Najlepsze miejsca na jesienny wyjazd na weekend

Jesień to jedna z najbardziej malowniczych pór roku. Piękne kolorowe liście na drzewach, nieco przytłumione, lecz nadal intensywne słońce oraz umiarkowana temperatura zachęcają do szybkich weekendowych wyjazdów. Zarówno w Polsce, jak i za granicą, znajdziemy kilka ciekawych lokalizacji, które nadadzą się idealnie na jesienną wycieczkę z rodziną czy znajomymi. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? Sprawdź.

Jesienny wyjazd na weekend – malownicze polskie tereny

1. Nadmorskie klimaty

Chyba każdy z nas był chociaż raz w życiu nad polskim morzem. Najczęściej wybieramy się tam latem, podczas ciepłych i słonecznych wakacji. Jesienią odkrywa się jednak całkiem inne oblicze nadmorskich terenów. Bardzo mała liczba turystów sprawia, że możemy cieszyć się ciszą i spokojem. Dodatkowo nie ma konieczności stania w długich kolejkach po bilet do muzeum czy na molo. Jesienią często zdarzają się na morzu sztormy o różnej sile. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest więc oglądanie wzburzonej wody, która zalewa niemalże całą plażę. Dla tak zapierającego dech w piersiach widoku naprawdę warto wybrać się jesienią nad polskie morze. Jedne z najbardziej malowniczych miejsc na Pomorzu to:

Skórzany plecak – czy warto go wybrać? Sprawdź jakie ma zalety i na jakie okazje będzie najlepszy!

2. Urokliwy Beskid Sądecki

Jesień w górach ma swój niepowtarzalny i magiczny urok. Najczęściej we wrześniu, październiku czy listopadzie udajemy się do Zakopanego. Warte polecenia są jednak okolice Beskidu Sądeckiego. W regionie tym znajduje się wiele malowniczych miejscowości oraz uzdrowisk. Obszar ten polecany jest szczególnie osobom, które chcą zasmakować znanych na całą Polskę wód mineralnych. Będąc w Beskidzie Sądeckim trzeba koniecznie zobaczyć miejsca takie jak:

3. Jura Krakowsko-Częstochowska

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska to bardzo urokliwe miejsce, polecane na jesienne weekendowe wypady. Znajdują się tutaj liczne ruiny zamków, które budowane były niegdyś po to, by chronić granice Królestwa Polskiego przed napadami z Górnego Śląska. Okolice te z pewnością spodobają się osobom, które uwielbiają piesze bądź rowerowe wycieczki. Oprócz zamków, znajduje się tutaj również wiele jaskiń, które zachwycają każdego, kto zdecyduje się do nich wejść. Będąc w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można zobaczyć m.in.:

Jesienny wyjazd na weekend – zagraniczne okazje

Planując krótką podróż jesienią, możemy wybrać się również poza granice naszego kraju. Często bowiem loty oraz zakwaterowanie na przełomie października i listopada są bardzo tanie. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i szukać najlepszych ofert w Internecie czy biurach podróży. Wśród najczęściej wybieranych miejsc na szybki weekendowy wyjazd za granice są m.in.:

Najważniejsze jest jednak to, by przed podróżą dokładnie zaplanować wszystkie atrakcje oraz miejsca, które chcemy odwiedzić. W końcu udając się gdzieś na dwa lub trzy dni, nie mamy zbyt wiele czasu, dlatego warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.