Podpowiadamy, jak zorganizować idealną osiemnastkę z przyjaciółmi

Osiemnastka to magiczna granica w życiu każdego człowieka. Symboliczne przejście z okresu nastoletniego do dorosłości wymaga odpowiedniej oprawy.

Udane przyjęcie z przyjaciółmi będzie czymś, co warto wspominać przez wiele lat. Dlatego przygotowania należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem – zarezerwować miejsce i zadbać o atrakcje dodatkowe.

Miejsce – gdzie zrobić osiemnastkę?

Od tego trzeba zacząć organizację imprezy osiemnastkowej. Wybór miejsca nie może być przypadkowy, ponieważ sala powinna pomieścić wszystkich gości, jakich zamierzasz zaprosić. Dodatkowo musi być dobrze skomunikowana z miastem, aby każdy mógł dotrzeć tam bez problemu – taksówką czy autobusem.

Wizja urodzin w górskiej chacie może być kusząca, ale wymaga to dłuższego pobytu, a przy tym zazwyczaj wiąże się z zaangażowaniem rodziców do przewozu gości. To może być problematyczne.

Najlepszymi miejsca na przyjęcie są kluby muzyczne i restauracje, w których można zarezerwować lożę, a nawet całe pomieszczenie. Warto dowiedzieć się, czy będzie możliwe udekorowanie ich zgodnie z własnym pomysłem. Wtedy trzeba przejść do planowania wystroju – jaki będzie styl imprezy i dominująca kolorystyka? O tym piszemy dalej.

Dekoracje – najlepsze ozdoby na imprezę

Nawet, jeśli zamiast restauracji wybierzesz zabawę w domu czy w plenerze, to każde miejsce musisz odpowiednio udekorować. Charakteru przyjęciom osiemnastkowym dodadzą personalizowane dekoracje https://decomaxparty.pl/155-18-urodziny-osiemnastka. Dobrze, aby były przemyślane i dobrane kolorystycznie.

Popularne są ozdoby w czarnym odcieniu ze złotymi lub srebrnymi napisami. Głównym akcentem jest z kolei zestaw dwóch foliowych balonów w kształcie cyfr 1 i 8. Co jeszcze? Zadbaj o ozdoby okien, klamek i innych mebli. Możesz swobodnie przyczepić do nich girlandy lub pompony. 

Szukasz czegoś jeszcze bardziej spektakularnego? Sprawdź świetlne kurtyny, które będą świetnym tłem do zdjęć. Na taką sesję warto wybrać zabawne akcesoria, np. czapki, wąsy czy okulary. 

Osiemnastkowa zastawa stołowa

Dekoracja stołu jest równie ważna jak wystrój całej sali. To tutaj uczestnicy spędzą niemal tyle samo czasu, co na parkiecie. Potrzebujesz kubków, talerzyków, słomek i serwetek z urodzinowymi motywami.

Mogą być zdobione okolicznościowymi napisami albo po prostu kolorowe. Modne w ostatnim czasie zestawienia barw – czarnej ze złotą i srebrnej z różową sprawdzą się także na świeczce czy topperze na tort. Całość będzie piękna i gustowna.