Podstawowe rodzaje perfum
podstawowe rodzaje perfum – kategorie

Każdy z nas lubi dobrze pachnieć. Wiele osób przyznaje, że podczas poznawania drugiej osoby jej zapach ma wpływ na to, jakie wrażenie ona na nas wywrze. Dlatego dziś chcielibyśmy zająć się kwestią perfum. A konkretniej różnymi ich rodzajami. 

Zapach kwiatowy

Latem jeden z popularniejszych zapachów. Przede wszystkim musi być delikatny i rześki. Bardzo często są to słodkie perfumy, które inspirowane są różami, jaśminem, goździkami, gardeniami czy kwiatem pomarańczy. Będzie to dobry wybór dla tych kobiet, którym zależy na słodkim zapachu i romantycznym akcencie. Można powiedzieć, że jest to dość klasyczny wybór, dlatego warto mieć w swojej kolekcji choć jeden tego typu perfum. 

Kwiatowe perfumy są idealnym wyborem dla kobiet lubiących subtelne zapachy.

Zapach cytrusowy

O tej porze roku wielu kobietom zależy na lekkim i przyjemnym zapachu. Właśnie dlatego sięgają po cytrusowe perfumy. To znakomity wybór dla osób, które lubią nawiązania do natury, a także szukają odświeżenia w postaci zapachu. Zasadniczo to również jest jeden z bardziej klasycznych wyborów, choć tutaj trzeba zaznaczyć, że nie każdej kobiecie odpowiadają „słodkie” zapachy. To już zależy od osobistych preferencji.

Zapach orientalny

Teraz możemy przejść do perfum, które w ostatnich latach bardzo mocno zyskały na popularności. Zapach orientalny może mieć w sobie korzące nutki, ale również składniki kojarzące się z bursztynem czy piżmem. Są to perfumy dosyć wyzywające, z tego powodu kobiety najczęściej używają ich, gdy udają się na randki. Nie ma się czemu dziwić, mocno zwracają one na siebie uwagę, a do tego znakomicie współgrają z kobiecym pięknem. 

Zapach oceaniczny

Są to stosunkowo nowe perfumy. Z czym kojarzy nam się lato i wakacje? Oczywiście, że z morzem! Te aromaty mają właśnie kojarzyć nam się z rześkim powietrzem, które od razu przywodzi na myśl upragniony relaks i odpoczynek. Takie perfumy nadają się nie tylko na popołudniowe wyjścia ze znajomymi, ale również i wieczorne spacery. 

Perfumy unisex

Coraz większą popularność zyskują również zapachy unisex. Mogą używać ich zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dla niektórych jest to minus, inni zaś cieszą się z takiej uniwersalności. Naszym zdaniem może być to ciekawy wybór, szczególnie jeśli wychodzimy z założenia, że dany zapach ma się podobać przede wszystkim nam samym.

Wybierz perfumy pod siebie

No właśnie. Uważamy, że w przypadku perfum bardzo ważne jest kierowanie się własnymi upodobaniami. Niektórzy podczas wyboru zapachu dla siebie myślą przede wszystkim o tym, jakie wrażenie chcą wywrzeć na ludziach, którzy będą przebywali w ich pobliżu. Ma to sens, jednak naszym zdaniem niezmiernie ważne jest również to, aby perfumy podobały się przede wszystkim nam samym. W innym wypadku zapach ten będzie nas męczył, nawet jeśli osobom w naszym otoczeniu przypadnie do gustu. Dlatego podczas wyboru perfum myślmy przede wszystkim o sobie i o własnych preferencjach. 

Więcej na temat perfum przeczytasz tutaj: https://angelove.pl/. Mamy nadzieję, że odważysz się na eksperymenty z zapachami i w sezonie wakacyjnym poszukasz nowych perfum, które będą dobrze oddawały twoją osobowość!