Oryginalne stylizacje – 5 trików, dzięki którym wyróżnisz się strojem

Zdarzyło Ci się kiedyś, że minęłaś na ulicy inną kobietę ubraną w jedną, dwie lub nawet trzy części stroju takie jak Ty? Rosnąca popularność sieciówek i dominacja fast fashion na rynku modowym zdecydowanie nie zmniejsza szans na taką sytuację, a wręcz przeciwnie – coraz łatwiej jest dzisiaj spotkać kogoś w bardzo podobnej stylizacji niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Dlatego coraz więcej kobiet zadaje sobie pytanie: „jak się wyróżnić z tłumu?”. W tworzeniu oryginalnych stylizacji pomoże poznanie sprawdzonych trików, które usprawnią proces metamorfozy garderoby. Czytaj dalej, aby poznać te praktyczne wskazówki!

Twórz odzież i dodatki samodzielnie

Pierwszym sposobem na komponowanie niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju stylizacji jest samodzielne tworzenie odzieży i dodatków. Pomoże w tym dobrze zaopatrzony sklep z materiałami do szycia, maszyna do szycia, kreatywny umysł i chęć doskonalenia swojego warsztatu. To jedyny pewny sposób na to, żeby noszone przez Ciebie ubrania były w pełni oryginalne.

Samodzielne szycie ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Będziesz mogła stworzyć idealną odzież, która będzie nie tylko oryginalna, ale także będzie doskonałą odpowiedzią na Twoje potrzeby i wymagania. Pewnie nie raz byłaś w sytuacji, gdy wypatrzona w sklepie bluzka była wykonana z poliestru, kiedy Ty nosisz wyłącznie naturalne materiały, albo spodnie prezentowały się przepięknie na wieszaku, ale żaden rozmiar nie pasował na Ciebie w 100%.

We własnych projektach możesz wykorzystać swoje ulubione materiały, np. delikatny muślin bawełniany, wiskozę czy len i tworzyć takie ubrania, w których będziesz czuć się w pełni komfortowo. Zadanie to ułatwią Ci gotowe wykroje, które możesz wykorzystać w interesującymi i wyróżniającymi się tkaninami. Brzmi idealnie, prawda?

Powiedz NIE sieciówkom

Kolejna zasada pozwoli Ci odkryć alternatywy, czyli zupełnie nowe sposoby zakupów, ale na nich skupię się w kolejnych punktach. Nadrzędną wytyczną, którą warto się kierować, jest zaprzestanie robienia zakupów ubraniowych w sieciówkach. Nie jest to łatwe – sama dobrze o tym wiem. Ale zdecydowanie warto! Możesz potraktować to jak każde inne postanowienie, np. wprowadzić je na określony czas i po jego upływie zastanowić się, czy widzisz pozytywy takiej decyzji i chcesz ją kontynuować.

Robienie zakupów w sieciówkach jest najprostszą receptą na wtopienie się w tłum i stłamszenie własnej oryginalności. Czasami warto z nich zrezygnować, aby zrozumieć, ile frajdy może dać samodzielne tworzenie ubrań lub wybieranie tych z drugiej ręki.

Poza oryginalnością powiedzenie NIE sieciówkom ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Jest nią ekologiczny aspekt tej decyzji. Kupowanie nowych rzeczy to przykładanie ręki to konsumpcjonizmu i realnie – produkowanie nowych śmieci. A tego zdecydowanie chcemy unikać. Odpowiedzią na to, jest kolejna rada, czyli…

Rób zakupy w lumpeksach

Kupowanie ubrań z drugiej ręki to doskonały sposób na to, aby posiadać ubrania nie tylko z najnowszych kolekcji. Odzież i dodatki w stylu vintage są zawsze w modzie, a te z sprzed kilku sezonów pozwolą Ci uzyskać niepowtarzalny wygląd stroju.

Nie masz w swojej okolicy fajnych second handów? Świetną alternatywą są lumpeksy online lub korzystanie z aplikacji do sprzedaży (np. OLX czy Vinted). W ten sposób unikniesz zakupów w sieciówkach i będziesz nie tylko wyglądać oryginalnie, ale i zaoszczędzisz!

Przerabiaj i baw się DIY

Kto powiedział, że musisz nosić ubrania dokładnie w takiej formie, jak je kupiłaś? Świetnym pomysłem, który pomoże Ci stworzyć oryginalne stylizacje, jest przerabianie i dodawanie zupełnie nowego charakteru posiadanym ubraniom. Koszulka z zupełnie nowym dekoltem, ale może spodnie z bajkowymi naszywkami? Ogranicza Cię tylko Twoja własna kreatywność!

Jeśli nie masz pomysłu, przejrzyj filmy na Youtube, blogi i odpowiednie hashtagi na Instagramie, aby znaleźć tutoriale przedstawiające krok po kroku sposoby na przerobienie ubrań i dodatków. To idealny sposób na zainspirowanie się i postawienie swoich pierwszych kroków w DIY.

Postaw na kolor – stwórz własne zasady!

Minimalizm jest popularny i na ulicach często można spotkać osoby, których strój jest utrzymany w klasycznym i dość skromnym stylu. Takie stylizacje niewątpliwie mają swój urok, jednak swoją subtelnością sprawiają one, że zazwyczaj ciężko się z ich pomocą wyróżnić. Dlatego warto wybierać ciekawe ubrania i dodatki i… nic bać się koloru!

Stwórz stylizacje nie tylko patrząc na to, aby ich poszczególne części były oryginalne, ale także zwracając uwagę, jak prezentuje się cały strój. Czasem cała tajemnica tkwi w odpowiednim połączeniu kilku różnych wzorów czy kolorów – im mniej oczywiste kompozycje, tym lepiej! W ramach inspiracji oglądaj kolekcje znanych projektantów i pokazy mody, a z pewnością znajdziesz w nich wiele ciekawych zestawień ubrań i dodatków.