Toaletka na kosmetyki – jak urządzić kobiecy kącik?

Prawie każda kobieta wie, jak ważne jest wydzielenie odpowiedniego miejsca do makijażu. Kobiecy kącik może bowiem posłużyć do wykonywania wielu czynności, takich jak malowanie, układanie włosów czy codzienna pielęgnacja. Aby jednak taka przestrzeń była funkcjonalna, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Jeśli chcesz je poznać, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Toaletka na kosmetyki – najważniejszy mebel

Przechadzając się po sklepie meblowym, widzimy wiele mebli, które mogłyby znaleźć się w kobiecym kąciku. Toaletka na kosmetyki będzie jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest ona całkowicie dostosowana do naszych potrzeb. Inwestując w dobry model, możemy być przekonane, że będzie on funkcjonalny. Przed zakupem należy zwrócić jednak uwagę na kilka bardzo ważnych elementów. Przede wszystkim toaletka musi mieć odpowiednią szerokość blatu. Zbyt mała powierzchnia może sprawić, że na biurku nie zmieszczą się wszystkie niezbędne elementy. Dodatkowo niektóre czynności, takie jak np. malowanie paznokci, mogą przysporzyć wiele problemów. Bardzo ważna jest również ilość miejsca do przechowywania. Oczywiście im więcej szufladek i schowków, tym lepiej. Zmieszczą się w nich bowiem kosmetyki, biżuteria i inne ważne akcesoria.

Lustro i krzesło – komfort oraz wygoda

W kobiecym kąciku nie może zabraknąć dużego i funkcjonalnego lustra. W końcu to dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać perfekcyjny makijaż czy idealną fryzurę. W niektórych modelach toaletek jest ono dostępne w zestawie. Mimo wszystko warto dokupić jeszcze jedno, znacznie mniejsze, w którym o wiele łatwiej będzie dostrzec najdrobniejsze niedoskonałości czy doprecyzować make-up. Jeśli natomiast mebel nie ma wbudowanego lustra, warto tuż za toaletką powiesić duże zwierciadło. Będzie można się w nim bowiem dokładnie przeglądnąć, a cały kącik nabierze typowo kobiecego stylu. Istotny jest również wybór odpowiedniego krzesła. Przede wszystkim należy dostosować je do wysokości mebla, przy którym będziemy dbać o swój wygląd. Dodatkowo musi być ono wygodne i stabilne. Oparcie czy podłokietniki są już jednak kwestią indywidualną. Większości kobiet wystarczy bowiem ozdobny miękki taboret.

Wystrój i aranżacja kobiecego kącika

Planując kobiecy kącik, wcale nie musimy wyznaczać bardzo dużej ilości miejsca. Wystarczą bowiem 2 m², by móc cieszyć się wspaniałym „gabinetem”. Najważniejsze jest to, by znalazły się w nim lustro, krzesło i toaletka. Jak urządzić jednak taką przestrzeń pod względem estetycznym? Przede wszystkim warto postawić na jasne pastelowe kolory. Idealnie podkreślają one kobiecy charakter wnętrza, a dodatkowo sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniego oświetlenia. Na blacie warto umieścić lampkę LED o intensywnym, lecz niezbyt mocnym świetle. Wokół lustra można rozwiesić również ozdobny świecący łańcuch. Dodatkowo na ścianach pięknie będą się prezentować plakaty czy ramki na rodzinne zdjęcia.

Czy aranżacja kobiecego kącika jest droga?

Aranżując wnętrze zawsze musimy liczyć się z tym, że wydamy sporo pieniędzy. Urządzając kobiecy kącik nie musimy mieć jednak bardzo dużego budżetu. Toaletki są bowiem dostępne w sklepach już za kilkaset złotych. Wszystko zależy oczywiście od modelu, jednak jesteśmy w stanie znaleźć dobrej jakości mebel, za naprawdę niewielką kwotę. Reszta dodatków również nie jest droga. Jeśli więc odpowiednio zaplanujemy zakupy, jesteśmy w stanie urządzić takie miejsce, za kilkaset złotych.