Nabłyszczacz do włosów – do czego służy?

Zaskakująco wiele kobiet zmaga się na co dzień z problemem nadmiernie matowych włosów pozbawionych blasku. W takiej sytuacji warto sięgnąć po produkt kosmetyczny zwany nabłyszczaczem. Niegdyś był on dostępny głównie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, natomiast obecnie kupimy go w prawie każdej drogerii stacjonarnej oraz internetowej.

Uniwersalność to podstawowa zaleta 

Nabłyszczacz występuje przeważnie w formie sprayu, lakieru, kremu, pasty bądź olejku. Idealnie nadaje się zarówno do wykańczania codziennego uczesania, jak i efektownej stylizacji fryzur na wieczorne wyjścia – np. do teatru czy na bal sylwestrowy. Ze względu na swoje właściwości polecany jest przede wszystkim kobietom posiadającym brązowe i czarne pasma, gdyż na ciemnym tle gwarantuje uzyskanie optymalnego rezultatu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystały z niego również blondynki i panie rudowłose, choć w tym przypadku połysk nie będzie zbyt wyrazisty. 

Omawianym preparatem można z powodzeniem pokrywać włosy proste, naturalnie kręcone, sztucznie falowane, a nawet upięte w standardową kitkę lub elegancki kok. Ich nabłyszczenie skutecznie zaakcentuje atrakcyjność wszelkich opasek, spinek i innych ozdób.

Nabłyszczacz do włosów znajdziesz na: https://hair-shop.pl/

Szereg korzyści pielęgnacyjnych 

Dobry nabłyszczacz zawiera liczne substancje aktywne (silikony, wyciągi roślinne, keratynę, minerały), które dogłębnie wnikają w strukturę włosów, dodając im pięknego połysku i przyjemnej miękkości, chroniąc przed wyblaknięciem oraz zwiększając poziom ogólnego nawilżenia. 

Jak by tego było mało, kosmetyk wykazuje silne działanie regenerujące, niweluje ryzyko szkodliwego wpływu czynników zewnętrznych na pasma (zwłaszcza wilgoci, promieniowania UV, mrozu, wysokiej temperatury), zapobiega uciążliwemu puszeniu kosmyków, ułatwia układanie fryzur i zauważalnie przedłuża trwałość nałożonej farby, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność środków finansowych (rzadsze wizyty w salonie). Dzięki specjalnym cząsteczkom proteinowym preparat dodatkowo zapewnia włosom zdrową kondycję, pozostawiając je wyjątkowo sprężyste i podatne na rozczesywanie.

Najważniejsze wskazówki dotyczące stosowania

Sposób aplikacji nabłyszczacza zależy w ogromnej mierze od jego rodzaju i konsystencji. Produkt w postaci sprayu wystarczy rozpylić z odległości około 25-30 centymetrów, zwracając uwagę na to, aby delikatna mgiełka aerozolu perfekcyjnie pokryła osuszone włosy na całej powierzchni. Następnie przez co najmniej dwie minuty trzeba się powstrzymać od dotykania pasm. Z kolei w przypadku kremów, past i olejków najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie odrobiny preparatu na palce, roztarcie go w dłoniach i umiejętne rozprowadzenie po poszczególnych kosmykach – z góry na dół w celu efektywnego domknięcia łusek. 

Należy koniecznie zachować zdrowy rozsądek, ponieważ nadmiar specyfiku może doprowadzić do przetłuszczenia fryzury, a w konsekwencji nieestetycznego wyglądu. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie nabłyszczacza, to automatycznie zrezygnujmy z odżywki bez spłukiwania, lakieru i innych środków stylizacyjnych.