Modna kurtka męska na zimę. Jaki model wybrać w tym sezonie?

Zima za pasem, a Ty wciąż nie wiesz, na jaką kurtkę postawić? Ten artykuł może Ci pomóc. Sprawdzamy, jaka kurtka męska na zimę będzie w tym roku hitem mody. Wspólnie wybierzemy model, który wpasuje się w aktualne trendy i będzie odpowiadać Twoim gustom. Ale równocześnie zapewni ciepło oraz ochronę przed opadami śniegu. Jaka modna kurtka zimowa powinna zagościć w Twojej szafie w tym roku?

Modne kurtki męskie na zimę – jaki fason wybrać?

Czasami wydaje się, że mężczyźni mają nieco mniejszy wybór modnych kurtek niż kobiety. NIekoniecznie jest to jednak prawda. W czasie łagodniejszych zim wystarczą nawet kurtki jesienne, których oferta jest całkiem szeroka – więcej na ten temat przeczytasz na https://portalmiasta.pl/jaka-kurtka-na-jesien-najciekawsze-propozycje-dla-mezczyzn.

Co do samych modeli na zimę, wybór także wcale nie jest ograniczony. Najpopularniejsze wydają się być kurtki długie. Wśród nich prym wiodą tak zwane parki. To kurtki o przedłużonym kroju, który osłania przed mrozem również część ud. Dodatkowym atutem są liczne kieszenie. W tym sezonie modna męska kurtka na zimę typu parka powinna mieć szeroki kaptur, a wokół niego stylowe futerko. Oczywiście sztuczne!

Nieco krótsze są inne modne kurtki męskie na zimę, czyli kurtki pikowane. Są zwykle dość grube, ale za to dobrze izolują korpus od mrozu. Kurtki tego typu są również nieco mniej zobowiązującym modelem niż parka, poczujesz się w nich nieco luźniej.

Najlżejszym pomysłem na zimę są natomiast zimowe softshelle. To rozwiązanie nie nadaje się na największe mrozy, ale powinni po nie sięgnąć wszyscy, którzy zimą zamierzają dbać o kondycję. To rozwiązanie idealnie nadaje się do wszelkiego wysiłku. W tym sezonie warto postawić na kurtki w stonowanych kolorach. Brązowa, camelowa, granatowa czy fuksjowa kurtka męska na zimę będzie idealnym rozwiązaniem. A o odpowiednim doborze softshellu do aktywności przeczytasz na https://www.gorlice.info.pl/2022/10/11/jaki-softshell-na-rower-jaki-w-gory-a-jaki-na-co-dzien/.

Męska kurtka na zimę – wiele zależy od zewnętrznego materiału

Wygląd i właściwości męskich kurtek zimowych zależą w dużym stopniu nie tylko od ich fasonu, ale także materiału wykończenia. Najważniejsze jest to, by był wodoodporny. Męska kurtka na zimę powinna być nieprzemakalna. Inaczej nie poradzi sobie nie tylko z niespodziewanym deszczem, ale i śnieg sprawi, że szybko stanie się ciężka i zacznie chłodzić zamiast ogrzewać.

Warto więc decydować się na kurtki ze specjalną, wodoodporną powłoką z poliuretanu. Funkcjonalna będzie z pewnością duża liczba kieszeni. W tym sezonie lepiej jednak zrezygnować z błyszczących materiałów na rzecz bardziej stonowanych kreacji. Elementy odblaskowe na ubrania zostaw kurtkom ostrzegawczym. Modne będą wojskowe motywy, czyli dobrze widoczne zamki, kapsle i napy.

Modna kurtka męska na zimę – rodzaje ociepleń

O Twoim komforcie w dużym stopniu będzie z kolei decydować materiał ocieplenia. Podstawowy błąd to przekonanie: im grubsza męska kurtka na zimę, tym cieplejsza. To nie zawsze tak działa. Ważniejsze jest to, czym faktycznie ocieplone jest ubranie.

Coraz więcej producentów stawia na wypełnienie syntetyczne. Takie poszewki są produkowane z włókien poliestrowych. Ten rodzaj ocieplenia lepiej sprawdzi się w przypadku intensywnych opadów – nawet gdy kurtka przemoknie, podszewka szybko wyschnie.Jeśli jednak chcesz podążać za tegorocznymi trendami, postaw na ocieplenie naturalne. Modna kurtka zimowa na ten sezon powinna być ocieplana puchem lub pierzem. Takie wypełnienie daje więcej ciepła i sprawi, że będziesz “eko” – a to wciąż ważny trend w światowej modzie.