Sierpień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

Druga połowa wakacji przebiegnie w Krakowie głównie pod znakiem wielkich festiwali z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd. To jednak nie wszystko. W sierpniu będzie można również doświadczyć siatkarskich emocji na najwyższym poziomie i spotkać aktora z… „Gry o tron”!

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (1-3 sierpnia)

Już po raz piąty Memoriał Wagnera odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. W towarzyskim turnieju siatkarskim poza polską reprezentacją zobaczymy również zawodników z Brazylii, Serbii i Finlandii. Dla naszych reprezentantów będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 9 sierpnia kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polacy pierwszy mecz rozegrają z Serbią 1 sierpnia o godzinie 17:00. Następnego dnia zagrają z Brazylią o godzinie 17:30, a z turniejem pożegnają się 3 sierpnia o godzinie 15:00, podejmując reprezentację Finlandii.

Jubileusz Orkiestry Wieniawa (4 sierpnia)

Orkiestra Wieniawa to wielka muzyczna rodzina, przełamująca stereotypowy schemat orkiestry dętej. Przez ćwierć wieku istnienia artyści grali wraz z licznymi polskimi artystami, w tym zespołem T. Love, Kayah czy Zbigniewem Wodeckim. W tym roku orkiestra obchodzi jubileusz 25 lat działalności scenicznej, uświetniony 4 sierpnia koncertem w Nowohuckim Centrum Kultury.  Podczas występu w Krakowie Wieniawie towarzyszyć będą Kamil Bednarek, Natasza Urbańska i Sidney Polak.

Kraków Live Festival 2019 (16-17 sierpnia)

Jeden z największych letnich festiwali muzycznych w Polsce ponownie odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 16 i 17 sierpnia. Pierwszego dnia na scenie zameldują się Banks, DJ Snake, Krzysztof Zalewski, Marcelina, Macklemore, Natalia Nykiel, Ski Mask The Slump God oraz Tuzza. Drugiego dnia wystąpią  Król, Kacperczyk, Masego, PR08L3M, Post Malone, Rosalie, Years & Years oraz hedaliner festiwalu – Calvin Harris.

Zarezerwuj nocleg w hotelach sieci Best Western Kraków i baw się na największych krajowych imprezach kulturalnych!

Festiwal Popkultury Confiction (16-18 sierpnia)

Pierwsza edycja konwentu dedykowanego w szczególności  geekom, cosplayerom i fanom kultury popularnej odbędzie się w EXPO Kraków w dniach 16-18 sierpnia. Hasło przewodnie festiwalu brzmi „Wyobraź to sobie”. Na uczestników czekać będą liczne atrakcje, w tym warsztaty robienia różdżek, wystawa modeli statków kosmicznych z Gwiezdnych Wojen czy Game Room.

Na imprezie gościć będą znani pisarze, tacy jak Piotr Rogoża, Robert Ziębiński, Wit Szostak, Aleksandra Zielińska i Jakub Ćwiek. Z kolei gośćmi specjalnymi będą współtwórca serialu „1983” Joshua Long oraz James Cosmo – odtwórca roli Jeora Mormonta, lorda dowódcy Nocnej Straży z serialu „Gra o tron”.

Lato z Radiem 2019 (30-31 sierpnia)

Na zakończenie wakacji do Krakowa zawita coroczny festiwal Lato z Radiem. Wraz z nim pojawi się 26 artystów, którzy nie tylko wystąpią na scenie, lecz także zaprezentują swoje najnowsze utwory i spotkają się z fanami. W tegorocznej edycji zaśpiewają m.in. Anita Lipnicka, Barbara Wrońska i przyjaciele, Kapela ze Wsi Warszawa, Kayah, Kortez, Król, Krzysztof Zalewski, Perfect, Nosowska, The Dumplings, Voo Voo czy Muniek Staszczyk, rozpoczynający solową karierę wraz z nowym zespołem. Uczestnicy imprezy będą mogli odwiedzić Strefę Relaksu, Strefę Familijną i Strefę Muzyczną, w której usłyszą wywiady i zdobędą autografy swoich idoli.