokat czy ozdobne świecące pyłki na paznokciach są więc jak najbardziej wskazane. Wybór produktów tego typu również jest ogromny. Od kilku lat w modzie jest tzw. efekt syrenki. Jest to drobno zmielony proszek, który należy wetrzeć w utwardzony lakier hybrydowy. Dzięki temu uzyskujemy piękną błyszczącą i mieniącą się w świetle taflę. Podczas karnawału warto jednak użyć pyłku w nieco inny sposób. Poprzez zatopienie go w żelu czy też posypanie nim nieutwardzonego koloru bazowego uzyskamy efekt wielobarwnego brokatu. Możemy więc być pewne, że nikt nie przejdzie obok naszych paznokci obojętnie.

Po trzecie: zdobienie

Karnawałowy manicure idealnie podkreślą również wszelkiego rodzaju zdobienia. Wśród najpopularniejszych i najbardziej efektownych znajduje się zdecydowanie:

  • elegancki i stylowy marmurek,
  • dziewczęca koronka,
  • intrygujący efekt dymu,
  • nietuzinkowy efekt bubble nails.

Ostatnie z wymienionych zdobień zyskało dużą sławę pod koniec ubiegłego roku. Efekt ten podbił Internet w dosłownie kilka dni. Wszystko za sprawą oryginalnej techniki, jaką wykonuje się tego typu paznokcie. Oprócz podstawowych akcesoriów oraz preparatów potrzebujemy do niego bowiem… piany powstałej z płynu do naczyń! Zaskakujące, prawda?

Kilka porad na koniec

Warto pamiętać, że manicure hybrydowy najlepiej wykonać na ok. 3-4 dni przed planowaną imprezą. Dzięki temu ewentualne drobne ranki czy zaczerwienienia powstałe podczas usuwania poprzedniej stylizacji znikną, a odrost na nowych hybrydach nie będzie jeszcze widoczny. Dodatkowo należy pamiętać o regularnym nawilżaniu dłoni oraz skórek znajdujących się wokół paznokci. Nawet najpiękniejszy manicure nie będzie bowiem wyglądał okazale, gdy nasza skóra zacznie się np. łuszczyć.