Nie tylko do siedzenia, czyli dodatkowe udogodnienia w zestawach wypoczynkowych

Narożniki czy sofy wypoczynkowe to elementy wyposażenia, bez których nie może obejść się żaden salon. To w końcu te meble służą nam do relaksu oraz wypoczynku po ciężkim dniu. Nowoczesne modele mogą zaoferować nam jednak zdecydowanie więcej, niż się nam wydaje. Producenci prześcigają się w znajdowaniu nowych rozwiązań, które mają sprawiać, że zestaw wypoczynkowy stanie się czymś więcej niż tylko miejscem do siedzenia. Co zatem mogą zaoferować nam nowoczesne sofy dwuosobowe i nie tylko? Sprawdź!

Zestaw wypoczynkowy z funkcją spania

Jednym z największych udogodnień zestawów wypoczynkowych jest oczywiście funkcja spania. Dzięki temu nowoczesne małe sofy rozkładane mogą każdej nocy przemieniać się w wygodne łóżko, na którym komfortowo wypoczną dwie osoby dorosłe. Jest to bardzo duży plus. W końcu większość z nas mieszka w niewielkich lokalach, w których to ciężko znaleźć miejsce na osobną sypialnię. Aby jednak leżanka była wygodna, warto postawić na wysokiej jakości sprężyny oraz piankę tapicerską. Tym samym w niektórych modelach możemy czuć się niemalże tak samo, jak na materacu w wersji premium. 

Sofy wypoczynkowe – pojemnik na pościel i dodatkowe skrytki

Skoro najczęściej sofy wypoczynkowe i narożniki cechuje się funkcją spania, warto również wspomnieć o pojemniku na pościel. To niezwykle ważny element każdego mebla tapicerowanego. Z jego pomocą nie musimy martwić się tym, gdzie przechowywać kołdry oraz poduszki. Niektórzy producenci, tacy jak Puszman, idą jednak jeszcze o krok dalej. Skoro niejeden zestaw wypoczynkowy posiada miejsce na pościel, istnieje także szansa na montaż dodatkowych schowków. Tym samym nowoczesne modele cechują się niekiedy drugim mniejszym pojemnikiem lub też specjalnym schowkiem, w którym można umieścić chociażby gazety czy inne przydatne podczas relaksu akcesoria. 

Zestaw wypoczynkowy z regulowanymi zagłówkami

Osoby, którym zależy na niebywałym komforcie, z pewnością ucieszą się z faktu, iż w niektórych modelach zestawów wypoczynkowych umieszczane są także regulowane zagłówki. Dzięki nim każda osoba siedząca może dopasować położenie oparcia do swoich preferencji. Dodatkowo możemy regulować tym, czy siedzimy, leżymy, czy też przyjmujemy postawę półleżącą. Relaks wbije się tym samym na zdecydowanie wyższy poziom. 

Ruchome podłokietniki

Skoro w zestawach wypoczynkowych można zamontować regulowane zagłówki, nic nie stoi na przeszkodzie, by tak samo zadziałać z podłokietnikami. Tym samym będziemy mogli komfortowo oprzeć swoje ręce, ale nie tylko. Odpowiednie ułożenie boku sprawi, że szybka popołudniowa drzemka stanie się o niebo lepsza. Wystarczy tylko skierować podłokietnik, tak aby stworzył dla nas swego rodzaju poduszkę. Osoby, które cenią sobie nowatorskie rozwiązania oraz wysoki komfort, nie mogą zatem zapomnieć o takim elemencie, wybierając zestaw wypoczynkowy.

Półeczki i nadstawki

Nowoczesny i designerski zestaw wypoczynkowy wielokrotnie cechuje się także czymś, co nie wpływa bezpośrednio na komfort naszego relaksu. Mowa tutaj oczywiście o wszelkiego rodzaju półeczkach czy nadstawkach. Te sprawiają, że nasz mebel tapicerowany staje się wręcz rozwiązaniem wielofunkcyjnym. Możemy bowiem poukładać na półkach chociażby pilota do telewizora czy inne akcesoria, które zawsze chcemy mieć pod ręką. Nadstawki ułatwią natomiast np. korzystanie z urządzeń elektrycznych podczas codziennego wypoczynku. Wystarczy położyć na nich laptopa i gotowe! Tak samo dobrze nadstawka sprawdzi się jako zamiennik stolika kawowego, na którym będziemy trzymać swój ulubiony napój czy przekąski. 

Zestaw wypoczynkowy z dodatkowymi pufami

Na koniec zostawiliśmy coś wyjątkowego – dodatkowe pufy, których wcale nie trzeba dokupować posiadając zestaw wypoczynkowy. Jak to możliwe? W niektórych modelach znajdziemy je pod podłokietnikiem. Dzięki temu oszczędzamy sporą ilość miejsca w naszym mieszkaniu. W razie wizyty gości czy niezapowiedzianych odwiedzin rodziny, mamy natomiast małe siedziska, na których będą mogli swobodnie odpocząć. Cudowne rozwiązanie, prawda?