Na co zwrócić uwagę, wybierając lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Najczęściej decydują się na niego kobiety, którym zależy na wyjątkowym błysku oraz trwałości. Aby jednak nasze paznokcie wyglądały pięknie nawet przez kilka tygodni, należy dokładnie dobrać każdy produkt potrzebny do przygotowania manicure. Tylko wysokiej jakości preparaty zapewnią długotrwały efekt. W tym artykule podpowiemy więc, na co zwrócić uwagę, wybierając lakier hybrydowy.

Czy marka ma znaczenie?

Zapewne każda z nas widziała w drogerii niejeden lakier hybrydowy Indigo. Większość Polek sięga bowiem właśnie po produkty tej firmy. Niektóre pasjonatki paznokci hybrydowych zastanawiają się jednak, czy marka lakieru ma znaczenie. W sieci można znaleźć wiele tzw. preparatów no name, czyli takich produkowanych przez mało znane koncerny. W trosce o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo, lepiej jednak zrezygnować z takich zakupów. Tanie lakiery najczęściej mają w składzie szkodliwe dla organizmu substancje, które powodują podrażnienia oraz silne reakcje alergiczne. Warto więc zapłacić nieco więcej i nabyć sprawdzony produkt, niż później leczyć powstałe dolegliwości.

Najlepsza konsystencja

Wybierając lakier hybrydowy warto również zwrócić uwagę na jego konsystencję. Zbyt rzadki produkt sprawia wiele trudności podczas aplikacji, szczególnie jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z hybrydami. Kupując bardzo gęsty preparat, możemy niestety niechcący nałożyć zbyt grubą warstwę, która będzie wyglądać mało estetycznie, a dodatkowo prawdopodobnie w ogóle nie utwardzi się pod wpływem promieniowania. Jeśli więc mamy możliwość, najlepiej zdecydować się na średnio gęste hybrydy. Taką konsystencję mają m.in. produkty Indigo. Lakiery dostępne w ich ofercie sprawdzą się więc zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych pasjonatek kolorowych paznokci.

Intrygujące kolory

Większość z nas decyduje się na zakup nowego lakieru hybrydowego pod wpływem impulsu. Piękny nietuzinkowy odcień sprawia bowiem, że nie możemy oprzeć się pokusie. Przed finalizacją transakcji warto jednak najpierw dokładnie zastanowić się, czy nie posiadamy w swoich dotychczasowych zbiorach podobnego koloru. Nie potrzeba nam przecież dziesięciu podobnych odcieni czerwieni, szczególnie jeśli wykonujemy paznokcie jedynie sobie. Zdecydowanie lepiej szukać barw, których do tej pory nie używałyśmy bądź decydować się na rozwiązania takie jak np. lakier z efektem kociego oka. Dzięki temu zawsze będziemy wyróżniać się z tłumu wyjątkowym manicurem. Warto też dokładnie przemyśleć każdy zakup i podejść do niego z chłodną głową.

A co z ceną?

Trzydzieści złotych to średnia kwota, za jaką kupimy od Indigo lakiery. Cena ta dla niektórych z nas może okazać się dosyć wysoka. Warto jednak pamiętać, że kształtuje ją wiele czynników. Przede wszystkim są to spore sumy, jakie koncert musi przeznaczyć na testy dermatologiczne, wszelkie badania oraz niezbędne certyfikaty. Do tego dochodzą koszty produkcji, materiałów itp. Nic więc dziwnego, że ostatecznie widzimy taką właśnie cenę. Kwota ta powinna nas jednak przyciągać, a nie odstraszać. Dzięki niej wiemy przecież, że sięgamy po bezpieczny i sprawdzony produkt.