Lifting, botoks, henna i laminowanie rzęs – co dają te zabiegi?

Wiele kobiet zastanawia się, jak optycznie powiększyć oko. Z pomocą przychodzi nam na ogół dobrze dobrany makijaż, dodająca objętości maskara, a także wałek do masażu twarzy, dzięki któremu zniwelujemy opuchliznę na powiekach. Ostatnio bardzo popularne stały się jednak również liczne zabiegi okolic oczu. Coraz więcej pań udaje się więc na lifting, botoks, laminowanie oraz hennę rzęs. Jakich efektów możemy się po nich spodziewać? Sprawdź!

Lifting rzęs

Lifting rzęs to zabieg, który wykonuje się w salonie kosmetycznym. Z jego pomocą jesteśmy w stanie unieść oraz podkręcić swoje naturalne włoski. Dzięki temu oczy wydają się optycznie większe, a my nie musimy spędzać kilku minut dziennie na ich dokładnym tuszowaniu. Zalotka może natomiast wylądować na dnie naszej kosmetyczki. Po wykonaniu zabiegu nie ma bowiem konieczności jej używania przez nawet kilka tygodni.

Lifting rzęs trwa dosłownie kilka minut. Kosmetyczka najpierw nakłada na włoski specjalny preparat, dzięki któremu stają się one miękkie i podatne na stylizację. Następnie nawija je na wałeczek i aplikuje na rzęsy kosmetyk, dzięki któremu będą idealnie uniesione. Na sam koniec specjalistka nawilża włoski i gotowe. Zabieg ten kosztuje ok. 100 zł, a efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Lifting jest wspaniałą alternatywą do przedłużania rzęs metodą 1:1 bądź 2:1.

Źródło: https://noblelashes.pl/lifting-laminacja-rzes

Botoks rzęs

Botoks to zabieg, dzięki któremu nasze rzęsy staną się idealnie nawilżone, odżywione oraz zregenerowane. Włoski wyglądają po nim bardzo naturalnie i są zdecydowanie mocniejsze. Najlepiej wykonać go wraz z liftingiem rzęs. Dzięki temu uzyskamy wspaniały efekt końcowy. Jak jednak wygląda botoks? Kosmetyczka nawija włoski na wałeczek, a następnie nakłada na nie specjalny kosmetyk, który zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy, keratynę, olejek oraz kolagen. Zabieg należy powtarzać co 1-2 miesiące, a jego ceny wahają się w zależności od miejsca, w którym go wykonujemy, oraz użytego do stylizacji preparatu.

Po wykonaniu botoksu nie musimy pielęgnować rzęs w tak rygorystyczny sposób jak np. po ich przedłużaniu. Bez obaw możemy chodzić na basen czy do sauny, zmywać makijaż kosmetykami na bazie olejków oraz spać, nie martwiąc się o uszkodzenie włosków.

Laminowanie rzęs

Laminowanie często mylone jest z liftingiem rzęs. Zabieg ten ma za zadanie jednak nie tylko unieść włoski i dodać im objętości, ale także dodatkowo je wzmocnić oraz odżywić. Polecany jest więc niemalże każdej z nas. Warto jednak wiedzieć, że nakładanie poszczególnych produktów przez kosmetyczkę może zająć nawet 1,5 godziny. Pielęgnacja składa się z kilku etapów. Najpierw na dolne rzęsy przyklejane są specjalne płatki, natomiast górne nakręcane są na wałeczek. Dzięki temu włoski nie skleją się ze sobą. Następnie aplikuje się na nie kilka różnych kosmetyków. Pod koniec najczęściej rzęsy są dodatkowo farbowane. W ten sposób stają się znacznie bardziej wyraziste. Efekt uniesienia oraz odżywienia utrzymuje się do 8 tygodniu. Zabieg można powtarzać nie częściej niż co 2 miesiące. Po jego wykonaniu, przez 24 godziny należy uważać, aby rzęsy nie zostały zwilżone. Każdego dnia warto natomiast dokładnie je wyczesać.

Źródło: https://wizaz.pl/Makijaz/laminowanie-rzes-trend-na-2018

Henna rzęs

W wielu gabinetach kosmetycznych możemy wykonać także hennę rzęs. Dzięki temu włoski staną się ciemniejsze, a my nie będziemy musiały nakładać na nie sporej ilości maskary. Zabieg ten zaczyna się dokładnym oczyszczeniem twarzy oraz zabezpieczeniem skóry tłustym kremem. W ten sposób zapobiegniemy zafarbowaniu naskórka. Następnie nakładane są specjalne płatki oraz henna. Po kilku minutach preparat wystarczy zmyć i gotowe. Efekt utrzymuje się do 2 tygodni, a zabieg kosztuje ok. 20-30 złotych.

Pakiet zabiegów

Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest wybór pakietu zabiegów, w którego skład wchodzi lifting, botoks, laminowanie oraz henna rzęs. Dzięki temu uzyskamy naturalny efekt uniesienia oraz podkręcenia włosków. Dodatkowo staną się one idealnie odżywione oraz przybiorą piękny ciemny kolor. Za cały pakiet zapłacimy ok. 150-250 złotych.