Mały laptop – jaki wybrać? Laptopy, które z łatwością zmieścisz do torebki

Noszenie ze sobą wielkiej torby z komputerem przenośnym bywa bardzo uciążliwe. Szczególnie kobiety, które zawsze zabierają torebkę, mają duże problemy z tym, by dodatkowo wziąć kolejny pakunek. Często nie mamy jednak wyjścia i koniecznie musimy zabrać swój sprzęt do szkoły, pracy czy na uczelnię. Przydatny w takiej sytuacji może okazać się zgrabny mały laptop. Jak wybrać najlepszy model i czym powinien się on charakteryzować?

Mały laptop do pracy – wymiary

Do dużej torebki kobieta może zmieścić naprawdę wiele rzeczy. Aby znalazło się w niej miejsce również na laptopa, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wymiary. Klasyczna torba mieści na ogół przedmioty mające długość i szerokość zbliżoną do formatu kartki A4. Z powodzeniem zmieści się w niej więc mały przenośny komputer mający przekątną ekranu w okolicach 12-14 cali. Sprzęt ten będzie bardzo wygodny do przenoszenia, a praca na nim będzie przyjemna. Kupując go, należy sprawdzić jednak jego rozdzielczość. To od niej zależy to, czy wyświetlany obraz będzie przyjemny w odbiorze. Najlepiej wybrać model, którego parametry oscylują w granicach 1300-1400 na 750-850 pikseli. Mały laptop powinien być również dość cienki. Gruba i szeroka obudowa niepotrzebnie zajmie sporą ilość miejsca. Waga komputera powinna być oczywiście możliwie jak najmniejsza. Dobrze jest wybrać taki, którego masa wynosi ok. 1 kg.

Mały laptop do pracy – wydajna bateria

Przenosząc laptopa z miejsca na miejsce, często można zapomnieć o ładowarce bądź kablu zasilającym. Najlepiej jest więc wybrać komputer z dużą i wydajną baterią. Wybierając konkretny model, należy więc zwrócić uwagę na to, by wbudowany akumulator miał pojemność oscylującą między 3000 a 4000 mAh. Im wyższa ta wartość, tym oczywiście lepiej. Niektóre małe laptopy można obsługiwać nawet przez 5 h, bez konieczności ładowania. Producent jednego z przenośnych komputerów gwarantuje, że sprzęt może wytrzymać na jednej baterii nawet do 10 h. Tak długi czas pracy jest jednak rzadkością na polskim rynku.

Mały laptop do pracy – najważniejsze parametry

Wybierając laptopa, najlepiej od razu sprawdzić jego procesor. W małych sprzętach najczęściej jest on dwurdzeniowy, jednak często spotyka się także czterordzeniowe. Do prac biurowych czy przeglądania Internetu, oba z nich będą wystarczające. Najlepsza pamięć RAM to ta, która mieści 8 GB. Większej, w tak małym sprzęcie, raczej nie znajdziemy. Jeśli na dysku ma zmieścić się wiele plików, warto wybrać laptopa z wbudowaną min. 32 GB pamięcią podręczną. Dobra karta graficzna przyda się natomiast wtedy, gdy komputer będzie służył do przeglądania i obróbki zdjęć oraz filmów, a także prac graficznych czy obsługiwania gier komputerowych.

Mały laptop do pracy – dodatkowe szczegóły

Inne ważne elementy, które powinny znaleźć się w laptopie to:

Laptopy, które zostały stworzone z myślą o ciągłym przenoszeniu ich z miejsca na miejsce, mogą cechować się dodatkowo również:

Mały laptop do pracy – wyjątkowy design

Płaskie i cienkie laptopy prezentują się bardzo elegancko. Niektóre modele dedykowane są specjalnie dla kobiet. Dzięki temu, zamiast klasycznej kolorystyki takiej jak czerń, biel czy odcienie szarości, możemy wybrać nieco bardziej wyróżniającą się barwę. Małe komputery często można dostać w kolorach takich jak fiolet, róż, błękit czy czerwień. Niekiedy spotyka się również takie, które są ozdobione motywem kwiatowym. W sklepie z akcesoriami można dokupić również specjalne naklejki i tak zwane skórki, dzięki którym można na własną rękę przyozdobić swój nowy sprzęt.