Nanoplastia włosów – co to jest? Efekty, cena, porady

Coraz większa liczba kobiet decyduje się na rozmaite zabiegi fryzjerskie, które mają za zadanie poprawić kondycję naszych kosmyków. Obecnie do najpopularniejszych usług należą polerowanie włosów oraz keratynowe prostowanie włosów. Od pewnego czasu w cennikach salonów znajdziemy jednak nowy innowacyjny zabieg. Jest nim nanoplastia włosów, czyli długotrwałe prostowanie pasm. W tym artykule podpowiemy, co to takiego oraz jakich efektów możemy spodziewać się po wykonaniu takiej usługi. Sprawdź!

Nanoplastia włosów – co to takiego?

Nanoplastia włosów to zabieg, który pojawił się w ofercie wielu salonów w zeszłym roku. W bardzo szybkim tempie zyskuje coraz to większą popularność. Jego główne zadania to:

  • wzmocnienie kosmyków,
  • dodanie blasku włosom,
  • wygładzenie pasm.

Warto jednak podkreślić, że na usługę decydują się głównie kobiety, które pragną mieć piękne i idealnie proste włosy. Takiego efektu możemy bowiem spodziewać się po wykonaniu zabiegu. Jest więc to wspaniała alternatywa dla keratynowego prostowania pasm. Efekt nanoplastii utrzymuje się znacznie dłużej i nie jest jedynie jednym ze „skutków ubocznych”.

Źródło: https://www.facebook.com/GHDeveryday/

Nanoplastia włosów – dla kogo?

Nanoplastia włosów jest zabiegiem, na który może zdecydować się każda kobieta. Wtłaczane w kosmyki preparaty poradzą sobie bowiem z wszystkimi rodzajami pasm. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wyprostować z ich pomocą fale, loki czy nawet „afro”. Włosy będą dodatkowo idealnie nawilżone oraz zregenerowane. Warto poddać się również zabiegowi, jeśli ciężko jest nam ujarzmić nasze niesforne kosmyki.

Nanoplastia włosów – krok po kroku

Przed udaniem się do fryzjera warto wiedzieć, jak wygląda zabieg nanoplastii włosów. Przede wszystkim należy pamiętać, by przed usługą dokładnie umyć kosmyki. Nie wolno jednak nakładać na nie odżywek bądź innych oblepiających końcówki preparatów. Odpowiednio przygotowane pasma pokrywane są najpierw przez fryzjera specjalnym kosmetykiem, zawierającym kwas glioksalowy, octowy oraz cysteinę. Na głowę nakładany jest następnie specjalny czepek.

Po około godzinie, z włosów należy dokładnie zmyć nałożony wcześniej preparat. Kolejnym etapem jest wysuszenie kosmyków. Gdy pasma są już idealnie suche, fryzjer przystąpi do ich prostowania przy użyciu specjalnego urządzenia. Włosy muszą być jednak wcześniej podzielone na bardzo małe części. Każde pasemko należy wygładzić prostownicą ok. 5 do 15 razy. Wszystko zależy jednak od kondycji kosmyków oraz ich struktury. Ostatni etap to powtórne umycie włosów delikatnym szamponem pozbawionym SLSów oraz silikonów. Cały zabieg trwa ok. 3-6 godzin. Jest bezpieczny dla naszych pasm, a efekty widoczne są od razu.

Źródło: https://mobilny-fryzjer.waw.pl/blog/zabiegi-lecznicze/nanoplastia-innowacyjny-zabieg-prostujacy-wlosy/

Nanoplastia włosów – cena

Nanoplastia to zabieg, który można wykonać jedynie w profesjonalnym salonie fryzjerskim, pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Nie da się ukryć, że kwota jaką musimy zapłacić za taką usługę jest naprawdę wysoka. Cena zależna jest od długości włosów oraz intensywności loków. Należy jednak liczyć się z jednorazowym wydatkiem rzędu 350-1000 złotych. Efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.

Nanoplastia włosów – zalecenia po zabiegu

W odróżnieniu do keratynowego prostowania włosów, po wykonaniu nanoplastii nie trzeba bardzo restrykcyjnie trzymać się zaleceń, dzięki którym podtrzymamy efekt końcowy. Pasma można wiązać, spinać a nawet moczyć już tego samego dnia. Udając się na basen, nie musimy zakładać czepka. Koloryzacji możemy natomiast poddać się już po ok. tygodniu od wykonania zabiegu. Warto jednak pamiętać, że po nanoplastii nasze włosy mogą stać się delikatnie jaśniejsze. W niektórych przypadkach zaczną się także mocniej przetłuszczać, dlatego konieczne będzie ich częstsze mycie.