Suplementy dla mężczyzn po 50 roku życia – co warto przyjmować w dojrzałym wieku?

Wybierając suplementy diety idealne dla siebie z reguły bierzemy pod uwagę ogólny stan zdrowia i niekiedy zalecenia lekarza/ stosunkowo rzadko uznajemy wiek za coś kluczowego przy wyborze preparatów suplementacyjnych – to błąd!

Liczba świeczek na torcie urodzinowym ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego dopasowania preparatów suplementacyjnych! Jakie substancje szczególnie przydadzą się dojrzałym mężczyznom? Czytaj dalej!

Żeń-szeń – werwa w każdym wieku

Suplementacja żeń-szeniem znacząco wpływa na poprawę jakości życia w każdym wieku. Niemniej, ta roślina okazuje się szczególnie przydatna właśnie dla dojrzałych mężczyzn

Po 30 roku życia w męskim organizmie zwalnia produkcja testosteronu – podstawowego hormonu. Odpowiada on nie tylko za ,,typowo męskie” cechy jak poziom agresji, chęć rywalizacji czy rozbudowaną muskulaturę i owłosienie, ale także za sprawność seksualną.

Suplementacja żeń-szenia w dojrzałym wieku pozwala zwiększyć poziom testosteronu w organizmie. Dzięki temu dojrzali mężczyźni mogą cieszyć się sprawnością seksualną niezależnie od wieku! 

Żeń-szeń był w tym celu wykorzystywany już w starożytnych Chinach. Cesarze, których czołowym zadaniem było płodzenie męskich potomków ze swoimi żonami i konkubinami chętnie wspomagali się właśnie korzeniem żeń-szenia. Mieli ogromne rodziny – to wiele mówi o skuteczności tej rośliny!

Poza sprawnością seksualną żeń-szeń zwiększa także ogólny poziom energii. Dzięki niemu poczujemy nie tylko wzrost siły fizycznej i chęci do działania, ale też poprawę wydajności mózgu. Pamięć, koncentracja, odporność na zmęczenie – to przyda się w każdym wieku! 

Saw palmetto czyli palma sabałowa po 50 roku życia – co daje?

Palma sabałowa należy do adaptogenów – roślin pomagających ludziom funkcjonować w trudnych warunkach. Stres, osobiste problemy, niepowodzenia zawodowe – to wszystko rujnuje naszą psychikę, a psychika nie pozostaje bez wpływu na zdrowie fizyczne.

Dzięki suplementacji adaptogenów takich jak palma sabałowa dużo łatwiej się zrelaksować i zwalczyć bezsenność

Saw palmetto to suplement polecany szczególnie mężczyznom w wieku dojrzałym. Poza wymienionym wyżej działaniem okazuje się mieć dobroczynny wpływ na prostatę i jądra.

Zapobiega ciężkim chorobom męskiego układu płciowego, w tym nowotworom. Z wiekiem ryzyko zapadnięcia na nie wzrasta, warto więc po pięćdziesiątych urodzinach sięgnąć po palmę sabałową. 

Poza zapobieganiem męskim chorobom, saw palmetto może poszczycić się jeszcze redukowaniem problemu łysienia. Wypadanie włosów to zmora wielu mężczyzn! Suplementacja palmą sabałowa niejednemu pomogła odsunąć go w niepamięć!  

Cynk i selen dla dojrzałych mężczyzn

Dojrzały mężczyzna potrzebuje całego wachlarza dobrze znanych minerałów, takich jak między innymi cynk i selen. Występują one we wszystkich kompleksach suplementacyjnych przeznaczonych właśnie dla panów po 50 roku życia.

Oba wpływają między innymi na płodność – zwiększają ruchliwość plemników i ich produkowanie przez organizm. Regulują poziom testosteronu, zwiększają libido i bezpośrednio wpływają na sprawność seksualną.

Poza tym, selen należy do przeciwutleniaczy. Oznacza to, że zwalcza wolne rodniki przyspieszające procesy starzenia się organizmu. Działanie wolnych rodnikow jest bardzo szerokie – wpływają m.in na kondycję skóry, układu mięśniowego czy krwionośnego. W starciu z nimi każdy antyoksydant jest na wagę złota! 

Co powinien suplementować mężczyzna po 50 roku życia? Warto zwrócić szczególna uwagę na żeń-szeń i palme sabałową. Dojrzali panowie powinni poza tym zwrócić uwagę na podaż selenu i cynku – minerałów bardzo ważnych właśnie dla męskiego organizmu.