Na czym polega keratynowe prostowanie włosów? Cena, efekty, informacje

W wielu salonach fryzjerskich, oprócz strzyżenia czy koloryzacji, można wykonać również liczne zabiegi pielęgnacyjne. Mają one za zadanie poprawić kondycję naszych kosmyków oraz dodać im blasku. Wśród usług, które cieszą się największą popularnością są m.in. polerowanie włosów oraz keratynowe prostowanie włosów. Co prawda nie są to tanie zabiegi, jednak efekty, jakie po nich uzyskamy, z pewnością nas zadowolą. W tym artykule przedstawimy dokładnie, na czym polega keratynowe prostowanie włosów.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów, zwane czasem także brazylijskim prostowaniem włosów, to pielęgnacyjny zabieg fryzjerski. Jego głównym zadaniem jest wygładzenie oraz odżywienie kosmyków. Wszystko dzięki keratynie, która pod wpływem ciepła przedostaje się po rozchylonych łusek. Wiele kobiet myśli jednak, że po wykonaniu tej usługi włosy będą przez długi czas idealnie proste. Niestety taki efekt to jedynie skutek uboczny, który słabnie wraz z każdym myciem. Nie możemy więc oczekiwać, że struktura naszych kosmyków zmieni się na stałe. Regularne wykonywanie keratynowego prostowania włosów sprawi jednak, że z każdym kolejnym razem będą one proste przez nieco dłuższy okres czasu.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Efekty, jakie uzyskamy po wykonaniu keratynowej pielęgnacji, to zdecydowanie jedwabiście gładkie i błyszczące włosy. Dodatkowo będą wyglądały na mniej zniszczone oraz idealnie odżywione. Po nałożeniu preparatu na kosmykach powstaje także niewidoczna powłoczka, która chroni je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz warunków atmosferycznych. Przez pewien czas włosy będą także proste. Efekty utrzymują się na włosach przez ok. 3 miesiące, jednak warto pamiętać, że każdy kolejny zabieg nieco wydłuża to działanie.

Źródło: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,111997,23219401,keratynowe-prostowanie-wlosow-na-czym-polega-dla-kogo-ile.html

Dla kogo będzie to dobry zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów będzie dobre szczególnie wtedy, gdy zależy nam na silnym odżywieniu kosmyków oraz poprawieniu ich struktury. Najczęściej korzystają z niego osoby, których włosy bardzo mocno się puszą czy też elektryzują. Dodatkowo warto skorzystać z zabiegu w momencie, gdy kosmyki są:

 • zniszczone,
 • pozbawione blasku,
 • przesuszone,
 • trudne do wystylizowania,
 • wysokoporowate,
 • falowane bądź kręcone.

Mogłoby się wydawać, że zabieg przyniesie wspaniały rezultat na każdych włosach. Niestety fryzjerzy odradzają taką formę pielęgnacji, jeśli regularnie uczęszczamy na basen, rozjaśniamy włosy czy też zapominamy o ich prawidłowej codziennej pielęgnacji.

Keratynowe prostowanie włosów – etapy

Zabieg keratynowego prostowania włosów można podzielić na kilka etapów. Warto pamiętać, że upragnione rezultaty zauważymy jedynie wtedy, gdy będzie ono wykonane prawidłowo, z dbałością o każdy szczegół. Zabieg dzieli się na następujące kroki:

 1. Dokładnie oczyszczenie włosów z zabrudzeń oraz resztek produktów do stylizacji.
 2. Wysuszenie kosmyków.
 3. Nałożenie preparatu z keratyną na całą długość włosów, dokładnie pasmo po paśmie i pozostawienie go na ok. 30 min.
 4. Ponowne wysuszenie kosmyków przy pomocy suszarki z zimnym nawiewem.
 5. Precyzyjne wyprostowanie kosmyków. Etap ten jest bardzo czasochłonny, ponieważ poszczególne pasma nieraz należy „potraktować” prostownicą nagrzaną do 230 stopni nawet kilkukrotnie.
 6. Zakończenie zabiegu.

Mogłoby się wydawać, że keratynowe prostowanie włosów jest łatwe i szybkie. Niestety jednak należy uzbroić się w cierpliwość i sporą ilość czasu, ponieważ zabieg nieraz trwa nawet kilka godzin. Na ogół, w zależności od gęstości oraz długości pasm, musimy poświęcić na niego 2-4 h.

Źródło: https://www.gobli.pl/blog/keratynowe-prostowanie-wlosow-porownanie-produktow-473

Zalecenia na 48 h po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu fryzjer powinien przedstawić nam wskazówki dotyczące dalszej pielęgnacji naszych włosów. Najczęściej zaleca się, aby nie myć kosmyków przez minimum 48 godzin od wykonania keratynowej pielęgnacji oraz unikać przez ten sam czas ich wiązania czy spinania. Warto również pamiętać, że nie powinnyśmy nakładać na włosy żadnych kosmetyków, zarówno tych do pielęgnacji, jak i stylizacji. Zabronione jest w szczególności aplikowanie na nie preparatów zawierających w składzie alkohol. Pierwsze mycie po wykonaniu zabiegu najczęściej jest wliczone w cenę keratynowego prostowania włosów, dlatego możemy liczyć w tej kwestii na pomoc specjalisty.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu należy wiedzieć również, jak dbać o włosy, by efekt utrzymywał się najdłużej jak to możliwe. Przede wszystkim warto kupić odpowiedni szampon, przeznaczony dla kosmyków poddanych keratynowemu prostowaniu. W sklepach fryzjerskich dostaniemy taki kosmetyk za około 30-50 złotych. Równie dobrze spisze się jednak klasyczny naturalny szampon bez rozmaitych dodatków. Kupując go warto pamiętać, że nie powinien posiadać w swoim składzie soli, silikonów, SLS-ów i SLES-ów oraz alkoholu.

Odżywka czy maska do włosów powinna natomiast dostarczyć naszym włosom porcję białka oraz keratyny. Dzięki temu uzupełnimy jej ubytki i zachowamy na długi czas gładkie oraz lśniące włosy. Jeśli jest taka możliwość, lepiej zrezygnować z kosmetyków do stylizacji i zastąpić je naturalnymi odpowiednikami, takimi jak np. żel z siemienia lnianego.

Źródło: https://polki.pl/moda-i-uroda/fryzury,na-czym-polega-keratynowe-prostowanie-wlosow,10411673,artykul.html

Keratynowe prostowanie włosów – cena

Większość kobiet zastanawia się, ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów. Cena takiego zabiegu najczęściej zależy od długości kosmyków oraz lokalizacji, w jakiej znajduje się salon. W większych miastach tego typu usługi są niestety nieco droższe niż w mniejszych miejscowościach. Najczęściej jednak krótkie włosy poddamy zabiegowi za ok. 300-350 zł, a średnie za ok. 450 zł. Za keratynę na długie kosmyki zapłacimy natomiast nawet ponad 600 zł. Warto jednak na bieżąco śledzić oferty poszczególnych salonów, ponieważ nieraz zdarzają się atrakcyjne promocje. Gdy trafimy na taką okazję, zaoszczędzimy na zabiegu nawet 100-200 zł.

Czy zabieg można wykonać w domu?

Zabieg keratynowego prostowania włosów można wykonać w domu, jednak mimo wszystko zaleca się, by przeprowadził go wykwalifikowany specjalista. Samodzielnie możemy bowiem niechcący spalić kosmyki bądź uszkodzić ich strukturę. Jeśli jednak chcemy spróbować, warto wiedzieć, że wszystkie niezbędne kosmetyki kupimy w drogerii bądź sklepie fryzjerskim za około. 100-200 zł. Oprócz nich będzie nam potrzebna także prostownica nagrzewająca się do 230 stopni oraz suszarka z zimnym nawiewem. Nie możemy zapomnieć również o rękawiczkach ochronnych, klamerce do włosów, miseczce oraz pędzelku do nakładania keratyny. Najlepiej również, by ktoś pomógł nam podczas całego zabiegu.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg pielęgnacyjny początkowo najlepiej powtarzać co 3 miesiące. Po wykonaniu serii keratynowego prostowania włosów odstęp między każdym kolejnym razem może być nieco dłuższy. W zależności od rodzaju i kondycji kosmyków, powtarzanie będzie konieczne co 4-6 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że możemy także zdecydować się na jednorazową usługę. W takiej sytuacji keratyna zostanie całkowicie usunięta z naszych łusek po mniej więcej pół roku.