Polerowanie włosów – sposób na zdrowe końcówki bez podcinania

Dbanie o włosy bywa bardzo ciężkim zadaniem. Mimo ich regularnego nawilżania i zabezpieczania przed różnymi szkodliwymi czynnikami, w końcu przychodzi moment, w którym musimy podciąć zniszczone końcówki. Wiele kobiet niestety nie lubi tego robić. Na szczęście istnieje taki zabieg jak polerowanie włosów. Dzięki niemu możemy cieszyć się zdrowymi i pięknymi kosmykami, bez konieczności ich podcinania. W tym artykule przedstawimy więc, na czym polega polerowanie włosów i kiedy warto skorzystać z takiej usługi.

Polerowanie włosów – alternatywa dla podcinania końcówek

Idąc do fryzjera na podcięcie zniszczonych końcówek, wiele kobiet oczekuje, że specjalista obetnie dosłownie dwa centymetry kosmyków. Przeważnie jednak okazuje się, że trzeba ściąć ich o wiele więcej. Z tego właśnie powodu bardzo rzadko poddajemy się zabiegom fryzjerskim. Niestety takie działanie wpływa negatywnie na wygląd oraz kondycję włosów. Na szczęście, od jakiegoś czasu, możemy udać się do specjalisty na polerowanie włosów. Usługa ta polega na usunięciu zniszczonych końcówek, bez konieczności ich skracania. Kosmyki wyglądają więc po zabiegu na o wiele zdrowsze, piękniejsze, a także są idealnie gładkie.

Na czym polega polerowanie włosów?

Zabieg polerowania włosów, zwany także odkurzaniem kosmyków, polega na usunięciu zniszczonych końcówek przy użyciu specjalnego sprzętu. Najczęściej wykorzystuje się do tego maszynkę Split Ender. Wyposażona jest ona w specjalną nakładkę, która „podcina” włosy, bez ich skracania. Usługę tę najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie. Będziemy mieć wtedy pewność, że naszymi kosmykami zajmuje się doświadczony fryzjer, który wie jak sprawić, by końcówki wyglądały pięknie i zdrowo. Koszt takiego zabiegu oscyluje w granicach 50-200 złotych. Jest więc on stosunkowo drogi (biorąc pod uwagę to, że za podcięcie włosów płacimy na ogół między 20 a 100 złotych), jednak jest ciekawą alternatywą dla tych, którym zależy na utrzymaniu dotychczasowej długości kosmyków.

Czy można wypolerować włosy samodzielnie?

Polerowanie włosów można również wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Niezbędny będzie do tego jednak wysokiej jakości sprzęt, którego warto szukać w Internecie bądź sklepach fryzjerskich. Wybierając odpowiednią maszynkę do polerowania, należy zwrócić uwagę na jej parametry techniczne oraz atesty potwierdzające jakość. Dodatkowo, przed przystąpieniem do zabiegu, koniecznie trzeba odpowiednio przygotować włosy. Należy więc:

  • wyprostować kosmyki – na włosach kręconych polerowanie może okazać się bardzo ciężkie, a czasem nawet i niemożliwe,
  • podzielić włosy na mniejsze partie – pasma muszą być cienkie i idealnie gładkie,
  • każde pojedyncze pasmo umieścić w maszynce i przesuwać urządzenie powoli, od nasady, aż po same końce,
  • powtórzyć czynność z każdym kolejnym kosmykiem.

Zabieg ten wydaje się bardzo prosty, jednak nieumiejętnie wykonany może sprawić, że duża ilość włosów zostanie wyrwana, a ich ogólny wygląd, zamiast ulec poprawie, znacznie się pogorszy. Przed wykonaniem polerowania w domu, należy więc dokładnie przemyśleć to, czy będziemy w stanie wykonać je samodzielnie, czy też lepiej udać się do profesjonalisty.

Efekty po polerowaniu włosów

Efekty polerowania włosów są dla wielu kobiet bardzo zadowalające. Przede wszystkim po zabiegu:

  • kosmyki wyglądają na zdrowe i są w dobrej kondycji,
  • włosy są gładkie, miłe w dotyku i miękkie,
  • od razu widzimy efekt końcowy,
  • włosy nie tracą swojej długości.

Usługa ta polecana jest szczególnie osobom, którym zależy na poprawie kondycji końcówek, bez konieczności ich podcinania. Warto jednak podkreślić, że zabieg nie przyniesie spektakularnych efektów, jeśli włosy zniszczone są na całej długości. Polerowanie można wykonać zarówno na prostych, falowanych jak i kręconych kosmykach, a także na włosach cieniowanych, ściętych na prosto, w literkę V lub U.