Komplet złotych sztućców – przegląd ofert

Złoto stało się ostatnio niesamowicie modne. Nic więc dziwnego, że dodatki i akcesoria do domu w tym kolorze cieszą się tak dużą popularnością. My dzisiaj skupimy się na kompletach złotych sztućców. Sprawdźmy zatem, gdzie kupimy je najtaniej!

komplet złotych sztućców
Komplety złotych sztućców stało się ostatnio niesamowicie modne. 

Zestaw ABELE w wersji matowej z HOMLA

Zacznijmy od matowego zestawu sztućców ABELE, w skład którego wchodzi 16 elementów (4 noże, 4 widelce, 4 łyżki obiadowe i 4 łyżeczki). Jest to jedna z tańszych propozycji. Zestaw wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo higieniczny materiał, niewchodzący w reakcje z jedzeniem. Łyżka obiadowa i widelec mają wymiary 20 cm, nóż – 22 cm, a łyżeczka 14 cm. Cały zestaw jest niesamowicie elegancki, dlatego powinien spodobać się wszystkim fanom stylu glamour.  

Jak dbać o te sztućce? Wystarczy je umyć ręcznie. W zmywarce ich kolor może się zetrzeć, dlatego lepiej postawić na klasyczne mycie. Ich cena regularna to 149 zł. Kupimy je w sklepie internetowym Homla. 

zestaw złotych sztućców matowych Abele
Wersja matowa złotych sztućców może tak samo zachwycać, jak ta błyszcząca. Źródło zdjęcia: sklep internetowy Homla.

Zestaw ABELE w wersji błyszczącej z HOMLA

Była wersja matowa, przyszła więc pora na wersję błyszczącą. Ten 16-elementowy zestaw ma złoty kolor, ale w niespotykanym odcieniu. Sztućce mają tradycyjne, proste kształty. Zestaw składa się z: 4 łyżek stołowych o długości 20 cm, 4 widelców o długości 20 cm, 4 noży o długości 22 cm i 4 małych łyżeczek o długości 14 cm.

Tak, jak w przypadku wersji matowej, wykonane są ze stali nierdzewnej. Z tego powodu musimy pamiętać, żeby myć je ręcznie, bo mycie w zmywarce może spowodować, że stracą swój kolor, a tego byśmy nie chcieli. Kupimy je za 129 zł w sklepie internetowym Homla.

zestaw złotych sztućców Abele
Błyszczący komplet sztućców w kolorze złotym zachwyca swym blaskiem. Źródło zdjęcia: sklep internetowy Homla.

Zestaw WMF Signum Gold 

Jest to już naprawdę spory zestaw, bo składa się aż z 48 elementów. A daje nam to komplet nawet dla 12 osób. Wyróżnia go klasyczny kolor złota, prosty kształt, zaokrąglone krawędzie, fakt, że bardzo dobrze leżą w dłoni i… cena. Kosztują prawie 1700 zł na promocji, a ich cena regularna to 3161 zł. Musimy jednak pamiętać, że jest to komplet 48 elementowy, a nie 16, jak do tej pory.

Sztućce nie są wykonane ze zwykłej stali nierdzewnej, a ze stali 18/10 Cromargan. Z tego powodu są nawet do 150 razy bardziej odporne na zarysowania, niż sztućce z klasycznej wersji tego materiału. Dodatkowo nie tracą swojego połysku i można je myć w zmywarce, bo są odporne na rdzę. Można je kupić w sklepie internetowym Złoty Widelec.

zestaw złotych sztućców  WMF Signum Gold
Stal nierdzewna 18/10 Cromargan sprawia, że sztućce są odporne na zarysowania. Źródło zdjęcia: sklep internetowy Złoty Widelec.

Zestaw DUKA ESTER

Ten 16-elementowy zestaw sztućców ze stali nierdzewnej zachwyci każdego fana klasyki. Sztućce mają bardzo prosty kształt, ale to nie ujmuje im wyjątkowości. Wyglądają niesamowicie elegancko. W zestawie mamy 4 łyżki obiadowe, 4 noże, 4 widelce i 4 łyżeczki. Pamiętajmy jednak, że nie należy ich myć w zmywarce, bo stracą swój wyjątkowy kolor. Zapłacimy za nie 399 zł i kupimy w sklepie internetowym Duka. 

zestaw złotych sztućców Ester
Złote sztućce o prostym kształcie zachwycą każdego fana klasyki. Źródło zdjęcia: sklep internetowy Duka.

Zestaw ERNESTO z LIDLA

Kto powiedział, że w Lidlu nie można kupić złotych sztućców? Lidlowski zestaw Ernesto składa się z 16 elementów, czyli jest wprost idealny dla 4 osób. W jego skład wchodzą 4 łyżki, 4 widelce, 4 noże i 4 łyżeczki. Materiał wykonania, to ich cecha charakterystyczna, bowiem wykonane są ze stali szlachetnej, a nie ze stali nierdzewnej, jak poprzednie komplety. Daje nam to możliwość mycia ich w zmywarce bez obawy, że się porysują lub stracą swój złoty kolor.

Nóż obiadowy ma długość około 23,2 cm, widelec około 21,4 cm, łyżka około 20,8 cm, a łyżeczka około 14,4 cm. Cały zestaw kupimy za 89,90 zł na stronie internetowej Lidla.

zestaw sztućców w kolorze złotym Ernesto
Nawet w Lidlu można kupić komplet złotych sztućców i to w całkiem dobrej cenie. Źródło zdjęcia: sklep internetowy Lidl.

Zestaw LITE z KAVE HOME

Na ten komplet ze stali nierdzewnej składa się 16 elementów ( 4 łyżki o długości 20 cm, 4 noże o długości 21,5 cm, 4 widelce o długości 20 cm i 4 łyżeczki o długości 14 cm). Sztućce te można myć ręcznie lub w zmywarce. Zestaw kupimy za 235 zł w sklepie internetowym Kave Home.

komplet złotych sztućców Lite
Zestaw złotych sztućców Lite można myć ręcznie, ale i w zmywarce. Źródło zdjęcia: sklep internetowy Kave Home.

W naszym zestawieniu znalazły się zarówno wersje tańsze, jak i te nieco droższe. Mamy nadzieję, że nasz przegląd złotych kompletów sztućców pomoże Ci podjąć decyzję, na które ostatecznie się zdecydować. A jeżeli zawsze zastanawiałeś się, jak układać sztućce po jedzeniu, to odsyłam Cię do artykułu, z którego dowiesz się, jak to robić dobrze: https://wnetrzadlaciebie.com/sztucce-jak-ukladac-po-jedzeniu.