Plamy na zestawie wypoczynkowym – jak ich uniknąć?

Plamy pojawiające się na naszym zestawie wypoczynkowym nigdy nie wyglądają dobrze. Obniżają bowiem estetykę całego mebla, a także niekiedy doprowadzają nas do istnego szaleństwa. W końcu takie zabrudzenia bardzo ciężko usunąć, a nawet jeśli już nam się to uda, niestety miewamy poczucie zmarnowanego czasu. Warto jednak wiedzieć, jak uniknąć plam na sofie. Sprawdź nasz poradnik!

Jak uniknąć plam na sofie – tapicerka plamoodporna jako podstawa

Aby skutecznie uniknąć plam na naszym zestawie wypoczynkowym, warto pomyśleć o tym wszystkim już na etapie poszukiwania nowej sofy czy narożnika. Obecnie większość modeli dostępna jest bowiem w wersji plamoodpornej. Jak uniknąć plam na sofie? Wystarczy jedynie sięgnąć po odporne na plamy obicie. Takie materiały oferowane są obecnie przez większość producentów. Świetnym przykładem będzie tutaj firma Puszman. Meble wychodzące z fabryki tej marki możemy bowiem spersonalizować pod względem właśnie materiału obiciowego. Producent ten współpracuje z wieloma różnymi dostawcami, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W ofercie nie brakuje bowiem tkanin z funkcją Easy Clean, Water Repellent czy Pet Friendly. Każda z nich jest gwarancją naszej satysfakcji. Zabrudzenia są bowiem wtedy rzadkością, a nawet jeśli już się pojawią, usuniemy je w okamgnieniu. Co ciekawe, tkaniny te pięknie się prezentują i w niczym nie odbiegają pod względem wyglądu od klasycznych obić. Jeśli zatem plamy na zestawie wypoczynkowym są naszą zmorą, materiały plamoodporne są dla nas jak najbardziej wskazane. 

Narzuta lub koc? Rozwiązanie idealne

Wiemy już, że zdecydowanie warto sięgać po tkaniny plamoodporne oferowane przez markę Puszman. Narożniki i sofy z klasycznym obiciem również mogą się jednak mniej brudzić. Wystarczy tylko wiedzieć, że można uchronić je przed zabrudzeniem. Zamiast zastanawiać się jak uniknąć plam na sofie warto zainwestować w dobrą narzutę lub koc. Takimi tekstyliami okryjemy bowiem całe obicie i sprawimy, że będzie ono mniej narażone na zabrudzenia. Kluczowy będzie jednak w tym przypadku rozmiar. Szukajmy takich wymiarów, aby koc czy narzuta skutecznie pokryły cały mebel. Do tego korzystając z zestawu, zawsze starajmy się, aby tapicerka nie została odkryta. Poprawiajmy tekstylia za każdym razem, gdy te nieco się przesuną. Takie rozwiązanie może okazać się mało praktyczne, jednak szybko przekonamy się, że jest wręcz na odwrót. W razie plam tekstylia wystarczy wrzucić do pralki i problem z głowy. Do tego możemy zmieniać kolory naszej sofy czy narożnika w zależności od pory roku bądź aktualnej aranżacji. 

Nie dla spożywania posiłków na zestawie wypoczynkowym

Większość z nas mieszka w bloku. Jak wiadomo, takie lokale są dość małe, dlatego też często zamiast stołu z krzesłami decydujemy się na mały blat oraz zestaw wypoczynkowy. Wtedy posiłki spożywamy na sofie czy narożniku. Jest to jednak dość duży błąd. Zwiększamy bowiem tym samym ryzyko pojawienia się uciążliwych plam oraz zabrudzeń. Postarajmy się zatem nawet w przypadku niezwykle małego pomieszczenia, wygospodarować odpowiedni kącik jadalniany i to właśnie w nim delektujmy się pysznymi posiłkami. Gdy natomiast musimy już coś zjeść na naszym zestawie, zachowajmy szczególną uwagę. Wszystkie okruszki czy inne zabrudzenia usuńmy natomiast z tapicerki bezzwłocznie. 

Jak uniknąć plam na sofie przy zwierzętach domowych?

Osoby, które mają zwierzęta domowe, wiedzą, że większość zabrudzeń powstaje właśnie przez te rozkoszne małe żyjątka. Co jesteśmy zatem w stanie z tym zrobić? Przede wszystkim postawić na tkaninę Pet Friendly, którą może być obita np. sofa Royal. Puszman ma bowiem w swojej ofercie wiele ciekawych wariantów materiałów i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak nie planujemy w najbliższym czasie wymiany zestawu wypoczynkowego, najlepiej nauczyć swojego pupila, by ten spędzał jak najmniejszą ilość czasu na naszym meblu. Zadbajmy zatem o odpowiednie legowisko dla psa czy kota, a wszelkie zabawy przenieśmy na podłogę. Wtedy plamy przestaną być naszym utrapieniem.