Po jakie kosmetyki sięgać jesienią?

Jesień to okres wymagający dla naszej skóry. To właśnie wówczas nasza cera zaczyna wymagać od nas wsparcia w postaci dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, zabiegów kosmetycznych, nawilżenia i oczyszczenia. Po jakie więc kosmetyki warto sięgnąć szczególnie w tym okresie? Kiedy w Polsce zaczyna się jesień, wówczas mamy do czynienia z ogromną zmianą temperatur.

Nawilżanie skóry w okresie jesiennym, dlaczego ten zabieg jest tak istotny?

Musimy schować do szafy krótkie spodenki i koszulki i wyjąć ciepłe swetry. Amplituda temperatur w ciągu dnia będzie znacząca. Dlatego także nasza skóra przy zmieniającej się temperaturze może reagować bardzo różnie. Intensywny wiatr i temperatury sięgające bardzo niskich wartości sprawiają, że cera zaczyna potrzebować odpowiedniego wspomagania i ochrony ze strony kosmetyków, dzięki którym będzie w odpowiedni sposób zabezpieczona. 

Dodatkowo jesień to rozpoczęcie sezonu grzewczego. Przechodzenie z niskich temperatur na dworze do pomieszczeń, w  których mamy do czynienia z suchym powietrzem powodują, że to również będzie wywierać konkretny skutek widoczny na skórze. Dlatego szczególnie w tym czasie ważne jest, aby zaopatrzyć się w krem intensywnie nawilżający. Powłoka kremu nałożonego na skórę pozwoli zbudować skuteczną barierę pomiędzy naszą cerą, a zmiennymi warunkami atmosferycznymi na zewnątrz.

Oczyszczanie skóry w warunkach domowych – na jakie preparaty warto się zdecydować?

Dodatkowo warto zadbać również o poziom złuszczenia skóry, a co za tym idzie przede wszystkim oczyszczania jej. Z racji tego, że jesienią słońce nie jest już tak dokuczliwe, a promienie słoneczne nie są tak intensywne, jak w porze letniej, dlatego jest to odpowiedni czas, aby zacząć złuszczanie kwasami. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod pozwalających oczyścić skórę, zrzucić martwy naskórek, Możemy wykonywać zabiegi kwasami w przestrzeni domowej, bowiem wielu producentów kosmetycznych dostarcza produkty na półki drogeryjne preparaty o dosyć niskim stężeniu. Dzięki temu tonik złuszczający czy maska z kwasami pozwolą na oczyszczenie cery i cieszenie się piękna, zadbaną skórą. 

Zabiegi w gabinetach kosmetologicznych czy domowe SPA – jak zadbać o cerę w okresie jesiennym?

Możemy zdecydować się także na zabiegi kosmetologiczne w gabinetach specjalistycznych. Kosmetolodzy posiadają preparaty złuszczające w zdecydowanie większych stężeniach, dlatego efekty uzyskane po seriach takich zabiegów mogą być bardziej odczuwalne. Nie mniej jednak, jeśli chcemy pozbyć się przebarwień, niewielkich blizn potrądzikowych to warto rozważyć złuszczanie skóry właśnie za pomocą preparatów z kwasami. Jeśli jednak nie chcemy zaczynać od razu od kwasów, świetnym rozwiązaniem będą także maseczki oczyszczające z glinkami, czy zwykłe peelingi enzymatyczne lub ziarniste. 

Tego rodzaju produkty, również mogą dostarczyć nam pożądanych efektów, a regularne ich używanie pozwoli także w dłużej perspektywie cieszyć się efektami. Najważniejszym jednak elementem pielęgnacji skóry, niezależnie od zmieniających się pór roku jest obserwacja swojej skóry i reagowanie na jej konkretne zapotrzebowanie.

Kosmetyki na jesień znajdziesz na: https://ziaja.com/