Lifting ciała i twarzy – czyli jak uzyskać piękną i jędrną skórę?

Z biegiem czasu skóra zarówno na twarzy, jak i na ciele traci swoją jędrność. Pojawiają się nieestetycznie wyglądające zmarszczki, które dodają nam lat. Z tego względu osoby po trzydziestym roku życia, jak i te w średnim wieku bardzo często korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki tego typu usługom możemy odmłodzić swój wygląd nawet o kilkanaście lat. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w tego typu klinikach jest lifting twarzy i ciała. Jednak na czym polega taki zabieg? Sprawdź sam!

Lifting skóry – na czym to polega?

Lifting jest to zabieg, który należy do kategorii usług, jakie oferuje medycyna estetyczna. Katowice nie są jedynym miejscem, w którym możemy odmłodzić wygląd swojego ciała. W każdym dużym mieście, takim jak Warszawa czy Wrocław, znajdziemy mnóstwo klinik tego typu. Lifting to zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu ogólnym pacjenta. Polega na wykonaniu przez chirurga nacięć w odpowiednich miejscach skóry w celu ułożenia jej na nowo. Pozwala to na poprawę jędrności skóry oraz nadanie jej upragnionego kształtu. Dzięki liftingowi możemy pozbyć się nadmiaru skóry, która z wiekiem traci jędrność, co prowadzi do powstawania zmarszczek.

Dla kogo jest zabieg liftingu?

Z uwagi na to, że zabieg liftingu przeprowadzany jest w pełnej narkozie, mogą do niego przystąpić tylko osoby, które nie mają problemów zdrowotnych. Lifting wykonuje się wyłącznie w przypadku, gdy skóra pacjenta traci jędrność. Warto wiedzieć, że zanim podejmiemy decyzję o zapisaniu się na zabieg, konieczne jest zrobienie podstawowych badań, na podstawie których lekarz może ocenić stan naszego zdrowia. Zaleca się wykonanie morfologii, pomiaru cukru we krwi, EKG oraz krzepnięcia krwi. W przypadku, gdy na twarzy występuje trądzik lekarz może skierować nas na badanie skóry, jakie przeprowadzi tylko dermatolog. Katowice mają świetnie rozwinięty rynek medyczny, dlatego też planując wykonanie zabiegu w tym właśnie mieście, możemy wykonać niemalże wszystkie potrzebne badania oceniające stan naszego zdrowia w jednym miejscu.

Nowoczesny sposób na lifting twarzy i ciała

Nauki medyczne ulegają ciągłemu rozwojowi. Również medycyna estetyczna nie pozostaje w tyle. Obecnie można wykonać zabieg liftingu bez nacinania fragmentów skóry. HIFU Ultraformer III to nowoczesny sposób na jędrną i pozbawioną zmarszczek skórę. Polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, pod których wpływem tkanki ulegają obkurczeniu i następuje pobudzenie produkcji kolagenu. Dzięki tego typu zabiegowi możemy cieszyć się elastyczną i piękną skórą w bardzo bezpieczny sposób. Zabieg Ultraformer III HIFU jest całkowicie pozbawiony ryzyka, wykonuje się go bez jakiegokolwiek znieczulenia, a po opuszczeniu gabinetu można bez obaw wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.