Klimatyczny odpoczynek w Krainie Tysiąca Jezior

Odpoczynek jest nam niezbędny, by zachować życiową równowagę i uniknąć przykrych konsekwencji stresu. Niestety często w gonitwie codziennych obowiązków i przy natłoku pracy zapominamy dostatecznie o siebie zadbać. Brak wytchnienia i zbyt mało czasu na efektywny relaks zabierają nam radość z życia. Przemęczenie, problemy ze snem, częste bóle głowy to tylko niektóre z przykrych konsekwencji braku odpoczynku.

Zatroszczmy się o siebie i najbliższych, stawiając na relaks w przyjaznych okolicznościach. Będzie to miało zbawienny wpływ na kondycję naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Wakacje blisko natury

Piękno mazurskiej przyrody i niesamowite atrakcje, które oferuje region, skłaniają do wybrania tego miejsca na spędzenie urlopu. Rodzinne wakacje na Mazurach to wspaniale spędzony czas, gdzie dorośli i dzieci znajdą interesujące propozycje aktywnego wypoczynku. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakwaterowanie w hotelu  z wyżywieniem i basenem. Wygodne, gustownie urządzone pokoje, smaczne i zdrowe posiłki w restauracji hotelowej to tylko niektóre korzyści wynikające z wakacyjnego pakietu hotelu

Odpoczynek na świeżym powietrzu może przybierać różne formy w zależności od kondycji gości oraz preferowanych przez nich rodzajów aktywności. Mazury są fantastycznym miejscem dla pieszych wycieczek ścieżkami przyrodniczymi. Zwolenników nordic walkingu i jazdy na rowerze z pewnością zadowolą liczne trasy wiodące przez urokliwe leśne zakątki, prowadzące wzdłuż brzegów jezior.

Interesująco zapowiadają się wycieczki do atrakcji mazurskiego regionu. Zamki krzyżackie, stare kościółki, odkrywanie tajemniczych miejsc z bogatą historią, dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Po aktywnie spędzonym dniu możemy skorzystać z relaksujących kąpieli w basenie. Jacuzzi czy sauna to idealne miejsca na regenerację organizmu po intensywnym wysiłku. Zabiegi w hotelowym SPA doskonale zregenerują ciało i wprawią umysł w stan błogiego odprężenia.  Dzieci będą zadowolone, uczestnicząc w grach i zabawach na boisku obok hotelu.

W zależności od tego, jak długim czasem przeznaczonym na odpoczynek dysponujemy, możemy wybrać pakiety hotelowe zawierające w swojej ofercie masaże, zabiegi regeneracyjne i upiększające obejmujące całe ciało. Może to być wspaniała forma relaksu dająca wytchnienie, odrobinę luksusu, znakomite efekty i zadowolenie gości.

Magia mazurskiego krajobrazu

Polska jest pełna pięknych miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Jednym z nich są Mazury. Kryształowo czyste powietrze, soczysta zieleń lasów i falujących na wietrze trawiastych pagórków oraz błękit jezior to wspaniała sceneria sprzyjająca błogim chwilom odpoczynku.

Mazury niezmiennie pełne są atrakcji dla powracających co roku stałych bywalców. Dla tych, którzy odwiedzają je pierwszy raz, to prawdziwa skarbnica doznań, oferująca fantastyczne wrażenia z pobytu. Kraina Tysiąca Jezior po prostu uzależnia, dlatego chce się tu wracać.

Nie wszyscy wiedzą, że na Mazurach możemy spotkać dzikie konie, które są potomkami tarpanów, żubry żyjące na wolności w naturalnym środowisku, gromady przylatujących i gniazdujących bocianów. Ciekawe okazy fauny to prawdziwe bogactwo tego regionu.

Mazury nie do końca poznane – tajemnicze i zagadkowe miejsca

Przepiękne krajobrazy ciągnące się aż po horyzont to nie wszystko, co mazurska kraina oferuje odwiedzającym. Jest tu wiele zakątków z ciekawą historią. Pięknie zachowane obiekty architektury sakralnej to jedne z bardziej interesujących i wartych zobaczenia miejsc. Doskonałym przykładem jest gotyckie Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. Pasjonaci dawnych dziejów z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Dla miłośników historii poza obowiązkową wizytą w kwaterze Hitlera – Wilczym Szańcu koło Gierłoży – warte odwiedzenia są mniej znane Mamerki z bunkrami faszystowskiej generalicji okresu II wojny – prawdziwa perełka dla znawców tematyki wojennej, ale również dla osób ciekawych zagadkowych miejsc. To kompleks umocnień i bunkrów tworzących wojenne miasteczko. Miejsce tajemnicze z niepoznaną do końca historią, pełną niedomówień i zagadek. Czy Niemcy projektowali tam tajną ”cudowną broń”? Niektórzy twierdzą, że mogło być to miejsce, w którym planowano produkcję łodzi podwodnych.

To niejedyne miejsce na Mazurach owiane tajemnicą. W miejscowości Wojnowo stoi klasztor Starowierców – prawosławia niereformowanego. Jest żywym świadectwem religii, która już nie istnieje. Zwiedzając klasztor, zapoznamy się z ciekawymi eksponatami sakralnymi, na przykład starymi ikonami czy serią zdjęć obrazujących życie Wojnowa w tamtych czasach. 

Krzyżacki zamek i św. Graal – legenda czy faktyczna historia? Bezławki to miejscowość, w której kiedyś istniał obronny zamek krzyżacki. Po dostawieniu wieży przemianowano go na kościół filialny. Bogata historia miejsca, gdzie fakty mieszają się z zagadkowymi wydarzeniami, zachęca do odwiedzenia. Prace archeologiczne odkrywają coraz więcej tajemnic. Czy Templariusze mieli rzeczywiście odnaleźć i przechowywać tu święty kielich, poszukiwany w wielu zakątkach świata? Ciekawą informacją jest fakt odwiedzania tego miejsca przez członków zakonu bożogrobowców, odpowiedzialnych za ochranianie grobu Chrystusa. Czemu wybrali akurat to miejsce? Czy może chodzić o św. Graala?

Tygodniowe wczasy na Mazurach toidealny czas na pełne wykorzystanie oferowanych przez region atrakcji oraz zadbanie o kondycję. Doskonały czas na wypoczynek dla ciała i ducha.