Kołdry letnie – ranking

Często klienci zastanawiają się, czy istnieją kołdry, które będą idealne przez cały rok. Oczywiście są takie tekstylia. Sprawdzą się one wspaniale, gdy w mieszkaniu cały czas utrzymuje się taka sama temperatura. Nieco inaczej będzie jednak w sytuacji, gdy wartość ta jest zmienna. Co wtedy zrobić?

Na zimę, gdy temperatura wewnątrz wynosi ok. 18 stopni, warto wybrać grubą kołdrę wypełnioną np. puchem czy pierzem. Gwarantuje to wysoką jakość wypoczynku oraz miłe noce spędzone w łóżku. Latem o wiele lepiej sprawdzi się natomiast coś lżejszego. Cienka kołdra z małą ilością wypełnienia to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Kołdrę powinniśmy zatem zmieniać jak buty – w zależności od pory roku oraz warunków atmosferycznych. Jaka pościel będzie jednak najlepsza na lato? Sprawdź!


Letnie kołdry z naturalnym wypełnieniem

Kołdra jedwabna

Najpopularniejszym rodzajem pościeli na lato jest kołdra jedwabna. Często napełnia się ją jedwabiem Tussah. Całość otacza natomiast miękka, biała, modalna satynia. Taka kołdra będzie elastyczna, dobrze wyreguluje temperaturę, a także wilgotność w łóżku. Zajmuje mało miejsca w szafie, co też jest ważne dla kołdry. Taka pościel będzie uniwersalna i wręcz idealna na lato!

Kołdra bambusowa

Bardzo popularna jest także kołdra na lato bambusowa – https://www.poduszka.com.pl/koldra-letnia-c-2_21.html. Takie wypełnienie to świetna opcja na lato. Wsyp posłuży przez wiele lat. Do tego pięknie reguluje temperaturę i jest bardzo przyjemny podczas snu. 

Zazwyczaj kołdrę bambusową “zamyka się” w szlachetną satynę o jednokolorowym zabarwieniu – jasnoróżowym, jasnozielonym czy w odcieniu kości słoniowej. Ta ostatnia jest zdecydowanie najczęściej stosowana. Takie kołdry mają wiele pozytywnych opinii, dlatego warto je wybrać.

Kołdra wiskozowa

Kołdra z wiskozy z poszyciem w miękkiej satynie bawełnianej i wypełniona wiskozą to także strzał w dziesiątkę na lato. Wiskoza to bowiem naturalny materiał, który otrzymujemy w trakcie przerobu drewna. Kołdra z wiskozą jest tańsza, aniżeli bambusowa czy jedwabna. Najczęściej występuje w błękitnym, różowym i kremowym kolorze.

Inne rodzaje kołder na lato

Wśród letnich kołder króluje także kołdra kaszmirowa https://www.poduszka.com.pl/koldra-z-kaszmiru-c-2_27.html. Jest cienka, najczęściej wykończona wiskozą, dlatego świetnie odprowadza wilgoć.

Ciekawym rozwiązaniem będzie też kołdra bawełniana. Jest to jeden z najtańszych wariantów pościeli na lato. Mimo to zawsze wyroby te cechują się wysoką jakością oraz zapewniają komfortowy wypoczynek. Alergicy powinni natomiast wybrać kołdry dedykowane dla wrażliwej delikatnej skóry. Do takich tekstyliów świetnym dodatkiem będzie komplet pościeli z lnu – https://www.poduszka.com.pl/posciel-lniana-c-48_50.html, bawełny czy tencellu. Każdy zapewne znajdzie coś dla siebie!