Na co zwrócić uwagę, kupując meble tapicerowane przez Internet?

Zakupy przez Internet cieszą się ogromną popularnością. Obecnie w sieci kupujemy niemalże wszystko, zaczynając od ubrań, a kończąc na artykułach spożywczych. Co ciekawe, coraz większa część z nas kompletuje online również wszelkiego rodzaju meble tapicerowane, drewniane i plastikowe oraz dodatki do swojego wnętrza. My dziś skupimy się na meblach tapicerowanych. Postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę, kupując sofę czy narożnik do salonu przez Internet. Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Po pierwsze: zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia, na których widnieją meble tapicerowane

Nie da się ukryć, że robiąc zakupy przez Internet, zawsze najważniejsze będą zdjęcia. To właśnie po nich musimy ocenić, czy dany mebel odpowiada naszym potrzebom i idealnie wpisze się w nasze wnętrze. Przyglądnijmy się zatem bardzo dokładnie każdej fotografii. Jeśli to możliwe, powiększmy ją. Dzięki temu dostrzeżemy każdy, nawet ten najdrobniejszy szczegół. Pamiętajmy również, by nieco manewrować jasnością oraz ustawieniami ekranu. Kolory, jakie ma narożnik do salonu czy sofa, mogą bowiem w sieci wyglądać nieco inaczej niż na żywo. Jeśli na temat danego modelu powstał jakiś filmik, oglądnijmy go od początku do końca. Gdy wciąż nam natomiast mało, poszukajmy dodatkowych źródeł informacji. Jakich? 

Posłużymy się w tym przypadku przykładem marki Puszman. Meble tej firmy można obejrzeć na oficjalnej stronie z niemalże każdej strony dzięki specjalnym modelom 3D. Tym samym mamy możliwość przesunięcia widoku czy zerknięcia na każdy element z bliska. To jednak nie koniec. Na dużą uwagę zasługuje jeszcze jedno udogodnienie marki Puszman. Narożniki, sofy, fotele i pufy tego producenta możemy także wirtualnie umieścić w swoim wnętrzu. Jak? Wystarczy pobrać aplikację AR, zeskanować swoje pomieszczenie, wybrać konkretny model i sprawdzić, jak prezentuje się on w naszym mieszkaniu. Cudowne rozwiązanie, prawda?

Po drugie: szczegółowy opis produktu i wymiary

Meble Puszman możemy oglądać na stronie producenta z niemalże każdej strony. Tam znajdziemy meble tapicerowane tego producenta. Niestety nie zawsze będzie istniała taka opcja w przypadku np. innych firm. Co musimy wtedy zrobić? Oczywiście szczegółowo zagłębić się w opis produktu. Prześledźmy cały tekst krok po kroku. To z niego dowiemy się o wszelkich zaletach danego modelu oraz sprawdzimy, czy produkt będzie spełniał nasze oczekiwania. Najważniejsze będą jednak w tym przypadku wymiary. Sprawdźmy nawet kilkukrotnie, czy upatrzony narożnik do salonu bądź sofa po prostu zmieści się do naszego wnętrza. W razie jakichkolwiek wątpliwości znajdźmy numer telefonu do biura obsługi klienta danego sklepu internetowego i dopytajmy o szczegóły. 

Po trzecie: opinie – o sklepie, producencie i produkcie

Załóżmy, że idealny zestaw wypoczynkowy znaleźliśmy w ofercie marki Puszman. Sofa do salonu, którą oglądamy, wydaje się spełnieniem naszych marzeń. Możemy zatem ją już zamówić? Nie do końca. Aby mieć 100% pewność, znajdźmy również w sieci wszelkiego rodzaju opinie. Sprawdźmy, co inni klienci sądzą o danym producencie, sklepie internetowym, w którym możemy kupić jego produkty, a także samym upatrzonym przez nas modelu. Takie wypowiedzi innych osób mogą nam dać więcej, niż nam się wydaje. Internauci najczęściej komentują wszystko bardzo szczerze. Chętnie zachwalają, ale także i krytykują, dlatego wszelkiego rodzaju opinie są dla nas na wagę złota. 

Po czwarte: czas w jakim zostaną nam dostarczone meble tapicerowane

Kupując meble tapicerowane przez Internet, musimy również zwrócić uwagę na czas realizacji zamówienia. Są to bowiem produkty, które niestety nie przyjdą do nas w ciągu 2-3 dni. Najczęściej będziemy musieli na nie poczekać od 7 do nawet kilkudziesięciu dni. Dlaczego? Sofa do salonu czy narożnik w większości przypadków musi być najpierw wyprodukowana. Jeśli zdecydowaliśmy się na personalizację np. materiału obiciowego, możliwe, że ten będzie trzeba najpierw zamówić z hurtowni i dopiero po dostawie rozpocząć pracę. Warto zatem dokładnie sprawdzić wszelkie informacje o czasie realizacji zamówienia. Jeśli natomiast np. rozpoczynamy remont, warto wybrać zestaw wypoczynkowy jako pierwszy, by ten przyszedł do nas w odpowiednim momencie.