Najmodniejsze plecaki dla dziewczynek w wieku szkolnym. Poznaj trendy

Każda dziewczynka chodząca do szkoły chce prezentować się jak najlepiej, dlatego tak dużą uwagę przykłada do tego, co ma na sobie. Plecak, który nosi na zajęcia, nie może więc psuć całości stylizacji, a powinien być jej idealnym dopełnieniem. Jakie są obecnie najmodniejsze plecaki dla dziewczynek w wieku szkolnym? Przedstawiamy najpopularniejsze trendy!

Plecak z Krainy Lodu i innych bajek – dla pierwszoklasistki

Najmłodsze królewny uwielbiają postaci z bajek, a szczególnie te, które opowiadają o przygodach księżniczek i ich przyjaciół. Jedną z takich opowieści jest Kraina Lodu, a na plecaczkach można znaleźć wizerunki Elsy i jej siostry Anny – mogą być one wykonane zarówno jako klasyczny nadruk, ale także wypukły, trójwymiarowy. Równie często dziewczynki wybierają ikoniczny już wizerunek lalki Barbie. Możemy je także spotkać z myszką Minnie i Miki lub uroczymi kotkami i pieskami.

Jakie plecaki szkolne dla dziewczyn do 3. klasy?

Trzecia klasa szkoły podstawowej to już bardzo poważny wiek! Dziewczynki rezygnują z uroczych malutkich kotków, jednak nadal pozostają wierne filmowym postaciom. Z tym że nie zawsze są to motywy Krainy Lodu czy Barbie, czyli bajek animowanych, a raczej wizerunki rzeczywistych dziewczynek. W tym przypadku najczęściej wybór pada na Violettę, tytułową bohaterkę serialu o niezwykłej śpiewaczce, a także Lunę z serialu Soy Luna, której pasją jest jazda na wrotkach.

Paso czy plecak Coolpack? Szary czy kolorowy? Co dla starszej uczennicy?

Najpopularniejsze firmy prześcigają się w tworzeniu najbardziej ekstrawaganckich i szalonych modeli. Produkują jednak również takie, które cechują się stonowaną kolorystyką. Którą markę wybrać? Kupując plecak renomowanej firmy mamy pewność, że jest on wykonany z solidnych materiałów i będzie odpowiedni dla kręgosłupa naszej pociech, dlatego nie można jednoznacznie wskazać, kto robi je lepsze od konkurencji. Warto, aby dziewczynka sama wybrała taki, który jej się podoba najbardziej i odzwierciedli jej osobowość. Może być w stonowanym kolorze: szarym, szarym lub brązowym, ale także z szalonym, kolorowym wzorem: z kwiatami, flamingami, ananasami czy ciasteczkami makaronikami.

Dlaczego plecaki Coolpack to świetny wybór dla dziecka? Największe zalety, najpopularniejsze modele – poznaj je wszystkie!

Plecaki vintage dla licealistek

A co dla dziewczyn, które rozpoczęły edukację w szkole średniej? Na zajęciach nie potrzebują już kredek, farbek, bloków, książki noszą na zmianę z koleżankami z ławki, a do tego często używają jednego zeszytu do kilku przedmiotów. Mogą pozwolić więc sobie na znacznie mniejsze plecaki. Ich układ kostno-stawowy również nie rozwija się już w tak dynamicznym tempie, więc części z nich rodzice pozwalają kupić plecak bez specjalnego usztywnienia. Najczęściej wybór pada na plecaki vintage, które nawiązują do trendów minionych dziesięcioleci. Często wykonane są ze skóry bądź ekoskóry i prezentują się również doskonale jako torebka. Dla dziewcząt, które chcą mieć usztywnione plecy, także bez problemu odnajdziemy odpowiedni plecak.