Organizery do plecaka i torebki – jak zrobić i gdzie kupić?

Plecaki do szkoły oraz torebki powinny być wyposażone w organizery. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią organizację i porządek. Plecaki na kółkach także mogą wymagać umieszczenia w nich dodatkowych miejsc do przechowywania. Elegancki organizer do torebki będzie nie tylko świetnym gadżetem, ale również dodatkowym elementem uzupełniającym design całości. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym zdradzimy, jakie są podstawowe cechy organizerów, jak uszyć organizer do torebki i plecaka CoolPack lub innego oraz gdzie go kupić. 

Organizery do plecaka i torebki – kiedy warto je mieć?

  • Dobrze poukładane akcesoria umożliwiają lepszą organizację. Jest to bardzo przydatna opcja dla osób żyjących w ciągłym biegu, by w łatwy sposób zlokalizować schowane w przedmioty. Równie dobrym rozwiązaniem będzie również dla osób dojeżdżających z pracą do klienta np. kosmetyczek. Organizer pozwoli uporządkować przenoszone od domu do domu kosmetyki i tym samym w dużym stopniu ułatwi wykonywaną pracę. 
  • Organizer umożliwia bardzo łatwe przenoszenie przedmiotów z torebki do plecaka bądź z jednej torby do drugiej. Dzięki temu nie musisz przekładać pojedynczo poszczególnych akcesoriów i możesz być pewien, że wszystkie niezbędne rzeczy trafiły do torebki. Takie rozwiązanie gwarantuje, że już nigdy nie zapomnimy przełożyć portfela i nie spotka nas niemiła niespodzianka przy kasie w sklepie. 
  • Znasz tę obawę, gdy mimo torebki z zamkiem boimy się kradzieży na mieście? Przecież jest tyle sztuczek, które złodzieje potrafią wykonać, żeby wydobyć rzeczy z naszej torebki. Organizer stanowi drugie zabezpieczenie przed złodziejami. Umożliwia nam dokładne schowanie najcenniejszych przedmiotów oraz ich zasunięcie na dodatkowy zamek. 
  • Nie można również pominąć faktu, że organizer będzie po prostu świetnym uzupełnieniem dla torebki lub plecaka. Na rynku istnieje wiele wersji kolorystycznych i wzorów. Nadadzą one charakterystyczny akcent w środku torby, a w przypadku torebek bez zamków, wzmocnią ich efekt wizualny na zewnątrz. Dzięki wymiennym organizerom możecie odświeżyć wygląd torebki i plecaka. 
Organizery do plecaka

Praktyczny organizer do torebki i plecaka – jaki powinien być?

  • Dobierając organizer idealny musisz zacząć od sprawdzenia wymiarów. Przede wszystkim musi być on dopasowany do wnętrza torby lub plecaka. Za mały organizer ograniczy przestrzeń, którą mamy do wykorzystania. Będzie on niepraktyczny, gdy będziesz potrzebować przenieść większą ilość przedmiotów. 
  • Zwróć również uwagę na to z jakiego materiału jest wykonany organizer. Z racji tego, że będziesz używać go na co dzień musi być on odporny na tarcia. Słabej jakości i niemiłe w dotyku tkaniny będą po prostu nieprzyjemne w użytku. Organizer powinien być także dobrze wykonany. Nie wchodzą w grę zacinające się zamki czy prujące się szwy. Taki organizer zamiast ułatwiać korzystanie z plecaka będzie je utrudniać.
  • Praktyczny organizer do torebki powinien zawierać wystarczającą ilość przegródek, które będą spełniały nasze indywidualne preferencje. Jeśli w torbie czy plecaku nie przenosisz dużo przedmiotów, nie ma potrzeby, by był on bardzo rozbudowany. Sprawdź również jakiej wielkości są kieszonki w organizerze. Ważne jest, żeby ich wielkość była dostosowana do przedmiotów, które przenosisz. 

Organizer do torebki – wykrój dla początkujących

Początkującej osobie najłatwiej będzie skorzystać z gotowych wzorów. Wykroje do standardowych rozmiarów torebek są dostępne w internecie. Po znalezieniu odpowiedniego wykroju wystarczy zaopatrzyć się w arkusz do wykrojów odpowiadający przypisanemu oznaczeniu, a na nim nanieść odpowiednie elementy. 

Po połączeniu linii, na arkusz z podziałką nakładamy kalkę i odrysowujemy poszczególne fragmenty organizera. Pamiętaj, żeby kalka była dobrze dopasowana do arkusza, nie może się ona ruszać, a wszystkie linie powinny być odrysowane precyzyjnie. Na samym końcu powinniśmy dodać zapasy na szwy. Można to zrobić od razu na kalce lub bezpośrednio na materiale. 

Uwaga! Zamiast arkusza możesz również użyć specjalnej linijki do patchworku, którą możesz odrysowywać wymiary bezpośrednio na materiale.

organizer do torebki

Jak uszyć organizer do torebki lub plecaka?

Krok 1: Po nałożeniu wykroju na materiał dokładnie go wytnij. Nie zapominaj o uwzględnieniu zapasów na szwy. Dobierz odpowiednie nożyczki. Zazwyczaj wystarczą nożyczki do materiału, lecz do grubszych materiałów polecamy sięgnąć po specjalistyczne nożyczki kute. 

Krok 2: Zacznij od uszycia kieszonek. Zaprasuj górną krawędź kieszonki, a następnie włóż do niej gumkę. Na początku wykonaj mocowanie nie naciągając gumki. Następnie naciągnij ją i szyj ściegiem prostym aż do końca, by ponownie wykonać mocowanie przy krawędzi. W ten sposób wykonasz marszczone kieszonki. 

Krok 3: Następnie układamy kieszonki w odpowiednim miejscu na materiale tworzącym formę organizera. Jeśli zakładka jest na całą szerokość ścianki, możesz ją przeszyć na środku, by stworzyć dodatkowe przegródki. Na środku i dole materiału możesz wykonać zakładki. Na samym końcu przeszyj boki i dół kieszonek. 

Krok 4: Po wykonaniu kieszonek na zewnętrznych i wewnętrznych ściankach, czas na połączenie całości. Łączenie wykonaj do 1 cm od krawędzi tkaniny. W ten sposób wykonasz organizer do torebki. Jak uszyć uszy? Wykonaj odpowiedni kształt i przyszyj je przed krokiem 4.

Uwaga! Przegródki w organizerze możesz również umieścić na rzepach. W tym celu przyszyj rzepy do materiału przed połączeniem całości i dodaj je po zszyciu ramy. 

Jak uszyć organizer do torebki Obag?

Najczęściej spotykane organizery do torebek O Bag są to worki. W środku mają zewnętrzne i wewnętrzne kieszonki. Samodzielnie można również dorobić do nich przegródkę. Jak wykonać taki organizer do torebki diy? Najprostszym sposobem będzie uszycie owalnego worka. Do jego wykonania wystarczą wykroje spodu, boków oraz góry. Górny wykrój powinien być przecięty na pół, by umożliwić wszycie zamka. W internecie można znaleźć wiele tutoriali, jak dokładnie wykonać taki worek. 

organizer do torebki
źródło: https://metryicentymetry.pl/pl/n/Organizer-do-torby/12

Łatwiejsza opcja – organizer składany DIY

Możesz również przygotować organizer składany. Będzie wyglądał on jak zamknięta książka. Do tego potrzebujesz dwóch kawałków miękkiego materiału nie większych niż dwukrotność długości i głębokości torebki. Taki organizer po złożeniu będzie obejmować całą długość i głębokość twojej torebki. Na jego powierzchni zakładki możesz dopasować według upodobań. Pamiętaj, że po zgięciu będą one się stykać i zachodzić na siebie. Organizer składany jest  jednak rzadziej wybieranym rozwiązaniem z racji tego, że nie zajmuje całej szerokości torebki. Nie jesteśmy w stanie jej idealnie dopasować do całej objętości torebki. 

Gdzie kupić organizer do torebki, jeśli nie chcemy go szyć samodzielnie?

Samodzielne wykonanie organizera wymaga cierpliwości i zapału. Co w przypadku, gdy nie chcesz sama uszyć organizer do torebki. Gdzie kupić odpowiedni i czym się kierować? Odpowiadamy!

Ikea – organizer do torebki

Chyba nie zdziwi Cię, że organizery znajdziemy również w tym sklepie. Ikea słynie z funkcjonalnych organizerów do szaf, dlatego możesz również liczyć na profesjonalne podejście do organizerów torebek i plecaków. Sklep podkreśla, że liczy się dla nich to co w środku i dlatego zwracają dużą uwagę na organizację. W asortymencie znajdziesz m.in. wkłady filcowe z podręcznymi uchwytami do ich przenoszenia. W środku posiadają dwie przegródki oraz kieszonki. Jedna z nich jest zasuwana na zamek. 

Oryginalne organizery do torebki O Bag

Torby O Bag są bardzo prostymi modelami torebek. Z tego względu nie posiadają przegródek, a niektóre modele zamka. W przypadku, gdy nie lubisz chaosu w torebce z ratunkiem przychodzi odpowiedni organizer. Producent sam wychodzi z inicjatywą dokupienia oryginalnego organizera w sklepie O Bag. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą szukać innych alternatyw. W dodatku produkty te pozwalają zachować spójny design torebki.

Organizer do torebki – Allegro

Na tej platformie możesz znaleźć ogromny przekrój organizerów. Jedne z nich będą z wyższej, inne z niższej półki cenowej. Dodatkowo jest to marketplace, na którym znajdziesz produkty od wielu dostawców. Dzięki temu możesz znaleźć organizery w różnych stylach i dopasować je do swojej torebki oraz upodobań. 

Organizer do torebki – opinie 

Decydując się na zakup organizera przez internet polecamy zwracać szczególną uwagę na opinie. W szczególności jest to ważne na allegro, gdzie nie ma możliwości sprawdzenia przedmiotu w sklepie przed zakupem, tak jak można to zrobić np. w sklepach stacjonarnych O Bag czy Ikea. W opiniach kieruj się opisem produktu. Sprawdzaj, co użytkownicy piszą o wykonaniu, jakości materiału i ogólnych wrażeniach. Dobre sprawdzenie przedmiotu przed zakupem oszczędzi Ci rozczarowań. 

organizer do bagażu

W tym artykule wytłumaczyliśmy jak zrobić organizer do torebki, podpowiedzieliśmy, gdzie można go kupić oraz wskazaliśmy najważniejsze funkcje organizerów do torebek i plecaków. Są one bardzo przydatnym narzędziem. Pomagają uporządkować rzeczy, które mamy codziennie przy sobie, a w razie potrzeby maksymalnie ułatwiają ich przeniesienie. Organizer będzie przydatny dla osób lubiących porządek, ale również dla tych, którzy nigdy go nie umieją utrzymać. W skrócie jest to świetne rozwiązanie dla każdego i elegancki dodatek do torebki i plecaka.