Lustrzane meble wyznacznikiem elegancji i luksusu – do jakich stylów wnętrzarskich będą odpowiednie?

Odwiedzając różne miejsca, nie tylko podczas podróży krajoznawczych, ale także udając się do znajomych czy też różnych placówek użyteczności publicznej, możemy zauważyć mnóstwo pomieszczeń o luksusowym charakterze. Przeglądając rozmaite zdjęcia aranżacji umieszczone na licznych blogach wnętrzarskich, także jesteśmy w stanie zaobserwować piękne rozwiązania stosowane podczas urządzania szykownych  i eleganckich wnętrz. Toaletka lustrzana, która jest elementem znajdującym się na wielu fotografiach, sprawia, że pomieszczenia nabierają niespotykanego uroku. Ten mebel jest ceniony głównie przez panie, które zasiadając przy konsoli wykonanej ze zwierciadeł mogą zadbać o swój wizerunek przed wyjściem z mieszkania. Komoda lustrzana jest znakomitym uzupełnieniem toaletki. Z racji tego, że mebel ten charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, może być umieszczony niemalże w każdym pomieszczeniu znajdującym się w mieszkaniu. Lustrzane meble są zatem wyznacznikiem wytwornych, pełnych klasy, szyku i elegancji wnętrz. W jakich stylach wnętrzarskich mogą mieć zastosowanie? Jeśli chcesz wiedzieć, które aranżacje będą świetnie wyglądać z lustrzanymi meblami, usiądź wygodnie i przeczytaj treść przygotowanego przez nas artykułu!

Charakterystyczne cechy eleganckich wnętrz – co sprawia, że prezentują się wytwornie?

Niejednokrotnie zapewne odwiedzaliśmy różne, ciekawie wyglądające pomieszczenia. Wśród nich były także luksusowo prezentujące się wnętrza. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek nad tym, co powoduje, że sprawiają wrażenie ekskluzywnych? Jakie elementy mają wpływ na właśnie taki wygląd pomieszczeń? Oczywiście, tego że to właśnie meble nadają pomieszczeniom odpowiedni klimat, możemy się domyślić. Ale nie każdy już zwraca uwagę na to, że nie mogą to być byle jakie meble. O eleganckim i szykownym charakterze wytwornie wyglądających wnętrz świadczą m.in. lustrzane komody, szafki czy też toaletki. Powinno znajdować się w nich mnóstwo zwierciadeł, które nie tylko mają wpływ na optyczne powiększenie pomieszczenia, ale także sprawiają, że wnętrze nabiera wyniosłego klimatu.

Najlepiej wyglądają ramy luster, które są bogato zdobione, co podkreśli szykowny wygląd szklanej tafli zawieszonej na ścianie. Taki przepych jest wręcz wskazany, jeśli chcemy uzyskać upragniony efekt wykwintnie prezentującego się wnętrza. Jeśli chcemy, by efekt końcowy był oszałamiający, powinniśmy zainwestować także w kryształowe żyrandole w postaci pająków, kinkiety zawieszone na ścianach oraz liczne stojące lampy. Zwieńczeniem luksusowej aranżacji będzie zdecydowanie odpowiednia sofa. Powinna być wygodna, pikowana lub posiadać wiele miękkich, satynowych poduszek dekoracyjnych. Połyskujący materiał dekoracji znajdujących się na kanapie uczyni ten mebel jeszcze atrakcyjniejszym.

Chcesz urządzić mieszkanie w luksusowym stylu? Odwiedź stronę wnetrzadlaciebie.com, na której znajdziesz wiele wnętrzarskich inspiracji!

Lustrzane meble w stylu glamour – bogactwo i przepych zamknięte w czterech ścianach

Źródło: https://www.homebook.pl/inspiracje/salon/483440_komoda-lustrzana-szafka-nowoczesna-srebrna-styl-glamour-beverly-hills-komoda-lustrzana-szafka-nowoczesna-srebrna-styl-glamour-beverly-hills-komoda-lus

Nie bez powodu wielu aktorów, piosenkarzy czy osób pracujących w modelingu aranżuje zamieszkiwane przez nich wnętrza w stylu glamour. Sławne osoby pragną żyć w luksusie, który nie tylko jest obecny na ich kontach bankowych, ale także jest zauważalny w ich codziennym środowisku i otoczeniu. Dlatego też większość celebrytów postanawia urządzić swoje apartamenty w stylu glamour. Przepych, z jakiego słyną takie wnętrza, całkowicie odpowiada oczekiwaniom zamożnych osób. Dodatkowo pomieszczenia glamour wyglądają bardzo estetycznie. Można zaobserwować panującą w nich harmonię. Głównymi elementami świadczącymi o finezyjnym wyglądzie takich wnętrz są odpowiednie meble.

W stylu glamour nie może zabraknąć lustrzanej komody oraz toaletki z kryształowymi uchwytami, dzięki którym można wysunąć szufladki. Szklane stoliki, stojące na metalowych nóżkach, także powinny znaleźć się w tak urządzonych wnętrzach. Warto również pamiętać o dodatkach, które urozmaicą aranżację mieszkania oraz uczynią je jeszcze bardziej efektownym. Przede wszystkim warto zawiesić na ścianie lustra wyposażone w ozdobną ramę. Na szafce nocnej można umieścić lampę z abażurowym kloszem, posiadającą dodatkowe elementy dekoracyjne.

Lustrzane meble w stylu nowojorskim – wykwintny charakter komfortowych wnętrz

Źródło: http://blog.kare24.pl/salon-w-stylu-nowojorskim-charlize-mystery/

Styl nowojorski we wnętrzach znany jest nam z wielu amerykańskich ekranizacji filmowych. Głównie możemy dostrzec go w mieszkaniach należących do biznesmenów i ludzi sukcesu. Wnętrza nowojorskie są miejscami, z których emanuje jednocześnie chłód i ciepło domowego ogniska. Zazwyczaj w salonie umieszczany jest kominek. Nad nim najczęściej zawieszone jest eleganckie lustro ze zdobionym obramowaniem. Nie sposób nie wspomnieć o gładkich zasłonach w odcieniach beżu, bieli lub szarości, które są niezwykle istotnym elementem dekoracyjnym nowojorskich mieszkań. Sofy, na których znajdują się liczne, miękkie poduszki, są wyznacznikiem komfortu, a na luksusowy charakter takich wnętrz mają wpływ także lustrzane meble. Do najpopularniejszych mebli umieszczanych w eleganckich mieszkaniach nowojorskich należą przede wszystkim lustrzane komody wyposażone w ozdobne uchwyty, toaletki będące kobiecym królestwem oraz szklane stoliki kawowe, na których ludzie sukcesu po zakończonym dniu pracy kładą szklaneczkę wykwintnego whisky.

Styl Hollywood – otulony mnóstwem zwierciadeł

Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy Hollywood mają wysokie wymagania i specyficzny gust. Kochają wszystko, co przynosi im sławę oraz kojarzy się z bogactwem i luksusem. Dlatego też bardzo często takie osoby zamieszkują penthouse’y lub apartamenty o ekskluzywnym charakterze. Pikowane ściany w sypialni, łóżka oraz sofy posiadające właśnie taki element dekoracyjny stanowią obowiązkowe wyposażenie wnętrz urządzonych w stylu hollywoodzkim. Uzupełnieniem wytwornej aranżacji takich lokali mieszkalnych są lustrzane meble, które sprawiają, że przechodzące obok nich gwiazdy mogą podziwiać swoje oblicza czy też eleganckie kreacje, jakie mają na sobie. Takie mieszkania powinny posiadać duże przeszklenia, przez które do wnętrz będzie się przedostawać dużo światła. Okna wnętrz hollywoodzkich są otoczone eleganckimi zasłonami, pomiędzy którymi znajduje się zwiewna biała firanka. Wpływa to na przytulny i domowy klimat panujący w tak zaaranżowanym wnętrzu.

Cukierkowy wygląd wnętrz francuskich – meble lustrzane w romantycznym otoczeniu

Styl francuski we wnętrzach kojarzy nam się z cukierkowymi kolorami, jakie są tam stosowane, panującym tam romantycznym nastrojem oraz luksusowym klimatem. Oczywiście bardzo często ściany pokrywane są różową farbą, a niektórzy czasami nawet wybierają meble w takim kolorze. Stąd też wzięło się przekonanie, że wnętrza francuskie są cukierkowe i klimatyczne. W nich również panuje przepych, który można zauważyć już po przekroczeniu progu tak urządzonego mieszkania. Duża liczba zwierciadeł sprawia, że wnętrza wydają się być bardzo przestronne.

Często także można zauważyć w nich lustrzane meble, takie jak stoliki kawowe, toaletki czy komody. Bogato zdobione, rozłożyste żyrandole wspaniale zdobią sufity francuskich mieszkań. Dodatkowo bardzo często umieszcza się w nich fotele posiadające bogato zdobione nóżki oraz plecy. W takich wnętrzach nie może także zabraknąć dużego stołu, wyposażonego w liczne elementy dekoracyjne, a także krzeseł. Te meble otaczające stół posiadają zazwyczaj tapicerowane siedzisko oraz plecy. Jak więc widać, styl francuski może być niezwykle eleganckim rozwiązaniem idealnym do luksusowych wnętrz.

Lustrzane meble w stylu eklektycznym – łączenie nietypowych rozwiązań

Niewiele osób słyszało o stylu eklektycznym. Zapewne większość z was zastanawia się czym się on charakteryzuje. Otóż styl eklektyczny łączy w sobie elementy kilku całkowicie od siebie odmiennych rozwiązań aranżacyjnych. Klimatyczne urządzenie wnętrz w takim stylu to nie lada wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Chcąc stworzyć pomieszczenie z charakterem, łączące w sobie różne style wnętrzarskie, możemy np. pokryć ścianę czerwoną cegłą charakterystyczną dla loftowego stylu. Zamiast industrialnych stołów i regałów warto umieścić tam jednak lustrzane meble. Taka fuzja dwóch stylów sprawi, że nasze wnętrze będzie klimatyczne i jednocześnie luksusowe. Warto jednak pamiętać, że podane rozwiązanie jest jedynie przykładem i tak naprawdę, bazując na stylu eklektycznym, możemy w mieszkaniu zastosować także inne rozwiązania aranżacyjne.