Najlepsze playlisty na Spotify – musisz je poznać!

Muzyka towarzyszy nam najczęściej niemalże przez cały dzień. Jadąc samochodem, słuchamy popularnych stacji radiowych, będąc w galerii handlowej, słyszymy natomiast charakterystyczne sklepowe melodie. Relaksując się po ciężkim dniu, również przeważnie włączamy jakieś piosenki. Wybór odpowiedniej listy przebojów jest jednak bardzo trudny. Właśnie dlatego przygotowaliśmy zestawienie, w którym przedstawimy najciekawsze playlisty na Spotify.

Top 5 – najlepsze playlisty na Spotify

1. Najlepsza playlista na świecie!

Na początek zacznijmy od czegoś, co ucieszy fanów hitowych brzmień z lat 80. i 90. zeszłego wieku. Lista o nazwie „Najlepsza playlista na świecie!” autorstwa Bartosza Wiśniewskiego to ponad 1100 utworów popularnych wykonawców. Znajdziemy na niej piosenki zespołów, takich jak Queen, Toto czy A-ha. Nie brakuje w niej również singli Michaela Jacksona oraz Bonnie Tyler. Oprócz klasycznych wykonań, posłuchamy także odświeżonych wersji, które z pewnością przypadną do gustu osobom w każdym wieku.

2. Best of: Justin Bieber

Na Spotify znajdziemy również playlisty tworzone przez gwiazdy i znane osobistości. Jedną z najpopularniejszych w sieci jest składanka „Best of: Justin Bieber” autorstwa idola wielu nastolatek. Oprócz jego własnych samodzielnie nagranych piosenek, znajdziemy w niej również wykonania z innymi artystami, takimi jak np. Ed Sheeran. Piosenkarz często dorzuca do playlisty także single koleżanek i kolegów z branży. Na składance Justina Biebera gości m.in. Carly Rae Jepsen czy Ellie Goulding.

3. Polska Viral 50

Najczęściej udostępniane w Polsce utwory znajdziemy natomiast na playliście „Polska Viral 50”. Składanka ta to połączenie zarówno krajowych, jak i zagranicznych brzmień. Stanowi ona również całkowitą mieszankę gatunków, dlatego spodoba się szczególnie osobom, które nie lubią ograniczać się do jednego rodzaju muzyki. Włączając ją, posłuchamy polskiego rapera Żabsona, zagranicznej idolki nastolatek Seleny Gomez czy wzrastających gwiazd, których obecnie słucha niemalże każdy.

4. Święta cały rok

Początek grudnia to najwyższy czas na to, by zacząć przygotowania do świąt i powoli wprowadzać zimową atmosferę do swojego mieszkania. Najlepiej zacząć oczywiście od odpowiedniej playlisty. Klasyczne piosenki puszczane każdego roku nudzą się jednak już po pierwszym odsłuchaniu. Nieco inne bożonarodzeniowe brzmienia usłyszymy na liście „Gwiazdy na święta”. Włączając ją, posłuchamy coverów znanych i lubianych utworów, kolędy oraz teksty napisane przez polskich wykonawców. Z naszych głośników rozniesie się głos m.in. Margaret, Rafała Brzozowskiego czy Antka Smykiewicza.

5. The Oscars, Best Original Song

Ciekawą propozycją jest również playlista „The Oscars, Best Original Song”. Znajdziemy na niej ścieżki dźwiękowe pochodzące z filmowych hitów nagrodzonych Oskarami w latach 1934-2011. Dzięki tak dużemu zakresowi dat, jesteśmy w stanie posłuchać zarówno stosunkowo młodych wykonań, jak i tych zdecydowanie starszych. Na liście widnieją piosenki m.in. Eminema czy Whitney Huston.